Gebelik psikolojisi....

Fatos3458

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.119
Arkadaşlar aranızda hamişlik yüzünden psikolojisi değişenler var mı? İş ve ev hayatında ne gibi değişiklikler oldu(psikolojik manada)Neler hissediyorsunuz,korku yada kaygılarınız nelerdir.Yoksa bu kaygıları taşıyan sadece kendimizmiyiz bizim gibi başka hamişlerde var mı?Yani normalmiyiz:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Fatos3458

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.119
İlk ben yazayım en büyük kaygım fiziki manada çok değişeceğim,eşimin tutumunun değişip değişmeyeceği ve tekrar çalışabilecekmiyim:çok üzgünüm:

gxuxleda16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Çalışırsın tabi istedikten sonra ilk zamanlar zor oluyo bebeği bırakmak ama alışıyosun ve çalıştığın için hem bebek ihtiyaçlarına hemde kendi psikolijine katkın olur
Ben 2. bebeğime hamileyim ve doktorum bana dediki bu geçici bi dönem sen çalışmazsan hem eşine hemde çocuklara psikolajik anlamda verimli olamazsın dedi çünkü ben evde duramıyan bi insanım çalışmaya alışmışım doktorum aynen dediki güler hn sabah 8 den gece 12 ye kadar evde 2 çocuğa bakabilirmisin bende :) hayır o zaman çalışmaya devam dedi

PassioneLore

herkes haddini bilecek !
Pro Üye
Emoji Skoru
6
ılk 4 ayım cevreme ve kendıme teror estırmekle gectı dıyebılırım
cunku cok kotu etkıledı benım psıkolojımı tabıı yemek yıyememek sureklı bulantı uykusuzluk bunları tetıkleyen sebeblerden oldu
doktorum rapor yazıp dınlen deyınce aklım basıma geldı kı ben evde yapamam
sonra kendımı toparlamak zorunda kaldım cunku haftanın 6 gunu dısarıda olan bır ınsan olarak pazar gunlerı bıle evde vakıt gecıremeyen ben evde duramazdım

calısıyorum ve kırkım cıkar cıkmaz ıyılesırsem eger ısıme gerı donmek ıstıyorum
bebegım annemde kalacagından annemle ısım arası yurume mesafesı 5 dk. ve bebegımı sık sık gorebılırım dıye dusunuyorum

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Hepimiz zaman zaman yaşıyoruz. Ağlama krizleri, kıskançlık krizleri, aşırı ilgi isteme durumu, tabi bi de inatçılık.. Şu anda eşime inanılmaz antipatim var. durduk yerde adama çatıyorum olur olmaz ağlamaya sinirlenmeye başlıyorum. Destek istiyoruz tabiki bu dönemlerde ama inşallah atlatırım.

ozlemyb

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
112
bende ılk zamanlar karnımın cıkmasından cok korkuyordum nolur karnım cıkmasın dıye dua edıyordum :) aksına oyle cabuk cıktıkı suan sankı besıncı ayı bıten hamıleler gıbıyım :)))

Fatos3458

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.119
Peki eşinizin tutumu ne oldu bu süreçte?Sizi dinlemek için uğraştımı,önemsedimi,sizin için kaygılandımı?Yoksa eskisi gibi davranmaya devam mı etti?Siz nasıl bir ilgi bekliyordunuz?:çok üzgünüm:

Meltoo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Peki eşinizin tutumu ne oldu bu süreçte?Sizi dinlemek için uğraştımı,önemsedimi,sizin için kaygılandımı?Yoksa eskisi gibi davranmaya devam mı etti?Siz nasıl bir ilgi bekliyordunuz?:çok üzgünüm:
Başta tepki gösterdi ama sonradan hamilelik psiolojisi olduğuna inandı. Biraz araştırmış ve diyoki en ürkek hamile bile inatçı bir savaşçıya dönüşebilirmiş...:) o yüzden pek bi tadını çıkarıyorum hamileliğin. Ne yapsam hoş karşılanıyo.E hamişizzzz canım aasengözlerimebaksanab

"NAZ"

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızlar benim psikolojimin eşiminki kadar değişmedi inanabilirsiniz çünkü;benim eşim sert bir adam olmasına rağmen hamileliğim boyunca hep yardımcım ve en büyük desteğim oldu o yüzdende kendimi şanslı görenlerdenim eeee çocuğunu taşıyoruz kolay mı? :CüvCüv:

vahide1204

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
905
benim bu bikaç gündür değişti 7.ayımı doldurdum.stres yapmadığımı sanıyorum ama bilinçaltındamı var bilmem.alıngan ve sinirli oldum.sabah sigara böreği yapıyordum.bütün yufkalar yapışmış hepsi yırtıldı.bi saat ağladım sinirimden oturup.ama eşimi sigara böreklerini sarmaya çalışırken görmek bütün sinirimi aldı.böyle acip bi durumdayım deli değilim sadece hamileyim diyorum eşime:CüvCüv:

Yukarı Alt