Gelinlik Seçerken

moondance

kuzucuklarım
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eylül 2006
Mesajlar
319
Emoji Skoru
0
Genç kızların en mükemmel olmayı istedikleri gün düğün günleridir. Bu günde harikulade görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmak büyük önem taşır.

Çeşitli vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyeler:

Dikdörtgen Tipli Vücutlar:
Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir, omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri uygun olacaktır.

Armudi Tipli Vücutlar:
Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır; çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır.
Kalın belli bir vücut için tavsiyemiz V tipinde bir gelinlik modeli seçimidir. Ayrıca kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

Üçgen Tipli Vücutlar:
Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

Kum Saati Tipli Vücutlar:
Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücutlar için hemen her modelin yakıştığı söylenebilir. Yine de bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

Diğer tavsiyeler:
• Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.
• Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.
• Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık bir gelinlik seçebilirsiniz.
• Kısa boylusanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu uzun gösterir.
• Uzun boylusanız etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır.
• Kısa boyunluysanız önerimiz saçlarını toplamanız olacaktır.
• Uzun boyunluysanız tam tersine saçlarınızı açık bırakmalısınız.
• Kollarınız kalın veya çok ince ise uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçebilirsiniz.
 

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Eylül 2006
Mesajlar
1.454
Emoji Skoru
22
Vücut özelliklerinize göre nasıl bir model seçmeniz gerekiyor; Sizin için bu soruların cevaplarını araştırdık;


Kısa boylulara;

Çoğu insan kısa boylu gelin adaylarına kabarık gelinliğin olamayacağını düşünür ama minyon tipli bir çok gelin adayının bedenleri 38’i aşmamak kaydıyla kabarık gelinliklerle tıpkı bir prenses gibi olabileceklerini müjdeliyoruz.


İri göğüslülere;

İri göğüslü iseniz etek üst gelinlikleri tercih etmelisiniz. Üstteki bölümde muhakkak askılı model kullanılmalı, eteklerde ise çanak modeli seçilmelidir. Dekolte gelinlikler sizin için uygun olmayabilir.


Zayıf ve uzun boylulara; Zayıf ve uzun boylu iseniz istediğiniz her tür modeli seçebilme şansınız oluyor. Seçiminizde ise belirleyici faktör ruh ve hayat tarzınızın öncelikleri olmalıdır.


Kalın kollulara; Uzun kollu veya straplez düz ve taşlı bir beden üstüne, kalın desenli bir dantelden uzun duvak hoş olabilir.


Kalın bellilere; Tek parçalı gelinlikler veya etek üst olup balenli ve korsajlı uzun gelinlikler tercih edilmelidir.


Çok kilolulara; Tek parçalı ve robodan şifonlar kullanılarak beden ölçüleri kaybedilebilir , kollarda da uzantılar kullanılarak dikkatin farklı bir yere çekilmesi sağlanabilir. Gelinliğinizin süslemelerinde ise daha sade ve küçük objeler kullanarak zarifliği yakalayabilirsiniz
 

asusi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
24 Şubat 2007
Mesajlar
82
Emoji Skoru
0
Yaş
37

O güzel günde her şey adeta bembeyaz bir sayfanın habercisidir sonunda beyaz gelinlik birbirinden farklı imgelere dönüşür……...Gelınlık içinde prenses gibi görünmek isteyen gelinler için saray çizgilerinde birbirinden güzel şık modeller ….Yeni bir mevsim 2006 yepyeni ürünler…. Renklerin tüm görkemiyle ışıl ışıl parlayan gelinlikler şık tasarımlar. Hayal ettiğiniz gelinliği sayfalarımız arasında mutlaka bulacaksınız

Fatih, Nişantaşı, Bakırköy bölgesi, gelinlikçileri sonbahar kış, koleksiyonlarında gösterişli modellere ağırlık vermekte. Birbirinden güzel tüller ve organzeler bu kış alabildiğince hafif kabarık ve iddialı modeller de buluşuyor.Kırık beyaz ve pastel tonlardaki gelinlikler romantik olduğu kadar ihtişamlı. Tasarımların çoğunda ham ipek , ipek tafta, Fransız kordone dantel, şantuk ziberlin gibi kumaşlar , işlemelerinde ise svoroski, inciler, kristal gümüş kesmelerden oluşan taşlar kullanılıyor. Kaliteli ve her bütçeye uygun gelinlikler fiyat politikasıyla da gelin adaylarının ilk tercih ettiği Elit modaevi ,begeni alan modaevleri arasında yer almakta.

Sözlendiniz nişan yapıldı ve sıra geldi evliliğe kararınızı verdiniz tarih belirlendi. Bu kadar kolay zannetmeyin zahmetli bi o kadarda heyecanlı keyif verici seçime geldi sıra;Kıyafet sahibi olabilmek için satın almanız, kiralamanız veya modaevlerinde yani gelinlikçilerde yaptırmanız gerekiyor.100 ytl den başlayıp 10.000.00 ytl ye kadar fiyatlar çıkabiliyor. Belki inanmayacaksınız ama fiyatlar daha yüksek rakamlara yükselebiliyor. unutmayın en iyi gelinlik onu giyecek gelinin bedenine uyumlu olarak hazırlanmış gelinliktir.

Gelinliklerdeki fiyat farkı kumaşın kalitesi kullanılan süslü malzemeler ve tabi ki marifetli ellere göre gelinliklerde fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

Gelin adayları düğün gecesi külkedisi kadar güzel olmak ister. Bu sebepten dolayı aylar öncesinden modellerini kafasında tasarlamaya başlar.Gelinliğinizi yaptırmayı düşünüyorsanız aylar öncesinden kafanızda yarattığınız modeli gelinlikçinize en ince ayrıntısına kadar anlatmalısınız. Gelinliğinizin rahatlığı modeliniz kadar önemli bütün bir gece oturup kalkarken dans ederken rahat olmalısınız ki ufak tefek sorunları ortadan kaldırmalısınız. Buna istinaden kuyruk boyunu özellikle ön kısmı ayağınıza paralel yaptırın..

Nikah gününe iki ay kala gelinliğinizi yaptırmaya başlayın. Gelinliğinizin başlangıç tarihi nikah gününden ne kadar önce başlanırsa çıkabilecek aksaklıkları gidermek o kadar kolay olur.

Modaevinizi tavsiyeler araştırmalar ve en önemlisi kendinizi rahat ettiğiniz, olumlu elektrik aldığınız modaevine yaptırmaya başlayın, ilk provanızda sizden istenecek olan Sutyen , Ayakkabı , gerekiyorsa Korse, kullanacağınız takı ve aksesuarlarla birlikte getirmenizi isteyecektir. Hepsinin olması gerekiyor, Benim tavsiyem "bunları belirtmeyen modaevinden hemen ayrılın " gelinliğin dikilmesinde en önemli etkenler arasındadır. Nedeni iç çamaşırınız da ve ayakkabı topuk boyunda da düğün günü problem çıkmaması gerekir. Unutmayın küçük bir değişiklik gelinliğinizin uygunsuz olmasına sebep olacaktır.

Provalara giderken yanınıza en az iki yada üç kişi olmalı zevkine inandığınız, dikkatli inceleme yapan arkadaş veya tecrübeli kişiler olmalı ki, kalabalık akraba grubuyla gidip dikkatinizin dağılmasına değişik fikirlerin ortaya atılması kısacası her kafadan bir ses çıkması gelinliğinizde hatalar oluşmasına sebep olacaktır.

Dergileri karıştırıp beğendiğiniz veya başka birinin üzerinde gördüğünüz modeller sizin üstünüzde güzel durmayabileceğini unutmamalısınız. Boyunuz, kilonuz, vücut yapınız da size yakışacak modeli belirlemede çok etkili. Bir başkasının üzerinde görüp beğendiğiniz modeli tıpatıp diktirmeye kalkmanız hayal kırıklığı yaratabilir. Bir örnek verelim; eğer fazla kilolarınız varsa birisinde görüp beğendiğiniz çok kabarık, fazla işlemeli bir gelinlik modeli sizi daha da kilolu gösterecektir.

Fikirlerinizi nasıl bir model istediğinizi gelinlikçinize veya asistanı ile iyice istişarede bulunup en uygun olanını aranızda konuşup kendinizi gelinlikçinizin maharetli ellerine bırakmalısınız. Unutmayın gelinlikçiniz size yol gösterecektir.Burada dikkat etmeniz gereken gelinliğinizin vücudunuzla bir bütün olmasıdır. Sadece modaya bağlı kalarak seçim yapmak da çok doğru değil. Bu kriterlerin hepsini birbiriyle bağdaştırarak bir seçim yapmak en mantıklısı. model hazırlanırken yapmanız gereken başka bir hususta sade bir nikah töreni için sade az boncuklu ve işlemelerle süslenen modelleri tercih etmeniz. iri yapılıysanız kabarık modellerden kaçının, iki parçalı ,bustiyerli hafif kabarık daha sade işlemeli modelleri tercih ediniz. Gelin adayları öncelikle aynada kendisine bakıp eksikliklerini ve fazlalıklarına dikkat etmeli fazla kilonuz var ise gelinlikçinizle konuştuktan sonra kendinize düzenli rejim uygulayın.

Modeller Askılı (dekolte), Kapalı ( tesettür ) olarak tercih ediliyor. Boncuk, İnci, Dantel, Güpür kullanılıyor ham ipek ,ipek tafta, Fransız kordone dantel, şantuk ziberlin gibi kumaşlar, işlemelerde ise svoroski, inciler, kristal gümüş kesmelerden oluşan taşlar kullanılıyor. 2006 nın modasında Hint işi metal işlemeli gelinliklerin yer alacağı belirtiliyor. Gelinliklerde boncuk lar, işlemeler ve taşların modası hiç geçmiyor. Gelinllik süslerin den biri olan dantel de bu yaz ve kış bolca karşımıza çıkacak. Özellikle gelinliklerin üst kısımlarında, omuzlarda ve duvaklarda dantel kullanımı bu dönem çok moda.Sezonun gözde trendlerinden yere kadar uzanan duvaklarda da dantele sıkça rastlayacağız. Gelnlik eteginde ise genel eğilim çok kabarık olmayan modellerden yana. Etek içine tarlatan yerine tek kat tülden yapılmış bir destekleyici ve kabartıcı etek giymek, hem çok doğal hem de orta karar bir kabarıklık sağlıyor.

İnsanın fiziksel yapısı itibariyle iki özellik vardır zayıf gelin, kilolu gelin bunların haricinde her hangi bir özellik yoktur yorum yapılamaz sınıflandırılamaz. İkisi arasındaki tek fark kilolu geline kabarık modeli hiçbir modaevi tavsiye etmez zayıf geline de dar model. Boylarını kısa bulan gelin adayları için önerimiz önü V-kesimli bir model seçmeleri olacaktır. Bu şekilde boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir

Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır
Boynu kısa gelin adayları için önerimiz saçlarını toplamaları olacaktır. Uzun boyunlular ise tam tersine saçlarını açık kullanmalıdırlar
Sırtının güzelliğine güvenen gelin adayları tabii ki sırtı bele kadar açık bir modeli seçmeliler. Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlikler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmeliler.
Göbeğinden şikayetçi olanlar tercihlerini A-formlu gelinliklerden yana yapmalılar.
Küçük göğüslü ve dümdüz karınlılar ise düz kesimli bir model seçebilirler.


İnsan hangi kiloda ve yapıda olursa olsun karşısında tecrübeli modelist gelinlikçi olduktan sonra model kendiliğinden ortaya çıkar sizin ve yanınızdakilerin tek yapması gereken boncuğu danteli vs. hangi yoğunlukta istediğiniz nerelerde kullanılması önemli, gerisi gelinlikçinizin ellerine kalmış.Kumaş dünyanın en pahalı kumaşı olsun gelinlikçiniz düzgün dikemedikten sonra en kötü glnlik oluverir.Modacılar sanat icra ediyorlar düğün gününün sizin için önemli olduğunu bildikleri için her istediklerinizi uygun kombi nelerle yerine getireceklerdir.

Sitemizde reklamı olan modaevleri, özenle incelenip, araştırıldıktan, birebir ürünlerini gördükten sonra kendilerinden reklam almış bulunmaktayız.

Unutulmaması gerekenler:

-Gelinlik nikah gününe iki gün kala teslim edilmeli, en az iki ay önce ilk prova alınmalı.

-Provadan önce gelinlikiç çamaşır,ayakkabı,aksesuar mutlaka yanınızda olmalı.

-Formunuza özen gösterin son 15 gün kala aynı kiloda kalmaya özen gösterin.

-Düğün gecesi kuyruğunuzun aşırı uzun olması damat adayını ter içinde kalmasına, eteğinizi tutmaktan, hareket yapamadığını göreceksiniz.

-Satın aldığınız veya yaptırdığınız model kesinlikle sizin iç güzelliğinizi zevkinizi yansıtacaktır.Tepkiler sürekli modelinizde olacağı için çok özen göstermelisiniz.

-Aksesuarlarınız gelinlikle kombinelı olacağından seçimi dikkatli yapmalısınız.

-Modaevini seçmeden önce tavsiyelere kulak verin,ilk tanışmada gösterilen ilgi ve alakaya göre puan vermelisiniz.

-Yanınızdaki insanların zevkli insanlar olmasına özen gösterin.

-Hazır resim ve modellerin beğenmenize rağmen üstünüzde hoş durmama ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

-Gelinliğiniz bir seferlik olduğundan çok özen gösterin sürekli tartışın.

-Provalarda huzurunuz yerinde ve rahat olun. Oldunuz gibi duruş ve pozisyonunuzu belirleyin.

-Gelinlikçinizin tavsiyelerine kulak verin.

-Provalar esnasında istediğiniz ilgiyi ve acele davranışları sezinlediğiniz anda bunu kişiye belirtin.

-Her provaya gittiğinizde duş yapın vücudun terlemeye müsait yerlerini temiz tutmaya çalışın.Tozdan uzak durun.

-Gelinliğinizi öyle güzel yaptırın ki Düğün gecesi sonrası, yapılan yorumları yani kıskananları çatlatın

Gelinliğiniz içinde çekilen fotoğraflarınız ömür boyu kalacağı , evinizin en güzel yerinde ve en şık aksesuarları olacakları çocuklarınızın sizi güzellikler için de hatırlayacağı en güzel gelin siz olun..Evlilik hazırlığında diyet yapmanın faydaları :

Spor yapın, yürüyüş koşu yapın vücudunuz için en sağlıklısı spordur ve her kaybettiğiniz kiloyu ölçüyü gelinlikçinize bildirin Diyetisyen eşliğinde zayıflıyorsanız mutlak surette gelinlikçinize haber verin tahmini verilecek kiloları diyetisyeninizle gelinlikçinizi konuşturarak ortak fikir birliğinde bulunun.

Diyetisyen için vaktim yok diyorsanız haftalık besin alma programı hazırlayın un tuz şeker yağ belirli ölçülerde, karbonhidrat ve proteinli yiyecekleri birlikte almamaya çalışın.Bir dilim ekmeğin yanında börek makarna yemeğin çoğu insanın düştüğü en başlıca hatalar arasındadır.

Besin alma programı hazırlarken vücudun günlük alabileceği besinleri dengeleyip yemeğe çalışın unutmayın ne az nede fazla. Dengeli beslenme size gereksiz kiloları verdirmenize yardımcı olur ve 15-20 gün içinde forma kavuşmuş olursunuz.

Rejim döneminde bol miktarda sebze ve meyve alınmalı yapısı gereği zayıf gelinlerde doktor kontrolünde veya diyetisyen eşliğinde besin alma programına uymalılar aşırı hareketlilikten dolayı fazla yakılan besinlere ağırlık verilmeli,belirli zamanlarda masaj ve yogaya da gitmeli kontrollü olunmalı stres için de olmamalı şunu hiçbir zaman unutmayın insandaki iç huzur her şeyin üstesinden gelir.

Düğün hazırlığındaki adaylar nikah stresinden kilo alma vakalarına rastlanmıştır.Aşırı şişmanlığı önlemek için vücut kitle indeksini 25 birimden az tutun.

Vücut kitle indeksi : kilo/boy*2 örneğin: 1.78 metre boyunda 76 kilo ağırlığındaki bireyin vücut kitle indeksi 76/(1.78)*2=24 tür 24 ve altında ise bireyin kilosu normaldir. 25-30 hafif şişman 30 dan büyük değerler ise çok şişmanlıktır. Karın bölgesindeki yağ erkekte 4 cm. kadında 2,5 cm den kalın olmamalı. Bel çevresinin göbek hizasından ölçümü de kilo fazlalığı hakkında bilgi verir. Bu çevre 101 cm den fazla olmamalı. veya başka bir örnekle tıkla

kumaş, kumaşı, kumas, kuması, balo, duvak, kristal işlemeler, işleme, ısleme, dantel,inci, taç, tac, süslü, suslu, abartısız, romantik, romantık, straples, straplez, büstiyer, bustiyer, taşlı, taslı, payetli, uzun, kuyruklu, kuyruk, dekolte, gelinlikler, gelinler, swarovski,Almanya, Dresden, Waima, Eisennach Baden, Sağlıklı diyet denildiğinde lifli besinler ve doymamış yağlar ağırlıklı bir beslen-me düzeni akla gelmeli doymuş yağlar ve de glisemik karbonhidratların oranı çok düşük olmalı (beyaz undan yapılmış ekmek ve patates püresi gibi çok çabuk öğütülen emilen karbonhidratlar bu gruba girer)..

Sağlıklı diyet denildiğinde lifli besinler ve doymamış yağlar ağırlıklı bir beslenme düzeni akla gelmeli doymuş yağlar ve de glisemik karbonhidratların oranı çok düşük olmalı (beyaz undan yapılmış ekmek ve patates püresi gibi çok çabuk öğütülen emilen karbonhidratlar bu gruba girer)..

TEDAVİ DİYETİ :Haftada 1 kilo verdiren diyet modeli sağlıklı diyet kavramına en uygun modeldir.Buna birde fırsat buldukça tahıl ürünleriyle beslenmek de eklenmeli. gelin adayları na haftada 1 kilo verdiren tedavi diyeti. Özel bir reçete sunuyoruz.

Kahvaltı :1 karper kadar tam yağlı beyaz peynir. şekersiz bitki çayları. 2 ince dilim buğday ekmeği. domates salatalık kırmızı biber.
Arada : Bir adet kabuğu soyulmamış meyve.
Öğle : bir tabak karışık sebze türlüsü . yarım kase yoğurt. 2 ince dilim buğday ekmeği. havuç roka domates salatası.(yarım tatlı kaşığı yağ)
Arada :bir adet kabuğu soyulmamış meyve.
Akşam :3 köfte kadar balık-tavuk hindi eti(sebze ilaveli). yarım kase yoğurt.2 yemek kaşığı pilav. makarna veya kuru baklagil yemeği. bir ince dilim buğday ekmeği. havuç roka domates salatası(yarım tatlı kaşığı yağ)
Arada : 2 adet kabuğu soyulmamış meyve bir su bardağı süt.

Ben programlara uyamam diyenler için kaçınmanız gerekenler : beyaz un dan yapılmış hamur ürünleri, bisküvi, gofret, kekler, cipsler, mısır ekmeği, et suyu, salam, sucuk, yağlı kızartılmış kırmızı et….Almanız, tercih etmeniz gerekenler koyu parlak renkli taze sodyumu az glisemik, indeksi düşük sebze ve meyveler, yağı alınmış kırmızı et,derisiz kümes hayvanla rı,az yağlı süt ve ürünleri, yumurta beyazı, balık ,kuru baklagiller, soya ürünleri

zeytin yağı trans yağlar yerine sıvı yağlardan yapılmış yumuşak margarinler, kanola yağı, kepekli un ekmek, yulaf ezmesi, kahvaltı gevrekleri şekersiz tuzsuz ürünleri tercih etme niz gerekiyor....

El çiçeği gelin buketiniz, açık havada gerçekleştireceğiniz bir düğün davetinde tüm mekanla birlikte buketinizi de taze kır çiçekleriyle hazırlatabilirsiniz. Gelinlikte kullanacağınız çiçekler konusunda diğer tüm hazırlıklarda olduğu gibi 1 ay kala sipariş verebilir ….

Gelınlık ayakkabısı rahat olmalı esnek deriden yapılmış veya likralı olmalı ki düğün geceniz de sıkıntılı anlar yaşamayın. İnsanın anatomisindeki en hassas yerlerden bir tanesi de ayaklar ve onun hayat arkadaşı ayakkabılar dır……

Aksesuar seçimi : Seçiminiz nasıl olursa olsun çizgilerini yansıtan aksesuarlarla gelinliğinizi tamamlamayı unutmayın.Halkalı küpeler, inci işlemeli gümüş ve altın kolyeler, gelin buketleri ile saç aksesuarları bunlardan bazılarıdır. Bu özel gün için seçilen aksesuarlar da gelinin zevkini belirler, kişiliğini yansıtır.

Gelinin bileğindeki mücevherden elindeki yelpazeye kadar ilk akla gelenlerden biri olan inci, her dönemde yeniliğini korumuş ve farklı kullanımları olan bir aksesuardır. Farklı şekiller verilmiş bir topuz üzerine inci bir kolye tutturulabilir. Kır düğünü ile evlenecek gelinlere elbette taze çiçekler yakışır. Kısa saçlı gelinler içinde mandallar, tokalar ve persler aksesuar olarak kullanılabilir.

Gelin başı gelinin güzelliğine güzellik katacak gelin saçı ve makyajı büyük önem taşır.Bu konuda dikkat edilmesi gereken ilk şey kuaför seçimini doğru yapmaktır. Her zaman gittiğiniz güvenilir bir kuaförünüz yoksa, arkadaşlarınızın önerilerini dikkate alın. Kuaförle düğün gününden en az bir hafta önce görüşüp randevu almayı unutmayın.

Makyaj için de bir gün önceden bir deneme yaptırmanız işinizi kolaylaştırır. Makyajınızın ve saç modelinizin gelinliğinizin tarzıyla ve sizin kişiliğinizle uyumlu olmasına dikkat edin.Kuaförünüzden kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya özen göstermesini rica edin. Düğünün koşuşturması içinde heyecandan ve terden akmayan malzemeler kullanılması çok önemli.

Evlilik hazırlığında vücut ve güzellik bakımı :

Diyet yaparken mutlaka vücut bakımını da özen gösterilmeli, yüz bakımı, saç bakımı, manikür,varsa stresten dolayı oluşan kırışıklıklar, yüz maskeleri, el bakımı, ayak bakımı, ten bronzlaştırma, kirpik, kaş, göğüs bakımı, aşırı tüyler, vs. bu saydıklarımız emin olunki 2-3 ay kala düğün telaşından dolayı göz önüne alınması gereken ince ayrıntılar güzellik salonlarına gidip bakım yaptırabilirsiniz.Güzellik salonlarına işi veya zamanı kısıtlı olmasından dolayı gidemeyenler için bazı ayrıntıları evde kolaylıkla yapabilir, yardım alabilirsiniz.
Öncelikle

Bacaklar : Selulitli bir bacaktan kurtulmanın en etkili yolu masaj yapmak çünkü masaj kan ve lenf dolaşımını harekete geçiriyor vücutta lokal fazlalık ve selulite neden olan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor ve dokuların taze oksijenle dolmasını sağlıyor.Deri altı kan dolaşımı aktive edildiğin den dokunun canlanmasında sağlanıyor.Anti selulite masaj düzenli olarak uygulanırken sıvı ve yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir diyetle birleştirilirse selulit önemli oranda azalıyor. masaj haricinde kremler, bitkiler, yeşil çay,zencefil, biberiye, kekik, funda yaprağı, gibi çayları ikili veya üçlü olarak karıştılıp içmek gibi.. Baharatlar:zencefil biberiye gibi hafif acı ve dolaşımı canlandıran baharatlarda önemli etken olur.

Sivilceler : Cildimizin güzelliğini bozan en önemli faktörlerden biri sivilceler. Sıkarsanız başka dert sivilcelerden korunmak için özellikle beslenmenize dikkat etmelisiniz.Evlilik hazırlığında olan gelin ve damatlar bu konu ile ilgili birçok şikayetlerde bulunmuştur. Bir kere bol miktarda balık ,sebze ve su tüketin yani günde 1,5 litre su için. cildin dış etkenlere karşı savunma gücünü artıran balığa da haftada iki kez yemeye özen gösterin. Evlilik evresinde beslenme saatlerinde düzensizlik, en başlıca sebeplerdir. Posalı yiyecekler yiyerek de sivilcelerle savaşta avantajlı duruma geçebilirsiniz. çünkü soya içerdiği maddeler sayesinde cildin tazeliğini korur. Konserve yiyecekler sucuk salam sosis uzak durun son bir tavsiyemiz daha sivilceleri sıkmayın kendiliğinden kurumasını bekleyin.Bir öneri bir tatlı kaşığı kuru mayayı bir antibiyotik tozunu, oksijenli su ile karıştırın ve cildinize maske olarak sürün 20 dakika beklesin haftada dört gün yeterli Düğün gecesi sorun yaratmasın. Daha fazla ayrınti almak için güzellik ve bakım bölümüne bakabilirsiniz.

Lekeler : Bıyık üstü sır ağda ile alındığında lekeler oluşur bunları sıcak ağdalar sonrası sürülmeyen koruyucu kremler ne yazık ki leke olmasına sebep olur. Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın 20 dakika bekleyin kuruyunca ovarak çıkarın dışarı çıktığınızda güneşten koruyucu kullanın.

Yüz parlaklığı : için yumurtanın beyazını kapta iyice çırpın bunu temizlenmiş yüzünüze sürün ve 5 dakika bırakarak etki etmesini bekleyin. Bu maske cildi mükemmel bir parlaklığa kavuşturur Ama önemli bir hatırlatma yapalım yumurta kesinlikle taze olmalı.

Kuruyan saç uçları : Saç uçlarınız kuruyor mu? demek ki ya çok fazla şampuan kullanıyorsunuz yada fazla saç ürünü kullanıyorsunuz! Kuru saçları her gün yıkamayın ve az şampuan kullanın sadece saç diplerine uygulamanız yeterli olur tabi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin. Saç diplerine krem uygulamayın sadece uçlara sürün ve bir tarakla kremi iyice yayın.Haftada bir zeytinyağı maskeside kuruluğu alacaktır.Düzenli olarak E vitamini hapı için veya E vitamini içeren besinlerden faydalanın. Daha fazla fındık ve yeşil yapraklı sebzeler yiyin.

Saç bakımı : Özellikle evlilik arifesinde yapılan şok diyetler ve bu diyetlerin yol açtığı kansızlık saçların güçsüzleşmesiyle birlikte hızla dökülmesine sebep olur. Protein ağırlıklı beslenme sigara ve alkol kullanımını azaltmak saç sağlığını olumlu yönde etkiler…. makyaj ve bakım bölümünde daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gelin adayının diyet ve vücut bakımından sonra gelinlik konusuna devam ediyoruz. kumaşlar mat ve parlak olarak iki seçeneğiniz var. Renk olarak genelde beyaz, kırık beyaz ve pastel renkler tercih ediliyor. Bunun yanında damatlığa kombine olsun diye rengine uyumlu açık tonları yapılabiliyor.

Gecenin En Güzel Kadını Siz Olun

ÇÜNKÜ SİZ BUNU HAKEDİYORSUNUZ.............
 

Yelizz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Aralık 2006
Mesajlar
445
Emoji Skoru
4
En Güzel Gelinlik Nasıl Seçilir: Püf NoktalarıHer genç kızın rüyası olan beyaz gelinlikleri seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar olduğunu belirten modacılar, seçimin gelin adayının vücut yapısına göre yapılması gerektiğine dikkat çekti. Gelinlik imalatçısı, Prenses Modaevi'nin sahibi Hanife Erkan, gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktaları anlattı.

Hanife Erkan, seçimin, gelin adayının vücuduna uygun bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, "Hayatınızın en güzel ve en özel gününü planlıyorsunuz. Sevdiğiniz insanla bir ömrü birleştirip, ortak bir yaşam kurmak için adım atma hazırlıkları içindesiniz. Elbette o özel günde, en güzel olmayı istiyorsunuz. Ama hala gelinliğinizin modeline karar vermiş değilsiniz. Evlilik öncesi koşuşturmacalı süreçte yapılması gereken en keyifli iş şüphesiz ki gelinlik seçimi" dedi.

Her gelin adayının, düğün günü gelinliğinin içinde bir prenses kadar güzel olmayı hayal ettiğini ifade eden Erkan, tercihin iyi yapılması gerektiğini söyledi. Hanife Erkan, "Eğer gelinliğinizi diktirmeyi düşünüyorsanız, nasıl bir şey hayal ettiğinizi gelinlikçinize doğru bir şekilde anlatmalısınız. Ancak başka birinin üzerinde ya da bir dergide görüp beğendiğiniz bir modelin sizde iyi sonuç vermeyebileceğini de unutmamalısınız. Bu konuda gelinlikçiniz size yol gösterir. Burada dikkat etmeniz gereken gelinliğin vücut tipinizle uyumlu olup olmadığı. Örneğin iri yapılıysanız, fazla kabarık modeller size pek gitmez. Bunun yerine bu sene moda olan büstiyerli, iki parçalı hafif kabarık modelleri tercih edebilirsiniz" diye konuştu.

Gelinlik seçiminde, düğün merasiminin tarzının da büyük önem taşıdığını belirten Erkan, sade bir nikah töreni için gösterişli, çok ağır bir model yerine sade, küçük boncuklar ve işlemelerle süslenmiş bir modelin daha uygun düşeceğini söyledi.

Erkan, "Gelinliğin rahatlığı da en az modeli kadar önem taşır. Tüm akşam sürecek bir düğün töreninde gelinliğinizle oturup kalkmanız, dansetmeniz zor olmamalı. Bu anlamda gelinliğin kuyruk boyunu da hesaba katmalısınız. Gelinliğinizin aksesuarları da gelinliğinizle uyum içinde olmalı. Eldivenleriniz, çantanız, çiçeğiniz ve duvağınız bir bütün oluşturmalı. Son olarak, gelinliğiniz mutlaka sizi ve tarzınızı yansıtmalı" ifadelerini kullandı.

HANGİ MODELLER TERCİH EDİLMELİ?
Evlilik hazırlığındaki gelin adaylarına, vücut yapılarına göre hangi modelleri tercih etmeleri gerektiği konusunda ipuçları veren Erkan, şunları söyledi:

"Kemikli bir yapıya sahipseniz kabarık gelinlikler ilk tercihleriniz arasında olabilir. Eğer köprücük kemiğiniz göze çarpıyorsa, ince askılardan sakının. Narin bir yapıya sahipseniz, sizi boğacak hacimli gelinliklerden uzak durun, vücudunuzu daha saran gelinlikleri tercih edin. Kilolu iseniz şeritsiz kabarık gelinlikler alt kısımlardaki kilolarınızı saklayacaktır. Üst bedeninizi ise boyunlu modellerle dengeleyebilirsiniz. Geniş bir bedene sahipseniz, dar korseli gelinliklerden kesinlikle uzak durun. Omuzları kapalı modeller sizi olduğunuzdan geniş gösterebilir. Göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyorsanız, üst bedende çok aşırıya kaçmamak kaydıyla dar ve yukarı doğru kesime sahip modelleri tercih edebilirsiniz. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız, açık ve fazla dar gelinliklerden kaçının. Uzun boylu iseniz sizin için her gelinlik modeli uygun olabilir. Ancak uzun kollu modelleri tercih etmeyin. Yukarı kesime sahip gelinlikler sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir. Düşük belli iseniz, omuzlardan dikey olarak inen ve çok geniş eteği olan modeller sizin için ideal. Dar kesimli modellerden kesinlikle uzak durun."

Hanife Erkan, model tercihi yapıldıktan sonra, kullanılacak iç çamaşırı, ayakkabı ve aksesuarların hemen hazırlanması gerektiğini de belirterek, "Sutyen ve ayakkabılarınızdaki küçük bir değişiklik, gelinliğinizde potluklara neden olabilir. Gelinliğin ilk provasını düğün gününüzden 6 hafta önce yapın ve stiline, renklerine ve bedeninizdeki duruşuna dikkat edin" dedi.
 

cacxixk

cadıloz
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Ocak 2007
Mesajlar
141
Emoji Skoru
0
Yaş
31
hmmm):):)...
allah bizede nasip etsin...insan 1 kere evleniyo değilmi:)
 
Yukarı Alt