Gebelikte korona

Translokasyon1521

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
3.776
5.170
Merhaba 39 haftalik hamileyim. Yrn sezeryan olacaktim. Fakat korona testim pozitif cikti.. sezeeyani 2 hafta ertelediler doğdunda bebege gecmesin diye. Sizce 2 hafta ertelemek zararli olurmu 41 haftalik olacak?
Hamilelikte koronadan bilginiz varmi?

Sonsuz umut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
2.337
3.883
Geçmiş olsun ilk gebelik mi birde neden sezeryan
İlk gebelikse sancılanana kadar sezeyana alınmaz çoğunlukla sıkıntı olmaz inş

lifedoesntwait

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2010
517
719
Merhaba 39 haftalik hamileyim. Yrn sezeryan olacaktim. Fakat korona testim pozitif cikti.. sezeeyani 2 hafta ertelediler doğdunda bebege gecmesin diye. Sizce 2 hafta ertelemek zararli olurmu 41 haftalik olacak?
Hamilelikte koronadan bilginiz varmi?
Özel bir problem yoksa normal doğumu beklerken 41 haftada sezeryan olan çok insan var o yüzden endiselenmeyin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 217 gün kaldı.

Üç gün içinde bebeğinizin kolları biraz uzayacak ve dirseklerinden bükülmeye başlayacak. Bebeğinizin baş ve diğer parmakları artık ortaya çıktı. Henüz kısalar ve aralarındaki perde hala kıvrımlı bir halde duruyor. Bu noktada bebeğinizin kolları 1 bu bir yazısı büyüklüğünde. Bebeğinizin kalp atışlarını duymak isteseniz bugünden sonra doppler ile bebeğinizin kalp atışlarını duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

MelodiXX

Kendini sev 🧚🏻‍♀️
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
1.160
2.526
Yurt dışında olan araştırmalara göre covid plesantadan yani anne ile bebek arasında olan kordondan diyelim bebeğe geçmiyormuş.
Doğum için de açıklığın yok ise bir problem olmaz stres yapma daha çok etkilenirsin kalbini ferah tut çok geçmiş olsun 🙏🏻

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
6.186
6.385
İki hafta neden bekliyorlar peki onu anlamadım ben? Geçmiş olsun canım bende bebeğe geçmiyor diye okunmuştum bi yerde

Rapunzelk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2018
135
190
Şimdi doğum yaparsa temastan bebeğe geçebilir..doğru hamileyken bebeğe covid gecmiyor. Hastalığı geçirdikten sonra doğum daha doğru olur. 41 haftalıkken doğum yada Sezeryan çok görülüyor bı sıkıntı olacağını sanmıyorum.

direnbayan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
295
191
14.gün de bulaş devam edebilir doğum da ikrn ve doğumdan sonra maske takmanızı öneririm bebeğe geçmemesi açısından bazı hastalarda 14.gün negatif çıksa da bulaş devam ediyor maalesef çok değişik bir hastalık bol bol zencefil tüketin ve asla normal doğum yapmayın sezaryeni tercih edin ki zaten sezeryan tercih oluyor covidli kadınlarda bol bol parasetamol (parol) alın ağrılarınız için ateşiniz varsa iburofen alırsınız onun haricinde ilaç kullanmayın