• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

gebelikte kanaması olup gebeliği devam eden var mı??

esengul79

duam belli duyan belli
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
223
146
Allahın izniyle birşey olmasın inşallah bebişine canım sen stresten uzak dur şuan. Kan değerinde bir sıkıntı yoksa kanamanın çok önemi yokmuş bebeğin seninle kalsın sağlıkla
kan degerlerlerimi bilmiyorum kese görülünce birdaha kan tahlili istemedi doktor çarşamba tekrar kontrolüm var insalahh herşey yolundadır senin kanama nasıl şuan kaç haftaliksin

sunnycat

Sabır... Mutluluk yakın olsun Allah'ım
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
694
620
kan degerlerlerimi bilmiyorum kese görülünce birdaha kan tahlili istemedi doktor çarşamba tekrar kontrolüm var insalahh herşey yolundadır senin kanama nasıl şuan kaç haftaliksin
Canım demin yazmak istemedim seni etkilemesin diye benim cuma günü kan değerim baya düştü doktor ilaçlarımı kesti bebeğim düşecek artık :KK43: kesemi görmüştük çarşamba günü ama yeterli gelmedi sanırım. Dün 6. haftama girecektim :KK43: şimdi kanamamın gelmesini bekliyorum. Ama senden kan tahlili istemediğine göre sıkıntı görmüyor demek ki lütfen başkalarının yaşadığı olumsuzlukları kendi üzerine alma ve telefondan giriyorsan çok fazla girmemeye çalış etkilenmesin bebeğin radrasyondan da. Herşey güzel olacak inşallah dediğim gibi beta değerine bakmayı gerek görmediyse sıkıntı büyük değil demek ki çok şükür güzel haberlerini bekliyorum

esengul79

duam belli duyan belli
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
223
146
Canım demin yazmak istemedim seni etkilemesin diye benim cuma günü kan değerim baya düştü doktor ilaçlarımı kesti bebeğim düşecek artık :KK43: kesemi görmüştük çarşamba günü ama yeterli gelmedi sanırım. Dün 6. haftama girecektim :KK43: şimdi kanamamın gelmesini bekliyorum. Ama senden kan tahlili istemediğine göre sıkıntı görmüyor demek ki lütfen başkalarının yaşadığı olumsuzlukları kendi üzerine alma ve telefondan giriyorsan çok fazla girmemeye çalış etkilenmesin bebeğin radrasyondan da. Herşey güzel olacak inşallah dediğim gibi beta değerine bakmayı gerek görmediyse sıkıntı büyük değil demek ki çok şükür güzel haberlerini bekliyorum
üzüldüm canım ama neler okudum ben doktor ilacını bırak dedikten sonra bile adet olmayıp hcg si yükselen ve gebeliğini devam ettiren umudum Allah kan verim baktirayim diyorum korkuyorum valla çarşambayı beklicem inş.tez zamanda Rabbim kucağına sağlıklı evlatlar nasip etsin

efsanehayat

Kün Fe Yekün , Rabbim ol der olur:)
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2015
894
709
Konu eski ama yazmak istedim sürekli kanamam oluyor en büyük endişem bu kanamalarla bebeğimi düşürmek.kanama yaşayıpta sağlıkla bebeğini dünyaya getiren birini duymak az da olsa rahatlatacak
Canım şuan ne durumdasın kanaman durdu mu benimde 20 gündür kanamam var 4 günde bir çoğalıyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 72 gün kaldı.

Miyelinleşme işlemi sinir hücreleri iletimini hızlandırmaya başladı. Miyelinleşme, sinir hücreleri arasındaki mesajlaşmanın kesintiye uğramaması için sinir hücrelerini hızlandıran ve yalıtımını sağlayan yağlı bir kimyasal madde olan miyelinin sinir hücrelerini kaplamasıdır. Kısaca sinirleri kaplayan ve yağlı bir madde olan miyelin, sinir hücrelerindeki iletimi, hızlı, kolay ve daha verimli hale getirir. Hazımsızlık nedeniyle oluşan baskıyı azaltmak için pozisyon değiştirmeyi ve yatmadan önce yemek yememeği deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mercan345

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2015
727
351
Konu eski ama yazmak istedim sürekli kanamam oluyor en büyük endişem bu kanamalarla bebeğimi düşürmek.kanama yaşayıpta sağlıkla bebeğini dünyaya getiren birini duymak az da olsa rahatlatacak
Canm bende ayni durumdayim senin sonuc ne oldu lutfen cevap yaz

Sabircayi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
27
5

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Sabircayi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
27
5
Kaç nar yedim bilmiyorum 2 veya 3, küçük ve orta boy ertesi günü musluk gibi kanama olmuştu. Acile gittim 2 gün yatış verdiler. Ve kanama nerden olmuş neden olmuş söylemediler. Şüphelendim ama niye olsun nar faydalı ,Zaten benimki riskli gebelik ondandır demiştim. Ama bunu Dr söylemiş. Acaba başka var mı kanamaya sebep olan yiyecekler. :olamaz:

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

busra1tan

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
3.096
4.183
Kaç nar yedim bilmiyorum 2 veya 3, küçük ve orta boy ertesi günü musluk gibi kanama olmuştu. Acile gittim 2 gün yatış verdiler. Ve kanama nerden olmuş neden olmuş söylemediler. Şüphelendim ama niye olsun nar faydalı ,Zaten benimki riskli gebelik ondandır demiştim. Ama bunu Dr söylemiş. Acaba başka var mı kanamaya sebep olan yiyecekler. :olamaz:
Merhaba ben de aynı durumda fakat kahverengi geliyor. Şuanda kanaman var mı, oluyor mu. Kaçıncı haftaya kadar oldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Sabircayi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2012
27
5
17.hafta kanamam oldu en son. O da 2 gün leke şeklinde. Sonra olmadı. Ama 15. Haftada olan kanamamda günde 2 kapsül 200 mg lik progestan kullaniyordum. 3 kapsülü çıkardılar yani günde 600 mg progestan alıyorum. Bir de işi bırakıp günümün çoğunda dinleniyorum. Böyle böyle 25+3 olduk.2 aydır da kanama veya lekelenme yok. Ama yediklerime aşırı dikkat ediyorum.Yukardakilerin hiçbirini yemiyorum. Naneyi baharat olarak bile kullanmıyorum. İnşaallah sorunsuz bir şekilde devam eder ve saglikli bebeklerimizi kucağımıza alırız.

Yukarı Alt