1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

G Noktası

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

  24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  G Noktası


  Vajinanın yalnızca dışa yakın olan üçte birlik bölümünde sinir uçları vardır, içteki üçte ikilik bölümü ise duyarsızdır. Vajinanın duyarlılığı konusunda birçok araştırma yapılmıştır ve yapılmaktadır. Bunlardan bazıları bilimsel çevrelerden çok, medya sayesinde halk arasında konuşulur olmuştur. Geçmişte bazı araştırıcılar, vajinanın dışa yakın üçte birlik duyarlı bölümünde, daha da duyarlı bir bölge bulunduğunu ileri sürmüş ve buna "G" noktası adını vermişlerdir. Bu konu, bilimsel çevrelerde fazla önemsenmemiş ve görüş birliği de sağlanamamıştır. Vajinanın dışa yakın üçte birlik bölümü zaten duyarlıdır, bu bölgenin noktasal uyarılardan çok yaygın, ritmik uyarılara yanıt verdiği bilinmektedir. Dolayısıyla, ayrıca duyarlı bir noktanın olup olmaması da, işlevsel açıdan çok önemli değildir.
   
 2. 27 Eylül 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. deniz_gunes

  deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  13.127
  Beğenildi:
  4.341
  Ödül Puanları:
  413
  Her kadının vücudu farklıdır. Bu nedenle, orgazmı getireceğini söyleyebileceğimiz tek bir reçete yoktur. Her kadın, kendisi için neyin doğru, neyin yanlış olduğunu deneyerek bulmak zorundadır. Bazı kadınların dokunulmaya duyarlı bölgeleri o kadar "hassastır" ki, kadın bu bölgeye uygulanan bir uyaranla orgazm olabilir.

  G noktası Alman seksolog Grafenberg tarafından ilk kez tarif edildiği için adına G noktası denilen ve kadının vajinasının içinden saat 12 yönünde ve aşağı yukarı 3-4 cm içerde elle fark edilebilen, süngersi bir his veren 2-3 cm boyutlarında diğer yerlerden daha sert hisseden bir alandır. G noktasının varlığı veya orgazmdaki önemi bazı doktorlar tarafından reddedilmekte, bazıları ise G noktasını vajinal orgazm oluşumunun merkezi olarak kabul etmektedir.

  G Noktası olarak adlandırılan anatomik bölge tüm kadınlarda vardır ve bu bölgeye birkaç dakika boyunca aralıksız masaj yapıldığında sürecin çok yoğun bir orgazmla sonuçlandığı kabul edilmektedir. Bu orgazmın, klitoral orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade edilmektedir. Her iki orgazm türünün beyinle sinirsel bağlantıları da farklıdır. Uzmanlar G Noktası olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerektiğini, aksi takdirde bu bölgenin hassasiyetinde artış olmayacağını belirtmektedirler.

  Kadının Ejakulasyonu (Boşalması)

  Bu alanın, tabii diğer cinsel uyaranlar ile beraber tahrik edilmesi sonucu klitoral orgazma göre daha yoğun ve uzun süren bir vajinal orgazm gerçekleşmektedir. G noktası orgazmı esnasında kadınların çoğunda normal ıslanmayla mukayese edilemeyecek kadar çok bir sıvı aniden salgılanır. Bu sıvı zaman zaman bir bardak dolduracak kadar çok olabilmektedir, ve ani olarak salgılanmaktadır. Bu olay female ejeculation olarak tanımlanmaktadır. Kadında orgazmı sonrasında gelen kadın salgıları içerik olarak erkek menisi ile neredeyse birebir aynı. Bu sıvılar kadının prostata karşılık gelen skene Bezi’nden salgılanıyor, zaten erkekteki sperm sıvısı da prostat bezinin ürünü.

  Uzmanların önerisi, G Noktası uyarılmasının kadının kendini son derece güvende hissettiği bir yerde gerçekleştirilmesi yönünde. Ayrıca, kadın orgazm olma hedefine değil, sadece o an almakta olduğu zevke yoğunlaşmalı. Uyarı derinlemesine, uzun süreli ve iyice bastırarak yapılmalıdır. İlk önce zevke eşlik eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği hissedilebilir. Stimülasyona devam edildiği takdirde bu duygu ortadan kalkar ve yerini tamamen zevke bırakır. Bir süre sonra, kadında yoğun bir orgazm ve buna eşlik eden ejakülasyon görülür.
   
 4. 20 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. allison

  allison Aktif Üye Üye

  Katılım:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  92
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  76