gebelikte uzanma,ağır kaldırma

E

EU3

Ziyaretçi
merhaba gebeliğn ilk haf6talarında uzanarak bir şey kaldırmak örneğin mutfak dolabının raflaına ağır bir tencere koymak gibi şeyler süşük riskini arttırır mı.böyle bieşey duymuştum

ozlemyb

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
112
benım mutfak dolaplarını cok fena yuksek yapmıslar boyumda kısa mecburen uzanıyorum ama ıyı bişey degıl canım dıkkatlı ol allah korusun hepimizi....

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
859
uzanmak tehlikeli bana doktorum söylemişti..eşimden yardım alıyorum ..yalnız olunca sandalyeye çıkıyorum ..ama erken dönemde çok kullandığım mutfak malzemelerimi alt raflara almıştım şu anda uzanmama pek gerek kalmıyor..

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
ben uzandım,ağır da kaldırdım.atladım zıpladım çok hareketliyimdir çünkü.çok şükür bişey olmadı.şuan bi oğlum var. ama yine de dikkatli olmak lazım.benim düşük riskim yoktu ve doktorum hareketlerime kısıtlama getirmedi.

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
ben de ev taşıycam kızlar bakalım inşallah bebişe bişey olmaz

baharrrr_25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
merhaba gebeliğn ilk haf6talarında uzanarak bir şey kaldırmak örneğin mutfak dolabının raflaına ağır bir tencere koymak gibi şeyler süşük riskini arttırır mı.böyle bieşey duymuştum
Canım o hamileden hamileye değişiyor bünye meselesi ama cogunlukla agır kaldırmak ve uzanmak tavsiye edilmez bebege zararı oldugundan özellikle de ilk aylarda. Kendine pratik çözümler bulman daha iyi bence. Umarım bebegin saglıklı bir sekilde dogar:lepi:

evlat_kokusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
46
Ya bende dün ipe camasir astım farketmeden uzandim yukari su an çok korkuyorum InsaAllah birşey olmamistir:KK42:

Yukarı Alt