Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Genc Kalmak icin Tüyolar

Konusu 'Beni Baştan Yaratın' forumundadır ve BenCano tarafından 27 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  27 Nisan 2007
  Konu Sahibi : BenCano
 1. BenCano

  BenCano ~HürGeneral~ Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.257
  Beğeni:
  10
  Ödül Puanları:
  148
  Yaşlanıyorum diye üzülmeyin. İşte size gençlik iksiri aşılayacak 15 metot...
  1- Botox

  Bir çeşit bakteriden elde edilen toksindir. Zamanla ortaya çıkan her türlü mimik çizgilerinin tedavisinde kullanılır. Alın, göz, ağız çevresi çizgileri, boyun gevşemelerinde kullanılır. Kol altı, ayak, el terlemelerinin önlenmesinde, boyundaki kas tutulmalarında, gerilimli baş ağrısı ve migren tedavisinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

  2- New – Fill
  İçeriği beta laktik asittir. Uzun yıllardır, değişik amaçlarla tıpta kullanılmakta olan bir maddedir. Zamanla ciltte oluşan çizgileri doldurmak amacı ile de kozmetik uygulamaya girmiştir. Yavaş yavaş ve çok dikkatli olarak, belirli aralıklarla enjekte edilmelidir. Doğal orijinli olup, kalıcılığının 1,5-3 yıl arasında olabilmesi iyi bir avantaj sağlar. Uygulandığı bölgede doku oluşmasına yol açmaktadır. Bu dokunun oluşma hızı ve yoğunluğu kişilere göre çok değişik bir şekilde olabilmektedir. İnce çizgilerden çok, derin çizgilerde ve çöküntülerde başarılı olmaktadır.

  3- Restylane, Matridur


  Hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Molekül büyüklüklerine göre kalıcılık süresi değişse de, genelde yine kişilere ve uygulama şekline göre dört ila sekiz ay arasında düzeltici etkisi sürmektedir. Çizgileri doldurmak amacı ile kullanılır.

  4- Coll Touch I I
  1320 dalga boyunda, Nd-Yag lazerdir. İşlem anında cilde sıkılan buz sprey, cildin üst yüzeyinde lazerin yakma etkisini önler, doğrudan cilt altı doku etkiyi alır. Cilt altı dokudaki kollajen, elastin gibi maddeler ısınır ve bu dokuların yeniden oluşması için uyarı olur. Yeni oluşan doku daha sağlıklı olduğu için, daha sıkı ve gergin bir cilt oluşur. Yüz ve boyun dahil vücudun her yerinde, zamanla ortaya çıkan ince çizgileri, cilt gevşemesini ortadan kaldırmak için, güvenle kullanılabilmektedir.

  5- Epilasyon lazerleri

  Lazer epilasyon, uygun dalga boyundaki lazer ışınlarını kullanarak, vücudun çeşitli bölgelerindeki kıl köklerinin zayıflatılması ve zaman içerisinde yok edilmesidir. Artan talep doğrultusunda ve değişen teknoloji ile her gün yeni lazer cihazları geliştirilmektedir. Lazer ışığı, epilasyonda iki önemli vücut yapısı tarafından tutulur. Melanin (cilde rengini veren koyu renkli pigment) ve oksihemoglobin (kandaki oksijen taşıyan molekül). Melanin kıl ve kıl kökünde bulunduğundan lazer ışığını daha çok tutar ve ısınır. Kıl köklerinin zayıflamasını ve uygun, gelişmiş tüylerin yok edilmesini sağlar.Kliniğimizde lazer epilasyon işlemleri yaz aylarında ve ayrıca solaryum sonrası da rahatlıkla uygulanarak ince ve kalın tüylerin yok edilmesinde güvenle kullanılmaktadır.

  6- S – Lift

  İnsanlar yaşlandıkça, yer çekiminin, güneş ışınlarının, genetik faktörlerin, stresin, beslenme koşullarının, sigara ve alkolün olumsuz etkileri yüzlerinde görünmeye başlar. Günümüzde bu sorunların ortadan kaldırılması için, ilerleyen teknoloji sayesinde, tam bir yüz germe operasyonunun yerine, küçük müdahalelerle sorun olan bölge düzeltilebilmektedir. S-lift yöntemi de bu küçük işlemlerden biridir. Lokal anestezi ile yanağın orta kısmında yer alan sarkma, kulağın önünde açılan kesi hattı sayesinde, fazla deri ve dokuların yana çekilip gerilmesiyle, ortadan kaldırılmaktadır.

  7- Homeopati

  Doğal yollarla vücuttan toksit madde uzaklaştırılması, selülit tedavisi, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt, vücut ve zihin açısından rahatlama sağlayan sağlıklı bir yaşam programıdır. Tamamen doğal yollardan beslenme, düzenli egzersiz,doğal yollardan vücuttan toksit madde atımı, rahatlatıcı özel taşlar, yağlar ve kremler sayesinde daha kaliteli bir yaşam elde edilmeye çalışılır. Homeopati yöntemi dünyada çeşitli yerlerde uzun yıllardır bilinen ve uygulanan bir yöntem olmakla birlikte, son yıllarda popülerliği giderek artmaktadır. Bu yöntem sayesinde sağlıklı yaşama bağlı olarak çok daha güzel bir görünüm elde edilebilmektedir.

  8– Kelasyon

  Mineraller hayatın temel taşlarıdır. Çevresel koşullardan, yiyeceklerden, içme sularından, sigaradan ve alkolden aldığımız bütün element ve mineraller vücudumuzda belli bir seviyeyi geçtiği zaman toksit etki yaratmakta ve vücudumuzun mineral dengesini bozarak çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Kelasyon terapisinin amacı, toksik seviyeye geldiğinde vücuda zarar verebilecek mineralleri vücuttan uzaklaştırmak, böylece vücut ve cilt sağlığını korumaktadır. Bu tedavi yöntemi saç mineral doku analizinden elde edilen sonuçlara göre yapılmaktadır.

  9– Liposhaping
  Liposhaping dünya çapında yapılan en yaygın estetik işlemlerdir. Liposhaping işlemi ile vücudun herhangi bir bölgesinde yağları çıkarabilir, özellikle diyete ve egzersize cevap vermeyen yağların çıkarılmasında kullanılır. Kadınlarda bu yağ blokları yaygın olarak kalçada, uyluk bölgesinde, karında, dizde ve kolda bulunur. Erkeklerde bu yağ dağılımı başlıca karındadır. Ayrıca erkeklerde göğüs büyümesi (gynecomastia ) liposhaping işlemi ile engellenebilir. Yüz, boyun, yanak liposhaping işlemi ayrı ayrı veya bir kombinasyon içinde yapılabilir. Lokal anestezi ile yapılmakta, sadece küçük şekil değişikliklerinde uygulanmaktadır. Kilo vermek için kullanılan bir yöntem değildir.

  10– Mezoterapi

  İki nedenle uygulanmaktadır:

  - Cildin beslenmesi ve daha sağlıklı olması,
  - Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi.

  Amaca göre hazırlanacak solüsyonun içeriğine farklı maddeler eklenmektedir. Bu maddeler doku besleyici veya dolaşım düzenleyici özelliktedirler. Normal bir enjektörle veya mezoterapi tabancası denilen, içine enjektör yerleştirilerek otomatik atışlarla solüsyonun deri içine verildiği bir yöntemle uygulanabilir.

  11– Kimyasal peeling

  Peeling için kullanılan maddelerin en iyi bilinen örnekleri meyve asitleri (glikolik asit) ve triklor asetik asittir. Kişinin ihtiyacına göre değişik konsantrasyonlarda ve sıklıklarda uygulanır. Uzman doktor tarafından yapılmasında yarar vardır. Ciltteki lekeleri, gözenekleri azaltır, cilt kalitesini düzeltir. Peeling uygulamaları esnasında güneşten korunmak gerekmektedir. Çok yüksek konsantrasyonlarda uygulandığında daha derin etki yapmakta ve belirli bir iyileşme süreci (1-2 hafta ) gerekmektedir.

  12– Damar lazerleri

  Uzun süre ayakta kalma, çok fazla güneşlenme, şişmanlık, doğum ve genetik gibi bir çok faktöre bağlı olarak zamanla ortaya çıkan kılcal damarları, lazer ışınları kullanarak ortadan kaldırma veya azaltma metodudur. Lazer seçilmiş dalga boyundaki lazer ışığı, çevre dokuları etkilemeden sadece tedavi edilen bölgeye etki eder. Her geçen gün yeni damar lazeri modelleri geliştirilmektedir.

  13– LPG, Silk Light Therapy
  Selülit halen tam anlamıyla tanımlanamamakla birlikte, muhtemelen deri altındaki fibröz bölmenin çökmesi sonucu meydana gelmektedir. Selülit inişli – çıkıntılı veya portakal kabuğunun yüzeyi gibi görünen cilt ile karakterize olur. Silk Light tedavisi çukurlara nazikçe vakum uygular ve selülit koşullarının oluştuğu hipodermis tabakasına masaj yapar. Böylelikle dolaşım artırılır deri altındaki ve daha derindeki yağ ve kas tabakaları uyarılır. Arttırılan kan akışı yağ hücrelerinin büzülmesine yardım eder. Ayrıca Silk Light’ın mekanik hareketi dermis tabakasını uyararak derinin üst tabakasına ilave olan ölü hücrelerin pul pul dökülmesini artırır.

  14– Medikal kozmetikler

  Pürüzsüz ve mükemmel bir cilt şüphesiz herkesin hayalidir. Son zamanlarda meyve asitleri, C vitamini, A vitamini gibi bilimsel verilerle onaylanmış maddelerin kozmetiklerde kullanımı giderek yaygınlaşmakta ve bunların çoğu bir cilt hastalıkları doktoru önerisine göre kullanılmaktadır. Öncelikle cilt tipiniz ve sorunları tespit edilerek uygun medikal kozmetik ürün saptanır.

  15– Mikrodermabrazyon

  Mekanik bir peeling yöntemidir. Belirli aralarla, cildin kalitesini artırmak için yapılır. İçinde mikro elmaslar şeklinde kristaller bulunan bir cihazla, yine ihtiyaca göre ayarlanan basınçlarda uygulanır. Yüzeysel bir peeling’dir. Amaç üstteki ölü derinin gitmesi ve alttan sağlıklı derinin gelmesini sağlamaktır. Daha canlı ve daha genç bir görünümü elde etmek için uygulanan mikrodermabrazyon yöntemi, cerrahi olmayan, güvenli ve etkili bir cilt bakım yöntemidir.
   
 2. 4 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : BenCano
 3. busra_tuna

  busra_tuna Ziyaretçi

  Sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarını veren Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'na göre, stresi hayatından kovan, dengeli beslenip spor yapan herkes uzun ömürlü olabilir. 120 yıl yaşamak hayal değil!

  "Mutlu bir hayat daha uzundur..."

  Ne mucize besinler, ne sporla geçirilen bir hayat, ne de sihirli formüller... Uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırlarını öğrenmek için başvurduğumuz Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun üzerinde en çok durduğu ve ısrarla vurguladığı kavramlar, sağlığa eşlik eden mutluluk, huzur ve dinginlik oldu...  Belki temel bu ama daha pek çok şey var... Bu yazıda daha uzun ve sağlıklı yaşamın püf noktaları ve çeşitli reçeteleri verilirken, genç kalmayı kolaylaştıran küçük formüller de sıralanacak. Prof. Dr. Müftüoğlu, 'yaşama sanatı'ndan 'yaşlanma sanatı'na uzayan bakış açısıyla, nasıl yaşlanmamız gerektiğini anlatacak...

  'Biz yaşamı uzatmıyoruz, zaten yaşam uzuyor' diyorsunuz. İnsan ömrü neden uzuyor ve biz ne kadarına müdahale edebiliyoruz?

  Bilim ve teknolojik gelişmeler insan ömrüne ömür katıyor. Sadece antibiyotiklerin keşfi, ortalama insan ömründe 10-15 yıllık uzama yaptı.

  Aşılanmanın getirdiği koruyucu güç, bizim daha az hastalanmamızı sağladı.

  Son bir araştırmada statin grubu kolesterol ilaçlarının ortalama insan ömrüne ilavesinin 12 yıl civarında olduğu hesaplandı. Karaciğere verdiği zarar çözülürse statinler 10 yıl sonrasının Aspirin'leri olacak. Genetik bilimindeki gelişmelerle genetik mirasımızdan dolayı başımıza gelen sağlık olaylarının çoğunun ertelenmesini sağlayacağız. İnsanlar, muhtemelen hak ettiği ömrü zaten yaşayacak.

  Eğitim bir avantaj

  Nedir hak ettiğimiz ömür?

  Bence 120'nin üzerinde. Kayıt altında bilinen en uzun yaşayan kişinin yaşı, 117. Eğer 117 yıl gerçekleşiyorsa insan ömrü bunu zorlayabilir. Bana göre 120 yıl yaşamak efsane değil. Son 100 yılda yaşam süremiz ortalama 30 - 40 yıl uzadı.

  Uzun yaşamın kaynağı dediğimizde en önemli belirleyiciler neler?

  Daha çok sağlık bilinci içinde olmayı, daha iyi, daha sağlam duruşu sağlamayı becerebildiğimiz için hak ettiğimiz süreyi yaşayacağız. Entelektüel düzey iyiyse, bu daha iyi gerçekleşecek. Çünkü araştırmalara göre uzun ömrün en önemli anahtarlarından biri eğitim.

  Yaşlanmayla eğitimin ilişkisi ne?

  Eğitimli kişi sağlık ve dünya konusunda daha bilinçli. Araştırmalar eğitilmiş insanların belleklerinin daha sağlam olduğunu ve yaşam süresinin uzadığını gösteriyor. Eğitimli insan aşısını yaptırıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalık belirtilerinde doktora daha erken başvuruyor. Hastaların yüzde 80'i çok hastalanmadığı sürece doktora gitmiyor.

  Bugünkü Türkiye'de eğitim düzeyimize bakarsanız, potansiyel yaşlanma sürecimiz nasıl?

  8 yıllık eğitimin sadece eğitimle ilgili değil, sağlıkla ilgili sorunlarda da ciddi çözüm üreteceğini umut ediyorum. Eğitim düzeyimize, üniversitelileşme oranlarımıza bakarsanız hâlâ yüzde 35-40'lardayız. Türkiye'de ortalama yaşam süresi kadınlarda 72, erkeklerde 68-69'a dayandı. ABD'de 78-82 yaş civarında. İleride ortalama yaşam süresini hızla uzatan ülkelerden biri haline geleceğiz.

  'Ölçü kaçmamalı'

  'Sağlıklı yaşlanma'dan ne anlamalıyız?

  Ömrü akıllıca yaşamak. Hiçbir şeyin ölçüsünü kaçırmamak lazım. Formda kalmak, kaliteli bir hayat yaşamak, mutlu olmakla birleştirdiğiniz zaman sağlığın faydası var.

  Nereden, nasıl başlamak lazım? Bunun için belli bir yaş var mı?

  2 sınır çiziyorum. 30-35'li yaşlar artık dönüp kendinize bende neler oluyor diye sormaya başlamanız gereken yaşlardır. Diğeri 55 yaş ve üstü.

  Yolun yarısı da 35 değil artık...

  Tabii ki. 35 çok gerilerde kaldı. Ama orada Cahit Sıtkı'nın anlatmak istediği hayatın sadece organik yarılanması değil, ruhsal yarılanması. 35'ten sonra yaşamınız uzuyor ama ruhsal kalıbınız orta yaşa geliyor. 50 yaş ve civarını orta yaşlara giriş gibi düşünmek lazım. Bugünkü klasifikasyonda birkaç şeyi gündeme getirmek lazım. Artık bütün dünyada her şey yaşlılar ve orta yaşlı insanlara göre konumlandırılıyor. Çünkü tüm dünyada doğurganlık azalıyor, yaşam süresi uzadığından en fazla yaşlı nüfus artıyor.

  55'te doktor şart

  Peki bir doktora başvurmak için hangi yaşı beklemek lazım?

  Doktora başvurmanın mutlaka gerektiği yaş, 55 ve üstü yaştır. Bu yaş grubu çok daha önemli. Çünkü o dönemde kadında da, erkekte de birdenbire hızlanan hormonal, metabolik değişimler yaşanır.

  Kadında yıkım daha fazla olmasına karşın daha uzun yaşamaları bir paradoks değil mi?

  Evet ama bence kadınların uzun ömürlü olmalarında bu çok olumlu bir katkı. Bütün dünyada kadınların ömrü daha uzun. Hiçbir ülke yok ki, erkekler kadınlardan daha uzun yaşasın. Erkeklerin sağlıkları konusunda daha fazla duyarlı olmaya ihtiyaçları var. Sağlıklarını daha iyi izlemeleri bazen erkekler tarafından alay konusu edilse bile, çoğu zaman kadınların daha uzun yaşamalarının sebebidir.

  Orta yaşlarda hayata bakış nasıl olmalı?

  İlkönce sağlığa, mutluluğa, dinginliğe odaklanmak lazım. Sağlıklı olma kararı, beraberinde başka türlü bir hayat yapılanmasını da gerektiriyor. Biraz egzersiz, biraz beslenme odaklı, uykuya, stres yönetimine dikkat eden, kendini başarıya daha fazla adayan, bunlar için gerekli olan ekonomik gücü elde etmeye çalışma gayreti içinde olan, ki ekonomisi daha iyi olanlar daha az hastalanıyor.

  Örneğin ben sağlığımdan başlamalıyım, sigara içiyorum, onu bırakmalıyım. Egzersiz yapmıyorum, yapmalıyım. Duygusal hayatıma çok iyi dikkat etmeliyim. Ailevi ilişkilerim çok iyi değil, eşimle, çocuklarımla yeterince ilgileniyor muyum?

  Bunları zaman zaman gözden geçirmek lazım. Hayatı dikkatli bir şekilde dağıtmak lazım. Sağlıklı olma kararı bir meydan okumadır.

  Haftada en az 2 öğün balık yiyin

  Likopen içeren domatesi, karpuzu, proantosiyanidin içeren üzümü, pekmezi, kırmızı şarabı, beta karoten bakımından zengin portakal, kayısı, şeftali ve havucu, yoğun lif içeren tüm meyve ve sebzeleri bol bol tüketin.

  Günde birkaç tane ceviz ya da fındığı, salataya ekleyeceğiniz yarım fincan ketentohumunu beslenme alışkanlıklarınıza yerleştirin.

  Süt ürünlerinde yağsız ya da az yağlı olanlara yönelin.

  Haftada 2 kez ortalama 100-150 gram düzenli olarak balık tüketin.

  Yeşil yapraklı sebze ve meyvelere daha çok ağırlık verin.

  Kafeinden olabildiğince uzak durup tuzu azaltın.
  Daha bol potasyum, magnezyum, kalsiyum almaya çalışın. Lahana, brokoli, ıspanak, soya fasulyesi, güvenilir bitkisel kalsiyum kaynaklarıdır.

  Orta yaşlarda güçlü antioksidan etkileri sebebiyle flavinoitlerin de bol bol tüketilmesi yararlıdır. Çaydan, koyu yeşil, sarı ve kırmızı renkli sebze ve meyvelerden yeterince sağlanabilir. Soya, elma ve brokoli önemli flavinoit kaynaklarıdır. Lahana, kereviz, bezelye ve şalgamda da bol bulunur.

  Kadınlar erkeklerden fazla yaşıyor çünkü...

  Kadınlar sağlıklarına daha düşkün.

  Stresleri erkeklere göre daha az.

  İş kazalarıyla karşılaşma riskleri daha az.

  Erkeklere göre ruhsal ve hormonal açıdan daha monogam olmaya eğilimli. Bu nedenle cinsel yolla bulaşan hastalıklara daha az yakalanıyorlar.

  Hormonal hiperaktif olmaları yani çok fazla değişken hormonal yaşamları, daha dirençli olmalarını sağlıyor.

  Kadınlar daha sevecen, hayata daha bağlı, daha çok huzur içinde olmaya çabalıyor. Erkekler birbirlerine çok açık ve samimi değiller.
  Kadınlar daha az sigara, alkol tüketiyor.

  İşte erken yaşlanmanın nedenleri

  Beslenme eksiklikleri.
  Hipertansiyon, şeker hastalığı, damar sertliği gibi uzun süreli sağlık sorunları.
  Genetik hastalıklar.
  Kas ve eklem sorunları.
  Egzersiz eksikliği (hareketsiz yaşam tarzı).
  Kolesterol-trigliserit yüksekliği.
  Yoğun stres, mutsuzluk, kötümserlik, depresyon.
  Organ yetmezlikleri (tiroit bezi tembelliği, karaciğer yetersizliği, kalp, böbrek, hipofiz yetmezliği).
  Yoğun çevresel kirlilik ve radyasyon etkisi.
  Yetersiz ve kalitesiz uyku.
  Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı.
   
 4. 11 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : BenCano
 5. xxAyxsxeGxuxlxx

  xxAyxsxeGxuxlxx Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  -ABD'deki Teksas Üniversitesi, sağlıklı gençleşmenin formülünü açıkladı. İşte en önemli 8 püf nokta:
  1: Sigara içiyorsanız hemen bırakın ve pasif içici olmayın.
  2: Stresinizi azaltmaya çalışın. Sağlam sosyal ilişkiler kurarak daha genç kalabilirsiniz.
  3: Kan basıncınızı izlemeyi sakın unutmayın. Düşük kan basıncına sahip bir kişi, yüksek kan basıncına sahip bir kişiden en az 25 yaş daha genç kalma şansına sahip.
  4: Az miktarda olsa, mutlaka egzersiz yapın. Bu sizi ortalama 5 yıl geriye taşır.
  5: Diş ipi kullanın. Çünkü, diş ipi kullanmak gerçek yaşınızdan tam 7 yıl daha genç gösterir.
  6: Lifli gıda tüketmek çok önemli. Günlük 25 gram lif tüketen birinin gerçek yaşı 2.5 yıl daha geridedir.
  7: Tedavi ve bakım standartlarını yüksek tutan kişiler, bunu yapmayanlara göre 10 ilâ 14 yaş daha genç kalır.
  8: Kendinizi güldürmek için mutlaka çaba harcayın. Neşeli olmak, bağışıklık sisteminizi destekler ve gerçek yaşınızı 8 yıla kadar geriye taşır.
   
 6. 9 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenCano
 7. sine

  sine Ziyaretçi

  ayşegülcüm sana katılıyoru ağzına sağlık
   
 8. 4 Mart 2008
  Konu Sahibi : BenCano
 9. hxuxrrem 2000

  hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

  Katılım:
  14 Aralık 2007
  Mesajlar:
  5.422
  Beğeni:
  16
  Ödül Puanları:
  146
  10– Mezoterapi

  İki nedenle uygulanmaktadır:

  - Cildin beslenmesi ve daha sağlıklı olması,
  - Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi.

  Amaca göre hazırlanacak solüsyonun içeriğine farklı maddeler eklenmektedir. Bu maddeler doku besleyici veya dolaşım düzenleyici özelliktedirler. Normal bir enjektörle veya mezoterapi tabancası denilen, içine enjektör yerleştirilerek otomatik atışlarla solüsyonun deri içine verildiği bir yöntemle uygulanabilir.
  ben iki yıl önce selülit için yaptırmıştım ama yeniden ortaya çıktılar ayyyyyy kurtulamıyorum...
   
 10. 27 Nisan 2010
  Konu Sahibi : BenCano
 11. daylight

  daylight Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.434
  Beğeni:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  en ilginç olanı diş ipiydi acaba saglıklı ve protez olmayan anlamında mı sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
   
 12. 23 Eylül 2013
  Konu Sahibi : BenCano
 13. dishy44

  dishy44 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  43
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Güzel paylaşım teşekkürler
   
 14. 19 Aralık 2013
  Konu Sahibi : BenCano
 15. Zamskaa

  Zamskaa Üye Üye

  Katılım:
  27 Kasım 2013
  Mesajlar:
  2
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Arkadaşlar paylaşımlar çok güzel.
  Ben yaklaşık 3 yıldır göz çevresi ve iki kaşımın arasındaki kırışıklıklara kafayı fena halde takmıştım.
  Çünkü beni hem daha yaşlı gösteriyor hem de daha kızgın ve sinirli ifade veriyordu, ben de araştırdım ve
  bunun tek çözümünü botoks olduğunu öğrenince bir cesaretle yaptırdım ve çok memnun kaldım çok doğal
  oldu kimse fark etmedi botoks olduğunu. Sadece çok iyi görünüyorsun diyorlar. Bir arkadaşımda kızım sen
  niye yaşlanmıyorsun diye soruyor. Doktorum Şale Yılmaz'dan çok memnunum botoks da gerçekten eli çok iyi...
   
 16. 19 Temmuz 2014
  Konu Sahibi : BenCano
 17. merlininin

  merlininin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  1.003
  Beğeni:
  133
  Ödül Puanları:
  88
  damar lazerleri ilgim çekti bir 10 yıl sonra yaptırırım belki :)
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.