Fsh ı yüksek olup hamile kalanlar yumurta rezervi az olup hamile kalanlar

Pirayemasal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2019
9
2
33
Merhabalar ben de size güzel hikayeni anlatmak istiyorum. Benim durumumda olanlara moral umut olsun. yaklaşık 2 sene önce çocuk sahibi olmaya karar verdik bi dr a gideyim de rezervlere baktırayım dedim. Devlet hastanesinde iyi bir doktora gittim. “Daha gebe bile kalmayı denemeyenlere bu testi yapmıyoruz ama cok istiyorsan yapalım.. en az 6 ay - 1 sene deneyip de gebe kalamayanlara diğer ihtimalleri sorguluyoruz..” falan dedi. Kendi hastanelerinin laboratuvarında bi sorun vardı baska hastanede yaptır sonucu getir dedi. Ben de adetin 3. Günü başka bi hastaneye gidip o hormon testlerini istedim. Fsh ve diğer seylere bakmıslar ama amh değerini istek yapmamıslar!!!! Diğer değerlerim de bozuktu ama hafızamdan silinmeyen sey fsh 9,85 idi. Tabi ki internetten araştırdım. 🤦🏼‍♀️ Tüp bebek için fsh 10 ve üzerinde olmalıymıs falan. Doktoruma sonucu gösterene kadar dünyam yıkıldı zaten hemen karalar bağladım. Doktor da hemen denemeye başlayın 2/3 ay sonra gene görüşelim dedi. Bir hormon hapı verdi. (Almadım) baska doktor tanıdıklar ile görüştüm hele bi deneyin olmazsa tedavi seçeneklerine bakarız dediler. Bu siteyi, başka forumları hatta yabancı forumları didik didik okudum. Ezberledim defalarca sabahlara kadar.. fsh fsh fsh... önce stres yaptım olmayacak die. Sonra aman olmazsa da olmaz kadermiz böyle die rahatlatrım kendımı. Sonra forumlardan ovülasyon testı die bişe oldugunu öğrendim. Hatta gebElik haberini bu testlerden alanları bile duydum.
Eşimle biraz strese girdik ama o tahlilden sonra ilk defa görev bilinci ile denemeye karar verdik.
Normalde adwt takvimlerimde uygulamalarda yumurtlamayı 14. Gün gösterirler ya!!! Benim öyle değilmiş. 9. Günde testtw çift çizgi gördüm. Meğer benm yumurtlama 9. Gün imiş. O günlerde denedık. Ve 3. Haftada hamıle olduğum içime doğdu. Kimseye inandıramadım. Regl gecıkmeden anlayamazsın dediler. Ovülasyon testı 3. Haftada gene çift çizgi cıktı. Hemen koşarak gece eczaneye gttm. Bikaç tane erken gebelık testı aldım. Çift çift çift... şoklardayız. Sabah baska bi dr a gıttım. Regl olmama 1 hafta var ama hamıleym dedim alaycı güldü 😂😂 kan testı yaptık hamileyım. Doktor şok😂😂 erken ovülasyon erken döllenme erken sonuc! Fsh 9,85 !! Şimdi 1 yaşından bütğk oğlum var allahıma şükürler olsun. Yakınsa tekrar o testtwn yaptırıcam gerçekten cok merak ediyorum kac çıkacak. Gebelık takıbımınyaoan doktor tek bir laboratuvara guvenme bıkac yerde yaptır belkı hatalı bakılmıstır dedi...

Demem o ki umutsuzluğa düşmeyin. Çaba-moral- dua- enerji- araştırmak- güven- bilim..

İnşallah isteyen herkes yavrusunu kucagına alır 🙏🏻
 

yasemingdk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2014
123
54
37
Fshım 10.1 ve doktor bugün biran önce bebek sahibi olmalısın dedi amh yapıldı sonuca daha 9 gün waar we ilk gün beynimden wurulmuşa döndüm çok ağladım ama snra düşündüm ağlamaktan bişiy çıkmaz bişiy yapmalıyım we buraya üye oldum oldum ki belki briileri yaptıgı şeyleri söler bir umut olur 2 gündür soğan suyuna başladım yarın çörek otu bal tarçına başlıcam polende içiyorum daha ne yapmam lazım geçen ay gittim doktora fsh 10.1 e yüksek diil çok sonucun yanlış oldugunu düşünoyrum dedi bu ay gittim 9.94 çok yüksek dedi geçen ay yunurtalıklar gayet iyi dedi bu ay solda yunurta sayısı az sağda da kist war dedi kafamda dedi sorular şimdi :-):-)
Aynisi bendede oldu aslan pencesi civan percemi hayit otu tohumu 3.unude aldim aktardan sabah aksam ictim daha birinci ayin sonunda azda olsa regl oldum.sonra doktora gittim degerlerim dusmustu hemde ne dusus fsh im 77 den 16 ya dusmustu.bir deneyin isterseniz denemesi bizden takdir allahtan duada ettim tabi bu karisimi icerken sen sifa ver rabbim diye
 

Gecelerin yargici lavinya

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
185
158
30
merhaba en onemlı şey moral benımde ılk gıttığım zamanlarda 13 lerdeydı fsh gecen ay 9 a düşmüş amh değerim 0,39 halıyle dırek tup dediler bende bu ay aşılama olmaya karar verdım dırek tup dıyorlar ama belkı aşılama tutar yapalım demıyrlar cok moral bozucu doktor oncelıkle olumlu konuşucak değilmi doktorlar vallahı bazen cok aklımı karıştırıyorlar ınan.
Benimde fsh 4.91 cikti cokmu düşük anlayamadim pek aydinlatirmisiniz bu sebeptenmi olmuyor cocuk