gebelikte kaç kg a kadar ağırlık kaldırılabilir

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar biraz tuhaf bir soru ama ne zaman birşey kaldırsam evhamyapıyorum.gebelikte kaç kg a kadar aırlık kaldırılabilir

Kancicegim

Aysima´nin Annesi:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
13
valla cok fazla agir kaldirmasan iyi olur canim,kac haftaliksin...?
neyse sen yine de kendini zorlayacak kadar agir kaldirma..
Allah korusun bisey falan olur...

AysunEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
kızlar biraz tuhaf bir soru ama ne zaman birşey kaldırsam evhamyapıyorum.gebelikte kaç kg a kadar aırlık kaldırılabilir
CANIM KAÇ HAFTALIK:uhm:

BEN DAHA BİR AYLIK HAMİLEYİM.:emir_bebek:

BEN SORUN YAPMIYORDUM AĞIR KALDIRMAYI.

AMA EŞİM YÜZÜNDEN BENDE ACABA DER OLDUM.:bbo:

EŞİME KALSA EVLERİ SÜPÜRÜRKEN BİLE MAKİNAYI KABLOSUNDAN ÇEKİP SÜRÜKLİCEKMİŞİM,:roflol:KALDIRMICAKMIŞIM.:roflol:

BİRDE HERKEZ İLK 3 AY ÇOK ÖNEMLİ DİYOR DİKKATLİ OLMAK GEREKİRMİŞ.a.s

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
165
bencede hiç kaldırmamak en iyi hamilelikde..

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
ben evi bile süpürmedimm bee hiç zorlamadim valla kendimi ilk 3 ay ,3 ayin sonunda biraz yapmaya başladim bu arada evi kocam süpürüyodu.

AysunEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
ben evi bile süpürmedimm bee hiç zorlamadim valla kendimi ilk 3 ay ,3 ayin sonunda biraz yapmaya başladim bu arada evi kocam süpürüyodu.
:roflol:eşim işe erken gidiyor yoksa benim de aklıma gelmişti.

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
92
valla ilk üç ay çok çok önemli çok dikkat edin arkadaşlar, her ne kadar doktorum ağırlık kaldırmak bebeği etkilemez bilimsel olarak bir geçerlilği yok dese bile, ben tedbirli olmakta fayda var diyorum,bugün ben de 50 metre kadar 2-3 kg ağırlık taşıdım,taşıdığıma da pişman oldum sonra, karnım ağrımaya başladı, acaba ondan mı diyorum ama uzanınca geçti, dikkat kızlar

Nohcoy

Canlarım Benim.
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
20
Benimde ilk düşüğüm olduğu için bu gebelikte biraz daha dikkatliyiz. 20+5 günlük hamileyim ve hamile olduğumu öğrendiğimden beri sadece bir kez evi süpürdüm... Eşim sağolsun çok yardımcı oluyor...

Bence sen ağır kaldırma.. Özelliklede dengesiz bir şekilde kaldırınca çok tehlikeli olabiliyor. Belden değilde dizlerini kırarak eğilip kaldırmak gerekiyormuş..

Sorunsuz bir hamilelik diliyorum...

serpilla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
kızlar ben de pek dikkat etmiyorum açıkcası yani kendimi zorlayacak şekilde ağır kaldırmıyorum ama çok da telaş etmiyorum..ilk 3 ay dikkat edilebilir ama sonrasında ağırlığı kollarınıza vererek bişiler kaldırabilirsiniz önemli olan belinize yüklenmeyin ve boş bulunmayın..

rxuxyagibixsxeker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
dikkat etmek gerekir ilk 3 ay önemli .ama evham yapmaya da gerek yok bence.tedbiri bırakmayalım zorlamayalım kendimizi.ama bazı şeyler elimizde değil allah korusun

Yukarı Alt