Geçmeyen mantar

Bahar gibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
312
734
35
Merhaba arkadaslar.1 yılı aşkın süredir vajinal mantarla başım dertte.Açık yeşil,parçalı bir akıntı.Doktora gittim tabi.Smear yapıldı.Fitil verdi.Sonrasında kendim de piyasadaki tüm fitilleri kullandım diyebilirim ama yok asla geçmiyor.Kaşıntı nadiren oluyor ama akıntı artık benim psikolojimi bozdu.Bu şekilde kronikleşen mantar sorunu yaşayan oldu mu.?Siz neler yaptınız?

Kivii17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2011
1.101
1.983
Geçmiş olsun bir kaç defa mantar sorunu yaşadım fakat sizin ki çok uzun sürmüş eminim çok zordur.Tekrar başka bir dr a gitseniz belki gözden kaçan başka vır şey vardır.

Bahar gibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
312
734
35
Teşekkür ederim.İki doktora gittim.Biri doçentti ve alanında ünlü de biri.Bicok kadında tekrarlayan mantar görülür ama gerçekten çok uzadı.Yine gitmek istiyorum doktora ama bu süreç geçene kadar da gidemeyecegim😔

aniston24

Av.
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
1.967
3.196
Çok teşekkürler.Araştırdım diyeti,uygulamaya çalışıcam.Gerçekten çok rahatsız edici,umarım çözüm olur
ben artan oranda 6 senedir yaşıyorum ilk seneler senede 1 2 kez olurken son 2 senedir hiçbir ilaca cevap vermiyor ve günübirlik tüm çözümleri denedim ing kaynaklardan araştırdım tek bir çözüm yolu var 0 şeker 0 fermantasyon 0 paketli gıda.. kısaca Candida Diyeti
7 günümdeyim fena gitmiyorum tatlı krizleri inanılmaz fazla ve ekmek yeme isteği ciddi anlamda çenemi sıkıyorum. Min

Bahar gibi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
312
734
35
Tüm fitiller, ayn-i sefa bitkisi,sirkeli su... bunların hiçbiri çözüm olmadı bana da.Deneyecegim mutlaka.

valenia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2016
33
31
34
ben artan oranda 6 senedir yaşıyorum ilk seneler senede 1 2 kez olurken son 2 senedir hiçbir ilaca cevap vermiyor ve günübirlik tüm çözümleri denedim ing kaynaklardan araştırdım tek bir çözüm yolu var 0 şeker 0 fermantasyon 0 paketli gıda.. kısaca Candida Diyeti
7 günümdeyim fena gitmiyorum tatlı krizleri inanılmaz fazla ve ekmek yeme isteği ciddi anlamda çenemi sıkıyorum. Min
İnşallah işe yarar canım. Ben de 2 senedir çekiyorum. Şu an uygulanan bir tedavi var. O da işe yaramazsa Candida diyeti yapmak zorunda kalacağım sanırım. Diyetle ilgili deneyimlerini, süreci paylaşırsan çok sevinirim.

zigomaticarcus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2014
140
267
Merhaba arkadaslar.1 yılı aşkın süredir vajinal mantarla başım dertte.Açık yeşil,parçalı bir akıntı.Doktora gittim tabi.Smear yapıldı.Fitil verdi.Sonrasında kendim de piyasadaki tüm fitilleri kullandım diyebilirim ama yok asla geçmiyor.Kaşıntı nadiren oluyor ama akıntı artık benim psikolojimi bozdu.Bu şekilde kronikleşen mantar sorunu yaşayan oldu mu.?Siz neler yaptınız?
Ben de de aynı sorun var nidazol kullandım bir işe yaramadı ama flagly işe yaradı bir deneyin evli iseniz eşinizle beraber içmek gerekiyormuş. Ben düzenli kullanamadım ama ilaç içtiğim süreçte berraklaşmıştı sonra yine beyaz ardından yeşile döndü tekrar alıp düzenli kullanacağım:anne:

aysecanann

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2019
163
167
sizi o kadar iyi anlıyorum ki bende doğum sonrasında yaşadım gerçekten çok stresli bir durum kaşıntı akıntı bir de bende mavimsi akıntı da oluyordu açıkcası korkuyordum da emzirirken onca ilaç hap krem kullanmak da gerçekten çok zordu çünkü bir doktorun verdiğini diğer doktor emzirirken içme diyordu ama mecbur kullandım ve ilaçların yanında elma sirkesi ile suyu karıştırıp temizlik yapmak bana iyi gelmişti ama emzirmeme rağmen en ağır antibiyotikleri kremleri de kullanmıştım. bu ilaçların yanı sıra kaşıntımı rahatlatması açısından elma sirkesi iyi gelmişti. o zaman çok araştırma yaptım elma sirkesini de bir olgu sunumundan okumuştum.
Makalenin ismi: ELMA SİRKESİ İLE TEDAVİ EDİLEN VAJİNAL CANDİDA ENFEKSİYONU: OLGU SUNUMU

LOTUS0710

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
1.388
2.227
Çıplak uyumayi denediniz mi?