Geleceği için çocukları Güneşten Koruyun !!!

E

EU1

Ziyaretçi
Geleceği için güneşten koruyun!
Çocukluk çağındaki güneş yanıkları cilt kanserinin en önemli nedenini oluşturuyor. Güneşin ultraviyole ışınları; uzun süre güneşe maruz kalındığında cilt yanıklarına yol açıyor.
Aynı yanığın başka bir dönemde tekrarlanması durumunda ise çocukları gelecek yıllarda güneş lekelerinden çok daha ağır tablolar bekliyor. En tehlikeli cilt kanseri olarak bilinen 'malin melanom'un başlıca nedeni olarak kabul edilen zararlı güneş ışınları için koruyucu kullanmaya ilk yıllarda başlamalısınız.

Bebeklik çağında ihmal edilen ve dikkate alınmayan bu zararlı ışınlar, ileri yaşlarda melanomun görülme riskini artırıyor. Hayatında bir kere su toplamış güneş yanığı olan bir çocuğun, melanomaya yakalanma riski, yanığı olmayanlara göre 2 kat daha fazla olduğunu belirten uzmanlar, uyarıyor: "Her yanık ile bu risk iki kat artar. Cilt kanserinden korunmanın en iyi yolu, cilt yanıklarını önlemektir."

Alintidir
 

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
39.142
Emoji Skoru
104.655
Yaş
47
lentem ellerine sağlık,Güneşin ultraviyole ışınlarının zararları son yıllarda çok gündemde,uzmanlar özellikle beyaz tenli insanların cilt kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu açıklıyorlar.Ozon tabakasındaki yırtık büyüdüğü için artık Güneş faydadan çok zarar vermeye başladı,dışarı çıkarken özellikle erken saatlerde ya da saat 16.00 dan sonra çıkılması gerektiği,tatile çıkanlarında ilk güneşlenmelerini kısa tutmalarının uygun olacağı belirtilmekte.Herkese sağlıklı günler.....
 
Yukarı Alt