GEBELİK ÖNCESİ TAKVİYE TAVSİYESİ :)

sakzkraker

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2019
179
94
Merhaba hanımlar gebelik düşünüyoruz 2 aydır .. 1 aydır folık asıt kullanıyorum bugünde krill oıl ( omega 3 )kullanmaya başladım d vitaminim aşırı düşük minimum 30 olması gereken değer 9 :KK43: d vitamini damlasına başladım .. gebelik öncesi gebeliği kolaylaştıracaK ilaç değilde besin takviyesi ne önerirsiniz?

kartalice28

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
256
288
bende folık asıt kullanıyorum ama kafana gore takvıye alma derım doktorla bır gorus tahlıl yaptır sonuca gore doktara soylersın ılac degıl takvıye olarak alabılırmıyım dıye yoksa vucudunda degısıkleree sebep olabılırsın buda saglıgını rıske atar

sakzkraker

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2019
179
94
bende folık asıt kullanıyorum ama kafana gore takvıye alma derım doktorla bır gorus tahlıl yaptır sonuca gore doktara soylersın ılac degıl takvıye olarak alabılırmıyım dıye yoksa vucudunda degısıkleree sebep olabılırsın buda saglıgını rıske atar
aynen ilaç olarak doktora danlşmadan almam zaten ama besin olarak vardır ya doğurganlığı arttıran besinler onları sormak istedim

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
12 Ekim 2009
16.124
20.260
Pregnacare him &her var.. Kullananlar genelde birkaç ay içinde hamile kalıyor. Ben de dahil olmak üzere.. İçinde hem kadın için 30 tablet hem de erkek için ayrıca 30 tablet var. İçeriği çok kapsamlı.. Mutlaka araştırın, fiyatı biraz tuzlandı son zamanda gerçi.. Ben 2 ay kullandım yetti ama..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 154 gün kaldı.

Bu hafta içinde miyelinleşme işlemi başlar. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Bebeğiniz artık avucunuza sığacak kadar büyüdü. Boyu yaklaşık olarak 14 cm. civarında. Artık yavaş yavaş bebeğiniz için kıyafet ve mobilya alışverişine başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

aslikls3

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2019
244
286
Merhaba hanımlar gebelik düşünüyoruz 2 aydır .. 1 aydır folık asıt kullanıyorum bugünde krill oıl ( omega 3 )kullanmaya başladım d vitaminim aşırı düşük minimum 30 olması gereken değer 9 :KK43: d vitamini damlasına başladım .. gebelik öncesi gebeliği kolaylaştıracaK ilaç değilde besin takviyesi ne önerirsiniz?
öncelikle en yakın zamanda hamile kalırsınız inşallah :) hamile kalmak için bilmediğiniz kimyasal şeyler kesinlikle kullanmayım kaş yapıyım derken göz çıkmasın aman diyim... ben kendimi anlatayım bir parça fikriniz oluşur belki...
biz mayıs ayında bebek istediğimize karar verdik ve ben muayene olmayı düşündüm doktor bana folik asit verdi yumurtalıklarıma,kan ve hormon değerlerime baktı her şey normal çıktı çok şukur.. sadece folattro folik asit kullandım günde 1 tane. tabi bu arada korunmayı bıraktık zaten hemen hemen haftada 4-5 kere ilişkiye giriyorduk aynı şekilde devam ettik. ekstra olarak sigarayı bıraktım kahve tüketimini azalttım (bence çok etkiliyor kadınları) eşim de ceviz fındık tarzı şeyler tüketti bol bol yumurta süt yiyip içtik bence sperm kalitesini artırıyor öyle okudum tabi her şey allahın takdiri ne zaman vermek isterse o zaman verir :)
ve temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim çok şükür... darısı size ve tüm isteyenlere inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-03-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sakzkraker

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2019
179
94
Pregnacare him &her var.. Kullananlar genelde birkaç ay içinde hamile kalıyor. Ben de dahil olmak üzere.. İçinde hem kadın için 30 tablet hem de erkek için ayrıca 30 tablet var. İçeriği çok kapsamlı.. Mutlaka araştırın, fiyatı biraz tuzlandı son zamanda gerçi.. Ben 2 ay kullandım yetti ama..
YAA hiç duymamıştım eczanede kalfayım denk gelmedi hemen araştırıyorum

sakzkraker

Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2019
179
94
öncelikle en yakın zamanda hamile kalırsınız inşallah :) hamile kalmak için bilmediğiniz kimyasal şeyler kesinlikle kullanmayım kaş yapıyım derken göz çıkmasın aman diyim... ben kendimi anlatayım bir parça fikriniz oluşur belki...
biz mayıs ayında bebek istediğimize karar verdik ve ben muayene olmayı düşündüm doktor bana folik asit verdi yumurtalıklarıma,kan ve hormon değerlerime baktı her şey normal çıktı çok şukur.. sadece folattro folik asit kullandım günde 1 tane. tabi bu arada korunmayı bıraktık zaten hemen hemen haftada 4-5 kere ilişkiye giriyorduk aynı şekilde devam ettik. ekstra olarak sigarayı bıraktım kahve tüketimini azalttım (bence çok etkiliyor kadınları) eşim de ceviz fındık tarzı şeyler tüketti bol bol yumurta süt yiyip içtik bence sperm kalitesini artırıyor öyle okudum tabi her şey allahın takdiri ne zaman vermek isterse o zaman verir :)
ve temmuz ayında hamile olduğumu öğrendim çok şükür... darısı size ve tüm isteyenlere inşallah
sağlıkla kucağınıza alın inşallah :KK54: folık asit başladım bakalım 2 aydır korunmuyoruz ama henüz yok bişey:KK43:

Yukarı Alt