1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
    Notu Gizle

Gebelikte kanama yaşayanlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Sudemerve tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

19 Ocak 2017
    Konu Sahibi : Sudemerve
  1. mavipudra

mavipudra 17.07.17 Hoşgeldin Cennet Kokulum Üye

Beğenildi:
    2.513
    Ödül Puanları:
    53
    Korkmayın cici anneler:) 5,9,12 haftalarımda kırmızı kanamalarım oldu. Özellikle 12 de şakır şakır her yanım kan gölüydü. Her dr gittiğimizde Bebek iyi dediği için artık sorun yapmıyorum bol bol dinleniyorum. Doktorunuzdan iğne isteyin -prolütan- daha hızlı kesiyor kanamayı.. öyle böyle 15. Haftadayız zaten içecek suyu varsa Rabbim tüm zorluklara rağmen getirtecek bebişlerimizi dünyaya..bize düşen stres yapmayıp onları da strese sokmamak..
    Ek olarak; annem de bana hamileyken sürekli kanama geçirmiş bu konuda anneye yatkınlık olabiliyormuş ben buna bağlıyorum. Siz de bir araştırın.

2. 6 Şubat 2017
  3. Dygmatrac

Dygmatrac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    3
    Tecrübeli anneler yardım ederse çok mutlu olucam 2.5 senedir anne olmayı bekliyorum geçen perşembe beta hcg 286 kusurdu hafif lekelenmem var diye progesteron verdi dün kanamam normalden daha fazla gelince doktora gittik değere baktı 786 çıkmış bebek Rahime yerlesirken olur iki gün daha dedi iğne yapti ama korkuyorum:KK43:hala durmadi

4. 7 Şubat 2017
  5. Fatosumm06

Fatosumm06 Yarından birşeyler beklemekle geçiyor ömrümüz... Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    28
    Bende 10+0 günlük hamileyim. Perşembe günü lekelenmem oldu cuma sabahda damla damla kanamam oldu. Dr progestan 200 lük başladı. Kahverengi lekelenmem devam ediyordu bugün yine damla damla kanamam başlamış. Çok korkuyorum bişey olur mu diye. Çok dinlenemiyorum. Bi tane oğlum var 4 yaşında. Ne yapacağım bilmiyorum

6. 19 Şubat 2017
  7. esdemir

esdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de 12+2 yım.Bugun kanama oldu aşırı değil.İlk çocuğumda 7. Haftada iken bir anda bosalmisti.Hastanede yattım ve doğuma kadar istirahat raporu kullandım.Fakat onda kanama olmasına rağmen ağrı yoktu.Bu kez kanama az fakat bel ve kasık ağrısı başladı. Aynı durumu yaşayanlar var mı ve sonuç ne oldu? Pazar olduğu için yarını bekliyorum sonuçta bu başlamış bir düşükse yapacak çok fazla bir şey yok diye düşünüyorum.Yok eğer sağlıklı ise koşturmak da bir şey değiştirmeyecek.Hakkimizda yazılan en hayırlısıdir mutlaka.

8. 6 Temmuz 2017
  9. Zeyneplezeynep

Zeyneplezeynep Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Benim de 7+5 te sulu kanamam oldu hemen doktora gittik kese çevresinde yoğun bir kanama alanı olduğunu söyledi. Clexan iğne kullanıyordum 11 gündür onun kanımı çok sulandırdığını o sebeple olduğunu söyledi ve iğneyi kesti. Yatacaksın başka yapacak bir şey yok bebeğin düşmeme ihtimali %10 dedi. O an beynimden vurulmuşa döndüm çok üzüldüm. Wc dışında kalkmadım ayağa progestan kullandım fitil olarak 4 gün sonra gittiğimizde biraz daha küçülmüş kanama alanı dedi içim rahatladı. 10 gün sonra tekrar gittik daha da küçüldüğünü söyledi ve bebek tam istediğim gibi hatta 2 gün ilerde gidiyor dedi. bu süreçte hiç kanamam olmadı sadece çamurumsu lekelenmeler oldu bir kaç kez. Önümüzdeki 2 hafta çok önemli ya bebek düşer ya da kanama alanı kesilir başka ihtimal yok dedi. Şu anda yatıyorum 9 gün kaldı doktora gitmeme gittiğinde 12+1 olacağız Allahın izniyle. Çok korktum ilk başta ama internetten de çok araştırdım bir çok hamile kadının başına gelmiş ve sağlıklı kucaklarına almışlar bebişlerini İnşallah Rabbim bize de saglikli sıhhatli ömürlü hayırlı şekilde nasip etsin bebişlerimizi.

10. 6 Temmuz 2017
  11. Yagmureylul

Yagmureylul Üye

Beğenildi:
    835
    Ödül Puanları:
    23
    Benimde hep kanamali geciyor haftasonu cok buyuk bi kanama gecirdim hastane de yattim kahverengne dondu sali gunu ciktim simdi cok şükür kesildi. Ben progestan hap ve proluton igne kullaniyorum surekli yatıyorum. Benim gibi olanlar yazabilir mi.
    Bide ilk hamileligimde hep kanamaliydi 5 aylikken kanamadan kaybettim malesef yavrumu:KK42:

12. 17 Temmuz 2017
  13. sweetdreams1985

sweetdreams1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.160
    Ödül Puanları:
    123
    Canım merhaba inş rabbim bebeğini bağışlar. Bende daha 3 gün önce öğrendim gebeligim 4+4 deyim bugün kanama oldu ama pe çeteye silinir geliyo doktorum beta ve progesteron testi yaptı ikiside katlanmış iyi dedi. Progesteron ignesi yaptı şimdi evdeyim istirahat ediyorum ama hafif de olsa hala pecete ye geliyo korkuyorum. Bende 3 gündür clexan kan sulandirici igne kullaniyordum tetikledi mi acaba çok tedirgin kese suan gorunmedigi için doktor kanama suna bağlı diyemiyo :KK43:

14. 17 Temmuz 2017
  15. sweetdreams1985

sweetdreams1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.160
    Ödül Puanları:
    123
    Canım merhaba inş rabbim bebeğini bağışlar. Bende daha 3 gün önce öğrendim gebeligim 4+4 deyim bugün kanama oldu ama pe çeteye silinir geliyo doktorum beta ve progesteron testi yaptı ikiside katlanmış iyi dedi. Progesteron ignesi yaptı şimdi evdeyim istirahat ediyorum ama hafif de olsa hala pecete ye geliyo korkuyorum. Bende 3 gündür clexan kan sulandiriciigne kullaniyordum tetikledi mi acaba çoktedirgin kese suan gorunmedigi için doktor kanama suna bağlı diyemiyo :KK43:

16. 18 Temmuz 2017
  17. Yagmureylul

Yagmureylul Üye

Beğenildi:
    835
    Ödül Puanları:
    23
    Doktor daha iyi bilir tabi ama bazen kan sulandirici ilk haftalarda fazla geliyormuş bebek küçük olduğu icin o da yapıyormuş. Bide simdi senin bebeğinin tam yerleşme zamanı ya ondan da olabilir

sweetdreams1985 bunu beğendi.
  18. 22 Temmuz 2017
  19. Zeyneplezeynep

Zeyneplezeynep Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    İnşallah Allah hepimizin bebeğini bağışlasın. Bugün tekrar gittim doktora 13+1 deyim. Kanama alanı hala duruyormuş doktor 12.haftadan itibaren geçmesi lazımdı aslında dedi bu şartlarda tekrar clexana başlatmak büyük risk dedi. Bebeğimin gelişimi iyi maşallah hiç yerinde durmadı bugün de:) 2li test sonucumda iyi çıktı bugün ama işe gitmeme müsade etmedi yine yatışa devam. Sizin henüz çok yeni yerleşme kanaması olabilir sürekli dinlenin yemek yapmak için bile kalkmayın kritik dönemi atlatana kadar kocalarımız fedakarlık yapacak mecbur :) inşallah bebişinizin kalbini duyduğunda rahatlarsınız