gebelikte rubella testi pozitif çıkanlar

gulsah00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Olmasi gereken değer 0.80 alti olmasi gerekirken benim rubella igM 0.86 cikti cok endiseleniyorum sizce problem yaratirmi supheli midir acil yardim bebegim icin endiseleniyorum 7 haftalik

Ceku83

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Kimse sonucunu yazmıyor rubella yüksek çıkıp sonra negatif e düşüp sağlıklı bebeği olan arkadaşlar varmı doktorumun 10 haftalık gebeliğimde gözünden kaçan yüksek rubella testi 18 haftalık gebeliğimde başka bir doktorun farketmesi sonucu avidite yaptıramadım şimdiyse sonucum negatif ve konsey kararı bekliyorum alınabilir yada amniyosentez önerebilirler amniyosentezde bebeğe geçip geçmediği anlaşılabiliyormu? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.madem kızamıkçık bu kadar tehlikeli gebelikte neden kadınlar bilgilendirilmiyor yaşamasam bilmicem hatta böyle bişey olduğundan dahi haberim olmazdı.en azında sağlık ocakları bilgilendirmeli.sevgiler

Ceku83

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Olmasi gereken değer 0.80 alti olmasi gerekirken benim rubella igM 0.86 cikti cok endiseleniyorum sizce problem yaratirmi supheli midir acil yardim bebegim icin endiseleniyorum 7 haftalik
Canım senin değerin çok düşük bende 31.5 çıktı endişelenmesi gereken benim bence

lotus35

Men sabera zafera...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
68
Canım senin değerin çok düşük bende 31.5 çıktı endişelenmesi gereken benim bence
korkulacak hiçbirşey yok ıgg nin pozitif olması demek bu hastalığı daha önce geçirdiğiniz yada aşı olarak bağışıklık kazanmış olduğunuzdandır..toksoplasma ıgm negatif demek ise şu anda bu hastalığı geçirmiyosunuz demektir.

Ben de yeni yaptırdım ve 32.1 çıktı yani hastalığı daha önce geçirmiş ve bağışıklık kazanmışım.

Aysegul1919

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
31
korkulacak hiçbirşey yok ıgg nin pozitif olması demek bu hastalığı daha önce geçirdiğiniz yada aşı olarak bağışıklık kazanmış olduğunuzdandır..toksoplasma ıgm negatif demek ise şu anda bu hastalığı geçirmiyosunuz demektir.

Ben de yeni yaptırdım ve 32.1 çıktı yani hastalığı daha önce geçirmiş ve bağışıklık kazanmışım.

Aysegul1919

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
31
Arkadaar iyi aksamlar cok gec farkindayim ama bnde simdi hamileyim ve 30 haftalik benimde rubella supeli pozitif yani benim gibi olup dogum yapanlar var mi bebeginiz ne durumda lutfen cvp atin inanin cok zor gunler gecmek bilmiyor...

Prensesin _annesi

Atanamayan Anestezi😏
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
39
Arkadaar iyi aksamlar cok gec farkindayim ama bnde simdi hamileyim ve 30 haftalik benimde rubella supeli pozitif yani benim gibi olup dogum yapanlar var mi bebeginiz ne durumda lutfen cvp atin inanin cok zor gunler gecmek bilmiyor...
Konu çok eski ama benim rubella ıgg pozitif ıgm sınırda çıktı bu şekilde olan varmı doktor salı günü tekrar test yapıcaz dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Prensesin _annesi

Atanamayan Anestezi😏
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
39

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt