Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Kutsal zebra

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.163
Hastalığı yenmenize sevindim. Ancak size katılmıyorum çünkü psikolojik kökenli bir hastalık değil Fibromiyalji. Psikoljik etmenler hastalığın ortaya çıkış ve ilerleme sürecinde önemli bir etmen ama direk psikolojik hastalık olarak nitelendirilemez.
çok yakın zamanda fibromiyaljiyi kanda tespit eden bir test bulundu. Literatüre girip uygulamaya konulması 5 yılı bulur diyorlar. Uzun sürecek olsa da sevindirici bir haber. Okumak isteyenler için link paylaşıyorum.

Evet tamamen psikolojik bi kökenli değil ama kanda vücutta cıkmıyo yıllardır hatta hastalık kemiklerin paslanması diye ifade ediliyo araştırmalar da var ama henüz tam net değil bakalım insallah kesin bişeyler çıkar artık

sadbuttrue

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
Evet tamamen psikolojik bi kökenli değil ama kanda vücutta cıkmıyo yıllardır hatta hastalık kemiklerin paslanması diye ifade ediliyo araştırmalar da var ama henüz tam net değil bakalım insallah kesin bişeyler çıkar artık
Evet yıllardır bunun tanısını koyacak birşey yoktu. Ama birşeyler bulunduysa (ki bulunmuş gözüküyor) bu çok sevindirici çünkü tedavi edilmesi daha mümkün olabilir bu şekilde. Siz bence şanslısınız iyi olacağım diyerek iyi olabilseydi herkes bu hastalığı yenerdi. Yani keşke sadece psikolojik olsa nedeni tedavisi de çok daha kolay olurdu. Beslenmeden hareketsizliğe, psikolojiden genetiğe kadar birçok faktörü var. O kadar çok şey etkiliyor ve sebep oluyor ki bu hastalığa. Keşke verilen bir kararla bitirebilseydik...

Kutsal zebra

❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.163
Evet yıllardır bunun tanısını koyacak birşey yoktu. Ama birşeyler bulunduysa (ki bulunmuş gözüküyor) bu çok sevindirici çünkü tedavi edilmesi daha mümkün olabilir bu şekilde. Siz bence şanslısınız iyi olacağım diyerek iyi olabilseydi herkes bu hastalığı yenerdi. Yani keşke sadece psikolojik olsa nedeni tedavisi de çok daha kolay olurdu. Beslenmeden hareketsizliğe, psikolojiden genetiğe kadar birçok faktörü var. O kadar çok şey etkiliyor ve sebep oluyor ki bu hastalığa. Keşke verilen bir kararla bitirebilseydik...
Bana dr bu ülkede değilde başka bi ülkede başka bi kişilikte olsaydın bu hastalığı çekmeyecektin dedi bende ondan sonra demek ki dedim psikolojik bi etkisi varmış yani ben oyle düşündüm dr da bi açıklama sunamayınca tahliller temiz olunca ondan kafama koydum yani

LezzetliCipetpet

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Emoji Skoru
14.096
Bana dr bu ülkede değilde başka bi ülkede başka bi kişilikte olsaydın bu hastalığı çekmeyecektin dedi bende ondan sonra demek ki dedim psikolojik bi etkisi varmış yani ben oyle düşündüm dr da bi açıklama sunamayınca tahliller temiz olunca ondan kafama koydum yani
O ne demek ya başka ülke vatandaşları fibromiyalji olmuyor muymuş yani, doktorun lafına bak..

Fibromiyalji gayet teşhisi konulan bir hastalık, fiziki muayene gerektiriyor. 12hassas nokta muayenesi ve diğer hastalıkların muayenede elenmesiyle gayet mümkün.

Annem anlatıyor, bir arkadaşının devamlı ağrıları olurmuş, gittikleri bir doktor kadının eşine dönmüş "eşinin hiçbir şeyi yok, hastalık hastası, sen bunu iyice bi döv kendine gelir" demiş. Yıllar sonra ortaya çıkıyor ki kadın meğer yıllardır fibromiyalji hastasıymış... Böyle doktor(!)lardan Allah korusun herkesi

zeynep-ahmet

Bin şükür seni bize verene Zeynebim...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.980
Slm arkadaşlar nette gezinirken fibromiyalji için hacamat önerdiklerini gördüm yaptırıp fayda gören var mı aranızda

zeynep-ahmet

Bin şükür seni bize verene Zeynebim...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.980
Ben yaptıramadım senin ağrıların nasıl oldu özellikle sol taraftakiler
Valla hala geçmedi 1 ayı geçti bazı günler azalıp bazı günler şiddetleniyo koluma vuruo ağrısı uyuşturuyor resmen çok yakıcı bir ağrı ama ya

Yukarı Alt