Gebelıkte catlaklara cözüm önerisi olan var mı

Buse ar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
27
10
Kızlar 8 haftalık hamileyım emınımkı ılerleyen aylarda catlamalar olacaktır bunun için kullandıgınız herhangı bır ürün var mı tabı doktor tavsıyesıyle

Koalacikk

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
535
808
Bana Dr um Hindistan cevizi yağı önermişti karnım belli olmaya başladığında. Karnima surdum hiç catlamadi. Ama bacaklarimin ust kısmı biraz çatlamış hic aklima gelmemişti sen ihmal etme😂
Tabi genetik denen bisey var catlayacaksa ne surersen sur çatlar 😊

Buse ar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
27
10
Bana Dr um Hindistan cevizi yağı önermişti karnım belli olmaya başladığında. Karnima surdum hiç catlamadi. Ama bacaklarimin ust kısmı biraz çatlamış hic aklima gelmemişti sen ihmal etme😂
Tabi genetik denen bisey var catlayacaksa ne surersen sur çatlar 😊
Saol canım ama dedıgın gıbı genetıkse olur mu olur

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
2.603
1.731
Lierac kullaniyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-01-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

su00

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
1.465
743
Kızlar 8 haftalık hamileyım emınımkı ılerleyen aylarda catlamalar olacaktır bunun için kullandıgınız herhangı bır ürün var mı tabı doktor tavsıyesıyle

Lierac aldim ama daha kullanmaya başlamadım. Biooil kullanip memnun kalani da gördüm

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Halahask

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2016
449
288
Ben kakao vazelin ve badem yağı kullandım hemen hemen her akşam sürdüm göbeğim hiç çatlamadı ama iki kalçamın üstünde 3-4 çatlağım oldu maleseff genetik bence anneminde göbeğinde yok kalçalarında var çatlağı Bir de vücudun susuz kalmaması gerek günde 3 litre şart

Buse ar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
27
10
Ben kakao vazelin ve badem yağı kullandım hemen hemen her akşam sürdüm göbeğim hiç çatlamadı ama iki kalçamın üstünde 3-4 çatlağım oldu maleseff genetik bence anneminde göbeğinde yok kalçalarında var çatlağı Bir de vücudun susuz kalmaması gerek günde 3 litre şart
Teşekkürler canım

duskapani

💫ADA🧚🏻‍♀️💫
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2018
1.240
2.999
Ben 8.haftadan doğuma kadar her banyodan sonra göğüslerden dizlere kadar zeytinyağı sürdüm. Yağlı güreşçi gibi 😜 Hiç çatlak oluşmadı ne bacağımda ne karnımda ne başka yerimde. Hamilelikte 7kg aldım ben o yüzden diğer yerlerim çatlamamıştır ama karnım büyüdü sonuçta yağın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Yukarı Alt