• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Fondöten tavsiyesi

JamesMoriarty

Did you miss me?
Kayıtlı Üye
8 Mart 2013
665
202
Arkadaşlar, makyajdan anlayanlar bir yardımcı olabilir mi? Benim cildim çok gözenekli ve iyi bir fondöten arıyorum. Mağazalara gidip sorabilirim ama onlar satmak için abuk sabuk ve pahalı ürünler öneriyor. Bir de cilt rengim açık ve şöyle hem pürüzsüz hem de güzel gösterecek bir ürün istiyorum. Bilen varsa, şu Kore dizilerindeki kadınların kullandıkları gibi bir tane. Bildiğiniz marka varsa tavsiye edip yardımcı olursanız çok sevinirim.
Gözenek problemini en aza indirgemek için makyajdan önce cildi temizlemek nemlendirmek ve gözenek küçültücü etkili bir makyaj bazı kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum. Ben kullanmadım deneyimlemedim ama maybelline fit me fondotenin gözenekleri gizlediğini mat durduğunu duymuştum. Bir mağazada deneyebilirsiniz. Ayrıca aydınlatıcı kullanmak gözenek görünümünüdaha belirgin hale getiriyor sanırım bunu da söylemiş olayım yanlış bilgi verdiysem düzeltilirse memnun olurumHoppa

haru1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
106
63
Ben yaklaşık iki senedir bunu kullanıyorum. Benimde cildim gozenekli puruzsuz oluyor ve kurutmuyor. İyi de kapatiyor. Tavsiye ederim :KK76:
Tavsiye için teşekkürler, tavsiyeniz üzerine araştırdım, genelde olumlu yorumlar almış bir ürün, sipariş verdim. Umarım işimi görür.

haru1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
106
63
Gözenek problemini en aza indirgemek için makyajdan önce cildi temizlemek nemlendirmek ve gözenek küçültücü etkili bir makyaj bazı kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum. Ben kullanmadım deneyimlemedim ama maybelline fit me fondotenin gözenekleri gizlediğini mat durduğunu duymuştum. Bir mağazada deneyebilirsiniz. Ayrıca aydınlatıcı kullanmak gözenek görünümünüdaha belirgin hale getiriyor sanırım bunu da söylemiş olayım yanlış bilgi verdiysem düzeltilirse memnun olurumHoppa
Maybelline herkes tavsiye ediyor, piyasadaki en iyi markalardan biri o. Makyaj bazı çok etkili ve önemli farkındayım. Ama günlük yaşamda da her gün kullanılmıyor. Aydınlatıcı hakkında verdiğiniz bilgi için de teşekkürler. Öyle bir bilgim yoktu.

sevgi30

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2010
17
1
36 yaşındayım. En az 20 fondöten denemisimdir ama içeriği doğal olan pütür pütür yapıyor, yakışan kimyasallarla dolu içime sinmiyor derken bir ay kadar önce en sağlıklı ürünü ararken sante fondöten aldım. Gerçekten harika oldu. Kendi cildim gibi doğal duruyor ama pürüzsūz porselen gibi. Hem doğal hem güzel. Benim gibi kullanmayacağız ürünlere boşuna para vermeyin diye paylaşmak istedim .

ahvalim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
179
76
Tabi ki guerlain fondotenleri. Evet biraz pahalı ama yüzünüz ile bütünleşen ürünler üretmiş. Kullandığım zaman yüzümde fondoten olduğu belli olmuyor. Bazı firmaların kapatıcılıkları çok çok yüksek ama yüzde kalıp gibi duruyorlar. Erkeklerin kalıp badana yapmışlar sözlerine maruz kalmayın derim. Guerlain kapatıcılıkta çok çok iyi diyemem ama yüksek bir kapatıcılığı ve en önemlisi de ciltte doğal duran bir fondoten serisi var. Ben guerlain lingeria de pau 02 n kullanıyorum. çok da memnunum. Ama dediğim gibi pahalı. Çok kullanmaya kıyamıyorum

fatmaboncukk

ÜZGÜN
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2018
18
10
En iyi Fondötenler (En İyi Fontöten Markaları)

Kadınların makyaj konusunda vazgeçemedikleri ürünler arasında fondötenlerin vazgeçilmez bir yeri vardır. Söz konusu bu ürün bilhassa cilt kusurlarını kapatma konusunda oldukça başarılıdır. Bunu yanı sıra fondötenler, başta sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunların üzerini örter, çil, güneş yanık ve izlerini yok eder. Peki en iyi her açıdan kullanılabilecek en iyi fondöten hangisidir.

En iyi fondöteni bulmak için, bu alanda satılan markaların bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Zira fondöten seçimi, kişilerin cilt renklerine, cilt tiplerine ve cilt yağ oranlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Biz de sizler için bu yazımızda en çok tavsiye edilen fondötenleri bir araya getirdik ve bunları sizler için inceledik.

İşte En İyi Fondöten Markaları ve Fiyatları

Maybelline New York Fit Me Fondöten
Teint Ultra Wear Fondöten
NYX Professional Make Up Total Drop Fondöten
Vichy Dermablend Mineral Kompakt Toz Fondöten
Chanel Vitalumiere Aqua SPF 15
MAC Studio Fix
Clinique – Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Temizleyici Kapatıcı
La Prairie Skin Caviar Luxe
Estée Lauder Double Wear Fondöten
Dior Dreamskin Nude Air Fdt Ser Fondöten
Maybelline New York Fit Me Fondöten

Maybelline New York Fit Me (En İyi Fondöten)
Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve cilt yapınıza uygun fondöten arayışında iseniz Maybelline New York Fit Me fondöten tam da size göre! Gözenekleri tamamı ile kapatan bu ürün, gün boyu cildinizin mat bir görünüm kazanmasına olanak sağlamakta. Birçok blogger tarafından önerilen bu fondöten, pürüzsüz bir cilt görünümü kazandırmasından dolayı da tercih edilmekte. En iyi fontöten markaları arasında gösterilen Maybelline New York Fit Me Fondöten’i 23 TL’ye satın alabilirsiniz.

Teint Ultra Wear Fondöten

Teint Ultra Wear Fondoten (En İyi Fondoten)
Kadınların tam da arayıp bulamadıkları bir ürün olan Teint Ultra Wear Fondöten, ince yapısı ve yüksek kapatıcı özelliği sayesinde doğal görünüm kazanmanıza olanak sağlıyor. Oldukça kolay bir şekilde cilde uygulanan bu ürün, son zamanlarda birçok kişinin en iyi fondötenler listesinde yer alıyor. Ürünün en düşük fiyatının ise 120 TL olduğu belirtiliyor.

NYX Professional Make Up Total Drop Fondöten

NYX Professional Make Up Total Drop (En İyi Fondoten)
Kadınlar tarafından en çok tavsiye edilen ve yapısında bulunan elementler sayesine her cilt tipi tarafından rahatlıkla kullanılabilen bu ürün, şüphesiz ki en iyi fondötenler arasında yer alıyor. Ürünün ince yapısı, yoğun mat bitişli özelliğe sahip olması, onu en çok satılan fondötenler arasında sokuyor. En iyi fondötenler arasında yer alan söz konusu ürün, şuan için tek bir satış noktası üzerinden 50 TL’ye satılıyor.

Vichy Dermablend Mineral Kompakt Toz Fondöten

Vichy Dermablend Mineral Kompakt Toz (En İyi Fondoten)
Birçok kadın, fondöten seçimini likit fondöten yerine pudra fondötenden yana kullandığını söyleyebiliriz. Eğer sizinde tercihiniz pudra fondöten ise Vichy Dermablend Mineral Kompakt Toz Fondöten tam size göre! Oldukça kalıcı olan bu ürün, sahip olduğu yoğun kapatıcılık etkisi sayesinde ciltinizi hem gündüz hem de gece mükemmel görünmesini sağlamakta.

Daha çok yağlı cilt yapısına sahip kişiler için tavsiye edilen bu fondöten, pek çok sitede 110 lira gibi bir ücretle satılmakta.

ADVERTISEMENT
Chanel Vitalumiere Aqua SPF 15

Chanel Vitalumiere Aqua SPF 15 (En İyi Fondoten)
En İyi Fondöten denince akla gelen ürünlerden biri de kesinlikle Chanel Vitalumiere Aqua SPF 15 isimli bu üründür. Cilt sorunlarını kapatma konusunda oldukça başarılı olan bu ürün, kolay uygulanabilir olması ile de ön plana çıkmaktadır. Fırça ya da makyaj süngeri ile kolay bir şekilde uygulanabilen ürün, 200 TL gibi bir ücret ile satılmaktadır.

MAC Studio Fix

MAC Studio Fix (En İyi Fondöten)
Pudra fondötenlerden vazgeçmeyen kişiler için de ürün önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Bu ürünün en büyük özelliği ise cilt yapınızın nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde uygulayabiliyor olmanızdır. Eğer hafif bir kapatıcılık uygulanmasını istiyorsanız fondöteni kuru, yoğun bir kapatıcılık istiyorsanız fondöteni ıslak olarak uygulamanız gerekmektedir. Her iki şekilde de fondöten etkisi uzun saatler sürebilmektedir. Alışveriş siteleri üzerinden 200 TL’ye kadar satılabilmektedir.

Clinique – Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Temizleyici Kapatıcı

Clinique – Anti-Blemish (En İyi Fondöten)

Cilt yüzeyinde bulunan kirlilikler bata olmak üzere yağ lekelerinin oluşmasının önüne geçen bu ürün, tıkanan gözenekleride tamamen açarak cildin temiz bir şekilde görünüm oluşturmasını sağlamaktadır. Ürün, şu an için birçok platformda 120 TL’ye satılmaktadır.

La Prairie Skin Caviar Luxe

La Prairie (En İyi Fondöten)
Bir İsviçre markası olan La Prairie Skin Caviar Luxe, en iyi fondötenler arasında yer almaktadır. fiyat olarak diğerlerinden oldukça yüksek bir durumda olan ürünün, cildi sıkılaştırdığı ve toplarlayıcı bir etkiye sahip olduğu belirtilmektedir. Havyar özünden oluşan oldukça mükemmel bir bileşim olan bu fondöten ayrıca cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmektedir. La Prairie Skin Caviar Luxe fondöten tavsiyeleri arasında yer alan oldukça iyi bir üründür. Bu ürünün fiyatı ise 1.600 TL’dir.

Estée Lauder Double Wear Fondöten

Estee Lauder (En İyi Fondoten Tavsiyesi)
Estée Lauder Double Wear Fondöten en etkileyici makyaj malzemelerinden biridir. Bu ürün en uzun süre kalıcı fondötenler arasında gösterilmektedir. Ürünün en çok öne çıkan bir diğer özelliği ise oldukça doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Kısaca söylemek gerekirse, Estée Lauder Double Wear Fondöten kesinlikle en iyi fondöten markalarından biridir. Bu ürünün fiyatı ise 220 TL’dir.

Dior Dreamskin Nude Air Fdt Ser Fondöten

Dior Dreamskin Nude Air Fdt Ser (En İyi Fondöten)
Karşınızda bitkisel yağlar, mineral ve vitaminler ile hazırlanan yenilikçi bir fondötenden bahsedeceğiz. Yapısında bulunan karışımlar sayesinde her cilt tipi tarafından kullanılabilen ve pek çok kişi tarafından en iyi fondöten olarak görülen bu ürün, uzun süren kalıcılık etkisi ile de ön plana çıkmaktadır. Bu ürünü alışveriş siteleri üzerinden 380 TL’den başlayan fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

En İyi Fondöten markalarını ve bu fondötenlerin fiyatlarını listelemeye çalıştığımız bu yazıda, her cilt yapısına ve her bütçeye uygun ürünleri bir araya getirmeye çalıştık. Şayet bu listede unutulduğunu düşündüğünüz bir ürün varsa lütfen yorumlarınızda bunu belirtiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı Alt