Gebelikte ilişki

Zehra4234

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
209
63
23
Kızlar merhaba 9. Haftasındayım gebeliğimin . Bu dönemler eşiyle normal ilişkisine devam eden var mı gebelikte ilişkiden dolayı sıkıntı yaşayan oldu mu iyidir veya kötüdür bilgisi olan yazabilir mi doktora sordum ama pek önermiyoruz dedi başkada bişey demedi bilgi olarak . Siz ne düşünürsünüz bu konuda?

_seastar_

Guru
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2009
5.018
6.203
sağlık açısından sıkıntılı bir durum yoksa ilişki yaşanması yasaklanmıyor. bence nornal hayatınıza devam edin. önermiyoruz diyen doktoru da ilk kez duydum. önermemesi için sebep olsa anlaşılır yani

Nurov

Less is more✨
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
4.084
10.355
Biz yaşadık bir iki sefer sorun olmadı ama korkumdan rahat olamıyorum bişey de anlamıyoruz en iyisi hiç yapmamak

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-02-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bgmtnk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
375
470
26
Doktorum ilk haftalarda bana da olmasın demişti. 12. Haftada bir sorun olmayacağını söyledi bir sıkıntı yaşamadık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-04-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 137 gün kaldı.

Evet artık bebeğinizin bacaklarının vücuduna oranı nihayi oranına ulaştı. Bebeğiniz doğduğu zaman kol ve bacakların kısa olduğunu göreceksiniz. Emeklemeden yürümeye geçtiği zaman hem kolları hemde bacakları uzayacaktır. Ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini hala öğrenmediniz mi?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Axelia

Just Love!
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
17 Mayıs 2011
7.778
11.283
31
Dusuk ya da erken dogum riskiniz yoksa iliskide bir sorun olmaz. Aksine onerilir bile.

Zehra4234

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
209
63
23
Dusuk ya da erken dogum riskiniz yoksa iliskide bir sorun olmaz. Aksine onerilir bile.
İlk 3 ay risk her zaman vardır diyolar biz normal bi şekilde devam ediyoruz bi sıkıntı yaşamadık çok şükür dediğiniz gibi salgıladığı hormonlar açısından faydalı dişe yazılar da okudum ama işte ister istemez bi tedirginlik yaşıyoruz acaba mi ki diye

Zehra4234

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
209
63
23
Biz yaşadık bir iki sefer sorun olmadı ama korkumdan rahat olamıyorum bişey de anlamıyoruz en iyisi hiç yapmamak
Bende rahat olamıyorum bazen ama sıkıntısınıda görmedim bu zamana kadar şükür tedbirli olmakta da fayda var

Zehra4234

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2020
209
63
23
sağlık açısından sıkıntılı bir durum yoksa ilişki yaşanması yasaklanmıyor. bence nornal hayatınıza devam edin. önermiyoruz diyen doktoru da ilk kez duydum. önermemesi için sebep olsa anlaşılır yani
Belki düşükten ötürü demiştir net bişeyde demedi ama şükür bi problem yok . Benimde okuduğum yazılarda sıkıntı yoksa yasaklanmadığı söyleniyo bana bu daha mantıklı geliyo tabi o doktor neye göre öyle dedi bilmem
benim tüp bebekti doktorum 12. haftadan sonra cinsellik demişti kendi ben sormadan
İ

mosko

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2013
187
81
tam anlamıyla birleşmeden birşeyler yapmak daha mantıklı bence

sucelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2019
1.282
1.084
5. haftada bilemedik iliski oldu ertsi gun kanama alani olusmus igne fitil durdurduk 3 aylik olana kadarda tekrarlamadik。 bizde sorun oldu ama olmayanlarda cok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)