Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Geleceği için çocukları Güneşten Koruyun !!!

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 23 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Geleceği için güneşten koruyun!
  Çocukluk çağındaki güneş yanıkları cilt kanserinin en önemli nedenini oluşturuyor. Güneşin ultraviyole ışınları; uzun süre güneşe maruz kalındığında cilt yanıklarına yol açıyor.
  Aynı yanığın başka bir dönemde tekrarlanması durumunda ise çocukları gelecek yıllarda güneş lekelerinden çok daha ağır tablolar bekliyor. En tehlikeli cilt kanseri olarak bilinen 'malin melanom'un başlıca nedeni olarak kabul edilen zararlı güneş ışınları için koruyucu kullanmaya ilk yıllarda başlamalısınız.

  Bebeklik çağında ihmal edilen ve dikkate alınmayan bu zararlı ışınlar, ileri yaşlarda melanomun görülme riskini artırıyor. Hayatında bir kere su toplamış güneş yanığı olan bir çocuğun, melanomaya yakalanma riski, yanığı olmayanlara göre 2 kat daha fazla olduğunu belirten uzmanlar, uyarıyor: "Her yanık ile bu risk iki kat artar. Cilt kanserinden korunmanın en iyi yolu, cilt yanıklarını önlemektir."

  Alintidir
   
 2. 23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : EU1
 3. Mune

  Mune Administrator Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  38.251
  Beğeni:
  99.157
  Ödül Puanları:
  663
  lentem ellerine sağlık,Güneşin ultraviyole ışınlarının zararları son yıllarda çok gündemde,uzmanlar özellikle beyaz tenli insanların cilt kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu açıklıyorlar.Ozon tabakasındaki yırtık büyüdüğü için artık Güneş faydadan çok zarar vermeye başladı,dışarı çıkarken özellikle erken saatlerde ya da saat 16.00 dan sonra çıkılması gerektiği,tatile çıkanlarında ilk güneşlenmelerini kısa tutmalarının uygun olacağı belirtilmekte.Herkese sağlıklı günler.....