gebelikte kasinti(pupp)geciren varmi

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.682
1.380
Benimde kesin izler kalcak o belli oldu zaten..ama o uyu kasinti gelince inan duramiyorsun sinirden agliyorum cok sukur bebis iyi olsunda ya sabirrrr://sabahtan beri ikinci dusumu aldim suan saat 9..anca ondan sonra az bi rahatlama oluyo gecici..saol cevabin icin:///
Merhaba abla geçmiş olsun. Üst komşumun bebeğine alerjisi vardı kolları sırtı bacakları korkunçtu kıpkırmızıydı kaşımaktan deliriyordu son 2 haftasını öyle geçirdi ama doğumdan 2 gün sonra hızla iyileşti ve hiç izi kalmadı. İnşallah sende de iz kalmaz

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
soguk kompres yapsan kasintin baslayinca? en azindan yavaslatir. Alkol sur dicem ama yaralarin vardir simdi onlar iyice kotu olur. Buz koymanin faydasi olur kanimca.

Bildigim kadariyla da bunun caresi yok. En azindan az kalmis dogumuna. Sabret insallah biraz daha.
Evet cnm su an buz koydum gobek bolgeme..rahatlatiyo gibi anlikta olsa..evet cok fazla yara var..evet cok sukur az kaldi doguma

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Bennn mahfolmustum lasintidan

Ciltdr Oilatum junior yada baby mi tam hatirlamiyorum vucut sampuani yazmisti acaip rahatladim birkackez kullanimdan sonra sonradindada tum bucudumu bebak badem suruyke ovuyordum
netten bakabilirsin receteyle satilmiyor devlet odemiyir eczaneden alabilirsin

Sendede yara olmusmuydu cnm..tmm cnm sampuani eczaneden aliyim..cokk sagolunn yaa kizlarr gercktn..her denileni deniyorum inanki

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Merhaba abla geçmiş olsun. Üst komşumun bebeğine alerjisi vardı kolları sırtı bacakları korkunçtu kıpkırmızıydı kaşımaktan deliriyordu son 2 haftasını öyle geçirdi ama doğumdan 2 gün sonra hızla iyileşti ve hiç izi kalmadı. İnşallah sende de iz kalmaz
İnsallahh yaaaa cokkk tesekkurler...bende o komsu gibiyim yara dolu..cook mutlu oldum okuyunca canm cok saol..moral oldu bana..sabretcem..bebegim iyi olsun yeterki

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Bennn ben de pupp geçirdim geçen sene tam da bu zamanlar 38 haftalık hamileydim doğuma kadar sürdü maalesef :KK43: geceleri kalkıp soğuk duşa giriyordum iyi geliyordu onun dışında cildiye losyon vermişti çok az hafifletiyordu kosyonları buzdolabında tutuyordum biraz daha iyi geliyordu.doğumdan sonra 40ım çıkana kadar sürdü hormonlardan ve stresten oluyor maalesef :KK43: çok geçmiş olsun öyle iyi anlıyorum ki geçiyor ama merak etme iz falan da kalmadı bende o kocaman kabarcıklar kayboldu gitti bacaklarımda var çok az iz:KK66: Allah yar ve yardımcın olsun sabır versin inşallah hayırla ve sağlıkla kucağına al inş bebeğini
Sende dogumdan sonrada devam etmis ozaman:KK43:((ama sukurki gecmis..cookk saollll..gercekten yasadigin icin beni cok iyi anladigini biliyorum yasamayanda tahmin edebilir gerci goruntuden.kocamannyaralar gecti demek..bana hic gecmicrl gibi gelio:/peki dogumu nasil yaptin cnm normalmi.hani dr sezeryan fln demedimi yaralardan dolayi

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Doğumdan sonra geçti. Ama doğuma kadar devam etti

Bende oldum canım.37. Haftada bi başladı 40. Haftaya kadar..ne zaman ki doğum yapıyorsun o zmn geçiyo bence. Ama bnm vücudumda hiç kabarcık falan yoktu.bnm heryerim kaşınıyodu. Özellikle kollarım ve kafam.bitli gibi kaşınıyodum.dr. gittim ama bi ilaç vermedi. Doğum yapınca anca geçer ilaç fayda etmez dedi.sadece banyoda rahatlıyodym.bide clear men mentollü şampuan çok iyi geliyordu. Özellikle tavsiye ederim.geçmiş olsun.

Cok sagol cnm..insallah dogum yapinca gecerrr cok tesekkur ederim.

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Ahhh ahhhh ne cektim o kasintidan... maalesef yapilacak birsey yok genellikle erkek bebek anneleri boyle kasinirmis. 6 aydan itibarrn kasinmaya basladim ama tum vucudum gece kalkardim herkesin isi sonuk bi benim isigim acik nasil aglardim bi yandanda kasinirdim. Ben su degmemis bulasik sungeriyle kasinirdim. Allah yardimcin olsun.
aminn canim..kasidikca yaraalrin cogaliyomuydu..bide mesela sirtimi kasimamaya calsyrm bacagim kdr cok degil..ama buna ragmen cogaliyo sanki.

latika_27

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
883
173
İyi geceler arkadaslararkadaslar
Gebeliginde puppp hastaligi geciren oldumu.olduysa kasintiyla nasil mucadele etti..heryerim yara oldu..Allah baska dert vermesin .Ama lutfen geciren olduysa nasil hafifletiyorlardi kasintiyi bilgi verirseniz cook mutlu olurum..krem kullaniyorum banamisin demiyor..psikolojim.bozuldu:KK43:(

Canim gecmis olsun Benim bi tanidigimin basina geldi safra kesesi bisey salgiliyormus , insallah seninki oyle degildir onu doguma aldilar bebege zararli olabilir diye Ihmal etme dr a git canim. Allah sifa versin

egegunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2012
39
10
Sizi çok iyi anlıyorum benimde hamileliğimde 1 hafta kadar sürmüştü ve gerçekten çok rahatsız edici bir durum bende sürekli duş alıyordum ve zeytinyağı vücuduma sürüyordum sonra doktora gittim "Fenistil" diye bir krem verdi onu kullandım iyi geldi.yurdışında yaşıyorum tr de var mı bu ılaç bilmiyorum ama netten bir araştırın isterseniz daha sonra şikayetim geçti benimde kaşıntım özellikle bacaklarımda kollarımdaydı bir de vücudunuzu yağlayarak nemli tutmaya çalışın hem böylelikle çatlaklarınızda oluşmaz.çok geçmiş olsun bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Canim gecmis olsun Benim bi tanidigimin basina geldi safra kesesi bisey salgiliyormus , insallah seninki oyle degildir onu doguma aldilar bebege zararli olabilir diye Ihmal etme dr a git canim. Allah sifa versin
Baktilar cnm tahlil yaptilar dedigin seyden suphelendiler cok sukur o cikmadi..duydum onuda tehlikeliymis baya o cnmm

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
25.794
43.847
Gidiyorum cnm ama krem verdi ama maalesef kremler pek ise yaramiyo:/bide bi anda cogaldi bastan anlayamadimki

onunkide öyle oldu kaynvalidem görünce şok geçirdim dedi hatta çok büyük yaralar olmuş her yerinde dedi acaba başka bi doktora daha mı gitsen ki

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
onunkide öyle oldu kaynvalidem görünce şok geçirdim dedi hatta çok büyük yaralar olmuş her yerinde dedi acaba başka bi doktora daha mı gitsen ki
Simdi gectimi onunki nasil oldu..
Benimde az once kayinvaldem gordu oda baya sasirdi:)zatenn nete pupp yazinca gorebilirsin Allahim insallah bi an evvel gecer uyku falan kalmio insanda.haklisin aslinda bide cildiyede baska dr.a goruneyim bakalim..

caglaayaz

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2013
372
17
Sizi çok iyi anlıyorum benimde hamileliğimde 1 hafta kadar sürmüştü ve gerçekten çok rahatsız edici bir durum bende sürekli duş alıyordum ve zeytinyağı vücuduma sürüyordum sonra doktora gittim "Fenistil" diye bir krem verdi onu kullandım iyi geldi.yurdışında yaşıyorum tr de var mı bu ılaç bilmiyorum ama netten bir araştırın isterseniz daha sonra şikayetim geçti benimde kaşıntım özellikle bacaklarımda kollarımdaydı bir de vücudunuzu yağlayarak nemli tutmaya çalışın hem böylelikle çatlaklarınızda oluşmaz.çok geçmiş olsun bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle.
Amin canim insallah bebisim saglikla gelir kucagima gecer gider hepsi.
Fenistil hemen bakiyim ni netten
.