İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Genital Herpes Hakkında Sizin için hazırladığım detaylı bilgiler!

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Bende bu hastalığı çekenlerden biri olarak sizin için topladığım bilgileri incelemenizi isterim. Şuanda çeken veya ileride çekecek olanlar için faydalı bilgiler bulunmaktadırGenital Herpes?

Genital herpes, ayrıca Herpes Simplex olarak yada HSV2 olarak bilinen Genital Uçuk durumudur. Genital herpes deri temasıyla bulaşan çok yaygın bir virüstür.


Genital Herpes Yaygın mıdır?

Eğer genital herpesiniz varsa kesinlikle yalnız değilsiniz. Çok yaygın bir hastalık olan genital uçuk, dünyanın %48′inde bulunmaktadır. Hergün 500.000 yeni vakayla karşılaşılmaktadır. Amerika’da her 5 kişiden 1 kişide bulunmaktadır. İngiltere’de her 4 kişiden 1′i ve Avusturalya’da her 6 kişiden 1′inde şeklinde istatistikler bulunmaktadır.


Genital ve Labial Herpes arasında ki bağlantı nedir?

Dudağımızda çıkan uçuk ile genitalimizde çıkan uçuk aynı virüs grubu olan herpes simplex grubuna aittir. Dudağımızda çıkan uçuk HSV tip 1 , genitalimizde çıkan ise HSV tip 2′ dir. İki virüste vücudun farklı bölgelerine bulaşabilir. (göz, parmak, göğüs vb…)

Ayrıca HSV tip1 yani dudak herpesi genitale bulaşabilirken, HSV tip2 yani genital herpes de dudağa bulaşabilir.


Genital Herpes nasıl bulaşır?

Genital herpes özelikle deri temasıyla bulaşır. Örnek olarak lezyonların bulundugu bölgeye dokunma, anal, oral ve vajinal seks yoluyla bulaşabilir. Sürtünme yoluyla bulaşma imkanı bulunmaktadır. Vücuda giren herpes virüsü uyku modunda vücutta senelerce kalabilir. Hiç belirtisi olmaz. Fakat bu bile bulaşma riski taşır. Buna asemptomik taşıyıcı denir.

Hayatın belirli bir anında kendini gösterip, tekrar lezyon oluşumuna sebep olabilir.

Genital Herpesi neler tetikleyebilir ?

Hastalanmak, vücut metabolizmasının düşmesi.
Herhangi bir genital enfeksiyon (mantar vb…)
Adet Döngüsü ve hormonel değişimler
Fazla alkol tüketimi
Güneş ışığına fazla maruz kalma
Stres
Yorgunluk
Çok sık gerçekleşen seks
Ameliyat geçirme
Diyet veya bazı yiyecekler
Ateşli hastalıklar
Streoid alınan hastalıklar

Bunlar herkesde farklı olmaktadır. Bazen hiç etkilememekle birlikte kişiden kişiye göre tetikleyicilerdir.Genital Herpesin Semptomları nelerdir ?

Genital herpes oluşmadan önce oluşabilecek durumlar şu şekildedir,

Karıncalanma, şişme
Kızarıklık ve yanma hissi,
Grip tarzı belirtiler, boğaz şişmesi, baş ağrısı, bazen ateş
Bacak ve kalçada ağrı
Genelikle içi dolu küçük su toplamaları şeklinde olur. Oldukca ağrılı ve kasıntılı olabilir yada tam tersi pek hissedilmez küçük sivilceler seklinde olusabilir. Yukarıda ki semptomlar olustugunda bunlar birer uyarı olacaktır. Bunlara prodrome adı verilir. Bu belirtiler basladıktan 1 veya 2 gün sonra lezyonlar olusabilir. Lezyonlar 2-4 gün içerisinde ülserik bir görüntü alabilir. 7-12 gün içerisinde kabuklaşıp düşerek tamamen iyileşirler. Deri eski halini alır. Genital herpes kişiden kişiye göre değişmekle birlikte farklı şekillerde ortayada cıkabilir.

Herpes lezyonları bazen 6 hafta ve 8 haftaya kadar çıkabilir. Ama kendini hiç göstermeyerek senelerce latent olarak vücutta da kalabilir. Eğer kişinin immune sistemi iyiyse bu durumlar daha az sıklıkta gözlemlenmektedir.


Genital herpes bulaşıcı mıdır?

Evet, genital herpes bulaşıcıdır. Deri temasıyla bulaşmaktadır. Enfeksiyonlu bölgeye yönelik oral seks, vajinal seks, sürtünme, dokunma virüsün transferine neden olur. Normal prezervatiflerden bile geçebilen virüs, latex prezervatiflerde geçim yapamaz. Latex prezervatifler bulaşma riskini düşürür fakat tamamen engellemez. Çünkü lezyonlar prezervatif bile kapatamadığı bölgelerde oluşabilir. (Penis ve göbek deliği arasında gibi) Yinede riski azaltmak için kondomlar en güvenilir yoldur.


Genital Herpes nasıl bulaşır nasıl bulaşmaz ihtimaller nelerdir?

Vaginal sıvıdan, kandan, salyadan veya spermden bulaşmaz. Nezle gribi gibi hava ilede bulaşmaz. Sadece deri ile derinin temasında bulaşmaktadır. Genital lezyonlar görünür bir haldeyken özellikle bulaşma riski %99 artmaktadır. Fakat herhangi bir semptom veya lezyon yokkende bulaşma riski vardır. HSV2 genelikle vajinal yada anal seks ile bulasırken, HSV1 oral seksle genital bulaşır. %80 enfekte olmuş insanlar semptomları göstermediği için virüsü taşıdığını bilmez. Bu sebeple partnerine istemeden de olsa virüsü bulaştırabilirler.

Ayrıca herpes oral seks ilede bulaşabileceği için partner bilmeden dudağında ki uçuğu karşısındaki bulaştırabilir. Dudakta uçuk olmaması bile virüsü bulaştırmaya engel değildir. Düşük bir ihtimal bile olsa virüsü bu şekilde genitale bulaştırabilirler.

Ayrıca bir partnerden şüphe duymadan önce şunuda bilmelisiniz ki bu virüs seneler öncesinde vücuda girip, latent olarak kalmış ve yeni yeni kendini gösteriyor olabilir. Enfekte olmuş kişi daha öncesinde geçirmiş olsa bile bu çok hafif olabileceği için başka bir çok hastalıkla karıstırılabilir. (özellikle mantar, vaginit, molluscum contagiousm vb..)


Genital Herpesin en bulaşıcı olduğu zaman ne zamandır?

Lezyonların oluştuğu ve iyileştiği dönem en bulaşıcı dönemdir. Lezyonların içinde ki suda milyonlarca herpes virüsü yerleşmiş olmaktadır. Atak sırasından iyileşme sürecine kadar virüs sayısı git gide azalarak, yok olur. Kabuk bağladığı sırada ise azda olsa hala virüsler bulunmaktadır. Deri tamamen iyileşip eski halini alana kadar bulaşıcılık en üst düzeydedir. Enfekte olmuş alan ile temasta eller bol sabunlu suyla yıkanmalı asla göze ağıza değdirilmemelidir. Bunu yaparak virüsün başka yerlere bulaşmasını engelersiniz.

Lezyonlar nerelerde oluşur?

Genellikle oluşan herpes ataklarının tekrarı daha önce oluşmuş bölgede veya yakınında oluşur. Fakat herpes virüsü sinirlere yerleştiği için ve sinirlerin birçok aksonu bulunduğu için çok farklı bölgelerdede lezyonlar oluşabilir. Bu bölgeye bokser bölgesi denir. Belden aşağısıyla bacakların arkasına kadar uzanan bir bölgedir


Hangi rahatsızlıklar genital herpes ile karıştırılabilir?

Herpes virüsü deri üzerinde çok uzun süreler konaklamaz. En uzun bildirilen vaka 6-8 hafta olmuştur.

Genel bir genital herpes atağı 3-12 gün arasında iyileşmektedir.
Dudağımızda oluşan uçuk ise ortalama 8-12 içerisinde iyileşmektedir.
Eğer enfeksiyonlar bundan daha uzun sürüyorsa başka rahatsızlıklarıda gözden geçirmenizi öneririm.

-Bakteri yada mantar enfeksiyonları

-Impetigo

-Sifiliz

-Molluscum Contagiousm

-Genital Siğil

-Batık Kıl

-Kıl kökü iltihabı

-Jilet Kesiği

-Hemoroid gibi hastalıklar karıştırılabilir.

Aşağıda iki farklı vakanın fotoğrafını görebilirsiniz.


Genital herpesi nasıl tespit edebilirler?

-Viral Kültürü

-Kanda antikor testi

-Serolojik Kan testi (Igm Igg)


Genital herpesi nasıl tespit edebilirler?

-Viral Kültürü

-Kanda antikor testi

-Serolojik Kan testi (Igm Igg)


Tekrar eden genital herpes nasıl olur?

Aktif olmadığı zamanlarda virüs merkezi sinir sisteminde, uyku modundadır. Buradayken herhangi bir zarar vermemektedir. Virüs re aktif olduğunda sinirlerle yolculuk eder ve derinin yüzeyine ulaşarak tekrar lezyonlar oluşturur. Buna atak (outbreak) denir.

Genellikle ilk atak herzaman en kötü atak olur. Bütün semptomları en zor şekilde yaşamanıza sebep olabilir. İlk ataktan sonra bazı insanlar aylarca hatta yıllarca yeni bir atak geçirmeyebilirler.

İmmune sistem düştüğünde genital herpes tekrar edebilir. Ama yinede bu her insan için farklıdır. Bazı insanlarda sadece stres tetiklerken bazı insanlarda yediği çikolota bile tetiklemektedir. Bu sebeple tetikleyicinizi iyi bilmek gerekir.

İlk atakta oluşan antikorlar virüse karşı doğal bir savunma sistemi oluşturmuştur. Bu sebeple ikinci veya daha sonra ki ataklar ilk atağa göre çok daha hafif seyredebilir. Daha çabuk iyileşme gözlenebilir.

Genelikle lezyonlar ilk çıktığı yerde veya ilk çıktığı yere yakın bölgelerde çıkabilir. Fakat farklı bölgelerde de çıkabileceği için dikkatli olmak gereklidir. Eğer kişi virüsü farklı bir bölgesine bulaştırmamışsa bokser bölgesi dışında gözlemlenmez. Bu bölgeler, vajina, vulva, penis, scrotum, anüs, ve baldırlarda gözlemlenebilir.


Genital herpes tekrar oluşma sıklığı nasıldır?

Belirtiler atak geçtikten sonra veya olusmadan öncede devam edebilir. Bu virüsün hala aktif olduğunun bir göstergesidir.

En yaygın senaryo senede minimum 4-5 ataktır. Bunun çok altı veya çok üstüde olabilir.
%20-40 kişiler dudak ucugunde sık tekrar yaşarlar.
%80 insanlar ilk atağını geçirdikten sonra ikinci atağı kesin yaşarlar. Geri kalan kısım sadece taşıyıcı olabilir.
Enfeksiyonun ilk yılı viral aktivitenin en yoğun olduğu yıldır. Ataklar fazla ve sancılı geçebilir. Ama zamanla bunlar azalır.
Vücudunuzu dinlemek belirtilerinizi tanımak çok önemlidir. İlk ataktan sonra immune memory ataklarla savaşa geçerek sıklığı ve iyileşme süresini kısaltır. Bazı insanlar ilk ataktan sonra senelerce atak yaşayamayabilirler.


Genital Herpesin döngüsü nasıl olmaktadır?

1. Aşama infilamasyon, (Başlangıç)

Ataktan önce şişme, hassasiyet, yanma hissi, kızarıklık gibi semptomlar oluşur. Bazen kaşınma ve ağrı buna eklenebilir. Bazı insanlarda bu dönem hiç olmadan direk atak oluşturur.
2. Aşama lezyonların oluşması,

Bir tane veya birden fazla sulu lezyon oluşabilir, küçük kırmızı şişlik olabilir, yada kızarıklık (kağıt kesiği hissi, gerginlik, yanma) özellikle anüsün yakınında oluşabilir.
3. Aşama ülser görünümü,

Lezyonu kapatan derinin patlayıp sıvının acılarak, acık yara haline dönmesi sulu yada süt beyaz görünümü alması
4. Aşama kabuk bağlaması,

Lezyonlar kurumaya ve üstleri kabuklanmaya başlar. Bu iyileşmenin başlangıçı olarak kabul edilir. Virüs hala aktif olduğu için bu durumda deri eski halini alana kadar ilişkiye girilmemelidir.
Kabuklar genellikle kendiliğinde düşer. Yeni deri altta sağlıklı bir şekilde tekrar oluşmaya başlar. Bazen kabuk bağlamadan direk iyileşme süreci başlar.
5. Aşama iyileşme,

Tamamen iyileşmeden önce deri hafif grimsi veya kırmızımsı görünümde olur. Bu dönemde virüs döngüsünü tamamlamıştır. Deri yüzeyini terk eden virüs sacral ganglia dediğimiz merkezi sinir sistemine geri dönmektedir. Artık o bölgeye dokunmak güvenlidir. İyileşme süreci genellikle yara izi bırakmaz. Deri eski halini alır. Eğer yara izi kaldıysa üzerine aloe vera jel (asitsiz) veya doğal yağlar, Vitamin E kremi sürülerek, derinin tamirini hızlandırır.


Genital Herpes için etkili tedavi yöntemleri nelerdir?

Reçeteli İlaçlar
Kremler
Gıda Takviyesi İlaçlar
Bitkiler
Özel Diyetler
Evde hazırlanabilecek tarifler
Reçeteli İlaçlar;

Antiviral tabletler olarak adlandırılan, Asiklovir, Valtrex (Valacyclovir), Famwir (Famcyclovir) tablet formda eczanelerde satılmaktadır. Bütün ilaçların birbirine benzer modları herpes virüsünün oluşumunu engellemek veya iyileşmesini hızlandırmak için verilmektedir. Asiklovir ve Valtrex GlaxoSmithKline firması tarafından üretilirken, Famwir Novartis firması tarafından üretilmiştir.

*Bütün ilaçların etkileşimleri aynı olsada bazı insanlar asiklovir yerine valtrexi tercih etmektedir. Bunun sebebi ise baskılama tedavisinde günlük 2 hap yerine tek hap almalarıdır.

Genellikle insanlarda pek fazla yan etki görülmesede, görülebilecek yan etkiler şunlardır; mide bulantısı, ishal, karın ağrısı, saç dökülmesi veya depresyon olabilir. Eğer böbrek problemi varsa kişinin ilaçlar doktor kontorülünde kullanılmalıdır.

Asiklovir; (Zovirax olarakta bilinir.) Bu ilaç genital herpes için üretilen ilk ilaçtır. Diğer ilaçlara göre fiyatı en ekonomik olandır. Günlük dozaj olarak en sıklıkla alınan ilaçtır. Atak aktifken günlük ortalama 3 yada 5 kez alınabilir. Eğer supresif olarak kullanılmıyorsa, engellemek için ilk belirti (hasassiyet, karıncalanma, yanma hissi vb..) ile birlikte hemen alınmaya başlanmalıdır.

Valtrex; Valacyclovir’in marka ismi Valtrex’tir. Asiklovirin prodrugı (bir üst ilaçı) olarak bildirilmiştir. Vücudun içerisinde asiklovire dönüşerek vücut tarafından daha iyi absorbe edilmektedir. Bu ilaçı kesinlikle asiklovirden daha iyi yapmaz. İkisininde etkileri aynıdır. Fakat günlük olarak daha az ilaç almanızı sağlamaktadır. Supresif tedavilerde en yaygın kullanılan ilaç türüdür. Yıllık ataklarınız 6 veya fazla ise Valtrexi günlük tedavi olarak 6 ay- 1yıl – 2 yıl seklinde kullanabilirsiniz.

Supresif tedavi için önerilen miktarı 500 mg. 1 doz veya 1000 mg 1 doz seklinde olmaktadır.

Aktif lezyonları daha hızlı kurutmak için 3-10 gün boyunca 12 saat arayla 500mg’lık doz olarak iki kez alınabilir. Engellemek için ilk belirti (hasassiyet, karıncalanma, yanma hissi vb..) ile birlikte hemen alınmaya başlanmalıdır.

Famwir; Bütün ilaçların prodrugı olarak algılanan peniklovire içeriği olan bir ilaçtır. Valtrexe çok benzer. İlk ağır atak için etkisi hala çözülmesede baskılama tedavisi için kullanımlarda gayet başarılı bir ilaçtır. Günlük olarak alınan en az ilaçlardan biridir. Fakat diğer ilaçlara nazaran çok daha pahalıdır. Engellemek için ilk belirtiler (hasassiyet, karıncalanma, yanma hissi vb..) ile birlikte hemen alınmaya başlanmalıdır.
 


SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
ANDROGRAPHIS (ANDROGRAPHIS PANICTULA)

***Malesef nekadar araştırma yapsamda nekadar aktar gezsemde bulamadımç Hint ekinezyası olarakda anılan bu bitki, bağısıklık sistemini güclendiren, hastalıklara karsı birebir olan bir bitkidir. Yurtdısında tablet formu, sıvı formu yada bitki seklinde satılmaktadır. Asya kıtasında bol bulunan ve virüslere karsı en iyi savas veren bitkilerden birisidir. Uzakdoğuda reçeteli olarak bile verilen en bilinen güçlü ve sağlıklı bir immune sistem ilaçıdır.
Herpes malesef bağışıklık sistemi düştüğünde ortaya çıkan bir virütik hastalıktır. Bunlara stres, hastalık, adet döngüsüde sebep olur. Bu bitki ve ekinezya kombinasyonuyla bağışıklığınızı arttırdığınızda herpes ataklarının sıklığı çok azalacaktır.
Bilim adamlarının kanıtlamış olduğu bitki ekinezya, çinko ve vitamin C ile kombinlendiğinde çok daha iyi etkiler göstermektedir. Bu bitki AIDS hastalarınında kullanması gereken doğal ilaçlardan biridir.
Retro virüslere karşı savaşa giren bitki özellikle virüslerin çoğalmasını engeller. Virüsler üzerinde çok ümit vadeden bir bitkidir.
Ayrıca bitki herpes virüsü taşımayanlar için doğal bir aşı olup, bulaşma riskinide çok düşük seviyelere azaltmaktadır.
Ayrıca bitkinin çayını veya hapını alan hastalarda karaciğerlerinde olumlu değişimler gözlenmiştir. Karaciğer koruyucu bitkisi olarakta bilinir. Eğer düzenli olarak antiviral ilaç kullanıyorsanız , kesinlikle bu bitkiyi bulup kullanmanızı öneririm.


EKINEZYA

*** Andrographisle birlikte alındıgında çok güzel etkileri olanb bu bitki kış hastalıklarınada birebirdir. Doğal antiviral ve ateş düşürücü olarak bilinen bitki düzenli olarak alındıgı takdirde herpesin bir çok yan etkisini azaltmayı başaracaktır.
Bağışıklık sistemi için çok faydalıdır.
Mukoza memberlarının kuvvetlendiren virütik ilaç gibi bitkidir. Herpesin sebep olduğu prodromal etkiler (kasıntı, batma, bacak ağrısı vb.. belirtileri) minimuma düşürmektedir.
RNA'da ki virüs kopyalamasını minimuma düşürür.

ZEYTIN YAPRAGI EKSTRATI

*** Antiviral özelliği olan yağın ayrıca kolestrolü düşürmesi, şeker hastalığına yardım etmesi gibi çok faydalı özellikleri vardır. Mantar enfeksiyonlarına birebirdir. Hemen ağızdan hemde sürülerek kullanılabilir. Enerjiyi arttıran ve bağısıklığı artıran bir antioksidandır. 2-4 hafta düzenli kullanım sonucunda etkileri ortaya cıkmaktadır.Bunun yanısıra LYSINE'i fazla olan yiyecekler tüketmeli ARGININE'den uzak durmalıdır. Lysine ve arginine olan yiyecekleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Supplements for Herpes


*** Çörek otu
***Hindistan cevizi yağı
***Sarımsak
***Beeprobolis
***Çinko
***Oregano yağı (malesef bunuda Türkiye'de bulamıyorum) Kekik yağı değil keklik yağı olarak geçiyor. Kekikten birazda acımtırak bir yağ
***Red Marine Algae
***Melisa
***Aloe Vera (jeli atağın üstüne sürülebilir)


Ekleme yapmak isteyenler tecrübelerini paylasmaktan cekinmesin
 

Yaseminaysalar

Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2013
10
0
Mercimek,nohut,bulgur,yerfıstığı,peyniraltı suyu bulunan paketli gıdalar,birçok peynir çeşidi,mayalı içkiler(bira ve şarap)tüketmeyin. Ağdadan ve jiletten uzak durun epilasyon yaptirin.stresten kaçının,günde en az 6 saat uyuyun.
 


SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Mercimek,nohut,bulgur,yerfıstığı,peyniraltı suyu bulunan paketli gıdalar,birçok peynir çeşidi,mayalı içkiler(bira ve şarap)tüketmeyin. Ağdadan ve jiletten uzak durun epilasyon yaptirin.stresten kaçının,günde en az 6 saat uyuyun.
yasemincim ben bu dediğin herseyi yiyip iciyorum su ana kadar bunlarla ilgili bir sıkıntı yasamadım bende özellikle stres cok tetikliyor. Yiyecekerlden tetikleyen daha olmadı. bu sanırım kişiden kişiye değişir
 

beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
Mercimek,nohut,bulgur,yerfıstığı,peyniraltı suyu bulunan paketli gıdalar,birçok peynir çeşidi,mayalı içkiler(bira ve şarap)tüketmeyin. Ağdadan ve jiletten uzak durun epilasyon yaptirin.stresten kaçının,günde en az 6 saat uyuyun.
Arkadaslar, ben maalesef bu hastaliga yeni yaakalananlardanim ve yurt disinda yasiyorum bikac senedir, suan cok moralim bozuk, cunku once mantar enfeksiyonu vardi ve buyuzden ucuklu bolgeye dahi mantar kremini suruyordum tabi ben ucuk oldugunun bilincinde degildi,. 4uncu gunde ucuk lezyonu cikti( benim endisem umarim mantar kremini surerken virusu de etrafa yaymadim:KK43:
Buarada dun aksam 38 derece ates ve kas agrilarim vardi , halen ucuktan haberim olmadigindan dolayi, grip sanip sadece dinlendim. Bugun doktorum ucuk oldugunu bu yuzden valtrex ve asiclovir kremi onerdi.
Sorum su olacak bu iki ilac beraber kullaniliyor mu, bilginiz var mi? Ben mi yanlis anladim ikisini beraber kullanmak konusunda? Ayrica buates ve kirginlik ileri baska hastaliklara yol acarmi:KK43:? Yurt disinda yalniz oldugumdan dolayi korkum ve stresim cogaldi maalesef.

Benimle dusunceleri paylasirsaniz cok sevinirim
 

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Arkadaslar, ben maalesef bu hastaliga yeni yaakalananlardanim ve yurt disinda yasiyorum bikac senedir, suan cok moralim bozuk, cunku once mantar enfeksiyonu vardi ve buyuzden ucuklu bolgeye dahi mantar kremini suruyordum tabi ben ucuk oldugunun bilincinde degildi,. 4uncu gunde ucuk lezyonu cikti( benim endisem umarim mantar kremini surerken virusu de etrafa yaymadim:KK43:
Buarada dun aksam 38 derece ates ve kas agrilarim vardi , halen ucuktan haberim olmadigindan dolayi, grip sanip sadece dinlendim. Bugun doktorum ucuk oldugunu bu yuzden valtrex ve asiclovir kremi onerdi.
Sorum su olacak bu iki ilac beraber kullaniliyor mu, bilginiz var mi? Ben mi yanlis anladim ikisini beraber kullanmak konusunda? Ayrica buates ve kirginlik ileri baska hastaliklara yol acarmi:KK43:? Yurt disinda yalniz oldugumdan dolayi korkum ve stresim cogaldi maalesef.

Benimle dusunceleri paylasirsaniz cok sevinirim
Canım ucugu yayma sansın yok cunku zaten ucuk bulasmıs durumda yanı vucut antıkorlarını üretiyor. Ama ucuga dokunduktan sonra mutlaka elini yıka mazallah unutur gözüne falan sürersin büyük skntı göz ucugu körlüğe kadar gidiyor.

Ayrıca Valtrex ve asiklovir kremi aynı anda kullanabilirsin. Tedavin ve ucukların bitene kadar kullan sonra valtrexi süpresif yani baskılama olarak günde 1 tane 500 mg al. Ben kasım ayından beri süpresif tedavvi yapıyorum. Her gün 1 tane içiyorum ve cok mutluyum. Yurtdısındaysan ingilizcen vardır mutalaka Herpes - Sort the Facts from the Fiction sitesine gir kendini eğit bu konuda cunku korkuldugu gibi bir virüs değil bu.! 2017-2020 civarındada asısı piyasaya sürülücek insallah suanda insan deneklerine geçtiler. :KK66:

Ates kırgınlık bunların hepsi herpesten kaynaklanıyor merak etme ilk ataklarda olur bendede oldu. daha sonra ki atakların daha az acılı olucak.
Ve sen sen ol ucugun üstüne mantar kremi sürme bu virüsün sevdiği kortizon kremlerdir ve iyilesmen gecikir. Rahatlamak için epsom tuzu alıp kuvete oturabilirsin. Bir kuvete bi bardak epsom tuzu dök kurumasını hızlandırı. Bunun dısında hemen vitamin al b12 vitamini özellikle ve c vitamini cunku bunye dusunce cıkıyor pis virüs :)

Valtrex için doktorundan baskılama tedavisi iste
 


SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
buarada googledan westoverheights clinic diye aratıp sitesine girin herpes konusunda uzmanlasmıs doktor Terri Warren'ın kliniği orda bunun için ücretsiz verilen bir el kitabı var okuyun onu kesin:KK66:
 

beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
buarada googledan westoverheights clinic diye aratıp sitesine girin herpes konusunda uzmanlasmıs doktor Terri Warren'ın kliniği orda bunun için ücretsiz verilen bir el kitabı var okuyun onu kesin:KK66:
Oncelikle cok ama cok tesekkur ederim bilgilendirme icin, gercekten iyi geldi, bikac gundur kendi kendimi cok bunaltiyordum, bugun 5.gunum ama maalesef sabah yine hafif ates ve kirginlik vardi. Halen yatakta dinlenerek geciriyorum. sanirim pazartesiye kadar boyl,e olacak durum. Beslenmeme dikkat etmeye basladim, yalniz benim baska bir korkum daha var.
Ben 2 senelik evliyim ve maalesef esimde hpv virusu cikti tam evlilikten 1 hafta once , ama dusuk riskli gruptan. Yani simdi ben de de bu enfeksiyon olunca, hpvye yakalanma olasiligim artiyormus. Bunlarla ilgili yazilar okuyunca iyice depresif oldum tabi.

Hpv virusunu simdiye kadar almadiysam asi olmaya calisacagim, iyilesince bir check upa girmeye karar verdim.
Ayrica baskilama yontemini suan yapma, 7 gun yeterli dedi doktor. Niye bilmiyorum.Ama ilaci tum hayat boyunca hergun alan bile varmis sanirim.
Bu ilac burda maalesef receteli, turkiyede nasil recete gerekiyor mu, suanda bende sadece ekstradan bir paket daha var. Yani ancak doktorum bana vermesi gerekiyor izini ki alabileyim ilaci.
 

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Oncelikle cok ama cok tesekkur ederim bilgilendirme icin, gercekten iyi geldi, bikac gundur kendi kendimi cok bunaltiyordum, bugun 5.gunum ama maalesef sabah yine hafif ates ve kirginlik vardi. Halen yatakta dinlenerek geciriyorum. sanirim pazartesiye kadar boyl,e olacak durum. Beslenmeme dikkat etmeye basladim, yalniz benim baska bir korkum daha var.
Ben 2 senelik evliyim ve maalesef esimde hpv virusu cikti tam evlilikten 1 hafta once , ama dusuk riskli gruptan. Yani simdi ben de de bu enfeksiyon olunca, hpvye yakalanma olasiligim artiyormus. Bunlarla ilgili yazilar okuyunca iyice depresif oldum tabi.

Hpv virusunu simdiye kadar almadiysam asi olmaya calisacagim, iyilesince bir check upa girmeye karar verdim.
Ayrica baskilama yontemini suan yapma, 7 gun yeterli dedi doktor. Niye bilmiyorum.Ama ilaci tum hayat boyunca hergun alan bile varmis sanirim.
Bu ilac burda maalesef receteli, turkiyede nasil recete gerekiyor mu, suanda bende sadece ekstradan bir paket daha var. Yani ancak doktorum bana vermesi gerekiyor izini ki alabileyim ilaci.
Türkiyede de reçeteli ve malesef cok pahalı ortalama 190 TL mi ne. Bu sebeple recetesiz almak için cok zengin olmak gerekiyor. Valtrexin ayrıca esler arası bulasmasını engeleme özelliği var yani riski %50 indiriyor.
Eşinde hpv varsa ve sana bulasmadıysa kesin ama kesin aşı ol. Cunku herpes kansere sebep olmazken hpv rahim ağzı kanserine sebep oluyor unutma. Benim o sana önerdiğim forumdan bir sürü arkadasım var senelerdir valtrex kullanıyorlar hatta hamileyken bile kıullanmışlar. Bir cok doktor bunun B sınıfı bir ilac oldugunu bilir bu sebep kullanımında saknca görmez :KK66:

eşinde hsv çıkmadı mı? test yaptırdımı hsv için sen yoksa daha önceden mi kapmışsın?
 


beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
Türkiyede de reçeteli ve malesef cok pahalı ortalama 190 TL mi ne. Bu sebeple recetesiz almak için cok zengin olmak gerekiyor. Valtrexin ayrıca esler arası bulasmasını engeleme özelliği var yani riski %50 indiriyor.
Eşinde hpv varsa ve sana bulasmadıysa kesin ama kesin aşı ol. Cunku herpes kansere sebep olmazken hpv rahim ağzı kanserine sebep oluyor unutma. Benim o sana önerdiğim forumdan bir sürü arkadasım var senelerdir valtrex kullanıyorlar hatta hamileyken bile kıullanmışlar. Bir cok doktor bunun B sınıfı bir ilac oldugunu bilir bu sebep kullanımında saknca görmez :KK66:

eşinde hsv çıkmadı mı? test yaptırdımı hsv için sen yoksa daha önceden mi kapmışsın?
esimde hsv testi yapilmadi oyuzden bilemiyorum onceden bende var mi yokmu, su dakikadan sonra da sanirim kimde once var yok cok onemli olmuyor. benim dedigin gibi korkum hpvyi simdi kapma ihtimalim, tek tesellim, ondaki cesidinin hpvnin riskli olmayan turu olmasi. hpv kanda belli oluyor mu kesin? Smear testimde birsey cikmadi ama seneler sonra cikabiliyor sanirim.
O dedigin forumun direk linki ne? ulasamadim foruma. Buarada burda ilac cok daha uygun , fiyati, 20 euro civari... sasirdim Tr fiyatina :=O
 

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
esimde hsv testi yapilmadi oyuzden bilemiyorum onceden bende var mi yokmu, su dakikadan sonra da sanirim kimde once var yok cok onemli olmuyor. benim dedigin gibi korkum hpvyi simdi kapma ihtimalim, tek tesellim, ondaki cesidinin hpvnin riskli olmayan turu olmasi. hpv kanda belli oluyor mu kesin? Smear testimde birsey cikmadi ama seneler sonra cikabiliyor sanirim.
O dedigin forumun direk linki ne? ulasamadim foruma. Buarada burda ilac cok daha uygun , fiyati, 20 euro civari... sasirdim Tr fiyatina :=O
10 Tabletmi yoksa 42 tablet mi? Cünkü TR'deki 42lik paket. 10 tablet olanlar 28 TL.

forumun ismi herpes-coldsores. com googledan aratabilirsin cok güzel bilgiler var ve destek sayfası mükemmel. HPV'ninde kan testi var diye biliyorum ama iyice araştırmak lazım. Eşinde aktif siğil varken sakın ama sakın ilişkiye girme?

İyileşme sürecini nasıl gidiyor. Eğer bulabilirsen tea tree oil yani çayağacı yağı al. biraz yakar ama lezyonları hemencik kurutur. Bacağında şiddetli ağrı falan varmı?
 

beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
10 Tabletmi yoksa 42 tablet mi? Cünkü TR'deki 42lik paket. 10 tablet olanlar 28 TL.

forumun ismi herpes-coldsores. com googledan aratabilirsin cok güzel bilgiler var ve destek sayfası mükemmel. HPV'ninde kan testi var diye biliyorum ama iyice araştırmak lazım. Eşinde aktif siğil varken sakın ama sakın ilişkiye girme?

İyileşme sürecini nasıl gidiyor. Eğer bulabilirsen tea tree oil yani çayağacı yağı al. biraz yakar ama lezyonları hemencik kurutur. Bacağında şiddetli ağrı falan varmı?
Burdaki 10 tablet olan, demek ayni fiyata geliyor 42 olsa... Iyilesme sureci ; bugun ilk defa iyi kalktim, ama biras erken davrandim ayaga kalkip gezinmekle simdi hemen hafif kirginlik var, ates yoktu bugun sbh ve dun aksam.
Dun gece kol , bacak boyun kas agrim cok oldu... Simdi bir banyo yapip yataga uzandim, kolkas agrilarim basladi yine. ..buarada lezyonu artik gormuyorum ama kas agrilari halen devam ettigine gore, inatci bi virusle karsi karsiyayim:)
 


SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Burdaki 10 tablet olan, demek ayni fiyata geliyor 42 olsa... Iyilesme sureci ; bugun ilk defa iyi kalktim, ama biras erken davrandim ayaga kalkip gezinmekle simdi hemen hafif kirginlik var, ates yoktu bugun sbh ve dun aksam.
Dun gece kol , bacak boyun kas agrim cok oldu... Simdi bir banyo yapip yataga uzandim, kolkas agrilarim basladi yine. ..buarada lezyonu artik gormuyorum ama kas agrilari halen devam ettigine gore, inatci bi virusle karsi karsiyayim:)
ah cnm ilk atak çok zor oluyor hep bilirim o ağrıları ben toplam 2 atak geçirdim ikinci ataktan beri düzenli valtrex kullanıyorum. allaha sükür hiç bir ağrı sızı çekmez oldum arasıra hafif bir rahatsızlık oluyor aşağıda ama oda normalmiş inşallah 2017-2020 arasında aşı piyasaya sürülecek insan denekleri başarılıymış baya
 

beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
ah cnm ilk atak çok zor oluyor hep bilirim o ağrıları ben toplam 2 atak geçirdim ikinci ataktan beri düzenli valtrex kullanıyorum. allaha sükür hiç bir ağrı sızı çekmez oldum arasıra hafif bir rahatsızlık oluyor aşağıda ama oda normalmiş inşallah 2017-2020 arasında aşı piyasaya sürülecek insan denekleri başarılıymış baya
Evet Aslinda surekli bu ilaci icmek mantikli ama dedigim gibi ben Tr'ye gelene kadar recete heralde alamayacagim, olmazsa bendeki ikinci paketi de bitireyim diorum, yani ekstra bi 5 gun daha alirim heralde.
Buarada asinin cikmasi tabiki cok guzel ama sanirim bize yani virusu kapanlara etki etmeyecektir,en azindan esimiz bundan faydalanir insallah.
 

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
Evet Aslinda surekli bu ilaci icmek mantikli ama dedigim gibi ben Tr'ye gelene kadar recete heralde alamayacagim, olmazsa bendeki ikinci paketi de bitireyim diorum, yani ekstra bi 5 gun daha alirim heralde.
Buarada asinin cikmasi tabiki cok guzel ama sanirim bize yani virusu kapanlara etki etmeyecektir,en azindan esimiz bundan faydalanir insallah.
yok canım bizim için tedavi bu yani ara bak dr bloom'un vaccine falan yaz. bu aşı suanda aktif olan kişilere uygulanıyor. proteini bulup virüsün reaktif olmasını engelemeye calısıyorlar
 


beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
yok canım bizim için tedavi bu yani ara bak dr bloom'un vaccine falan yaz. bu aşı suanda aktif olan kişilere uygulanıyor. proteini bulup virüsün reaktif olmasını engelemeye calısıyorlar
Aa cok sevindim hadi insallah cikar yakinda ozaman..
Buarada bir konuda fikrini almak istiyorum, simdi benim ilk 10luk paketim bitiyor yarin. Ardindan bir 10 luk valtrex paketim daha var. geri kaalan 10 taneyi bari her gun tek mi alsam? 4 gun sonra da adet gorecegim, tekrarlar enfeksiyon diye endiseleniyorum.
Yarin doktordan yeni paket icin recete istemeye calisacagim ama verir mi bilmiyorum.
 

beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
yok canım bizim için tedavi bu yani ara bak dr bloom'un vaccine falan yaz. bu aşı suanda aktif olan kişilere uygulanıyor. proteini bulup virüsün reaktif olmasını engelemeye calısıyorlar
Buarada bu lezyonlar kayboldu diye krem kullanmayi azaltmistim, simdi baktim, o noktada tekrar sislik var. kac gun daha devam etsem, bugun bir de doktora gittim o beni stres yapti, stres sayesinde dudagimda da ayrica herpes cikti.. doktor herturlu kan tahliline bakmamizi istedi, hersey arastirilio simdi, insallah sonuclar iyi cikar ama gercektensinirim bozuk yine tahlil neticelerini bekliorum stresle. Adam bir de alayli kucumseeemeyle bakti soyleyince bu hastaligi.. Sinir oldum
Bana belki 500 mg valtrexin azgelebilecegini soyledi..
 

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
3
canım tamamen iyileşene kadar 1000 mg yani 500x2 kullanmalısın bence. çünkü deri tamamen iyileştikten sonra süpresif günlük 1 tane öneriliyor.
ayrıca merak etme yapılan bütün kan tahlileri seni korumak için banada yaptılar bütün cinsel hastalıklar bakıldı. Cünkü bir tane bulaşınca ne olur neolmaz diye hepsini kontrol ediyorlar. :KK66:

İçini ferah tut birşey çıkacağını sanmıyorum. Eşin ne diyor bu duruma?
 


beisxciya1

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
24
0
canım tamamen iyileşene kadar 1000 mg yani 500x2 kullanmalısın bence. çünkü deri tamamen iyileştikten sonra süpresif günlük 1 tane öneriliyor.
ayrıca merak etme yapılan bütün kan tahlileri seni korumak için banada yaptılar bütün cinsel hastalıklar bakıldı. Cünkü bir tane bulaşınca ne olur neolmaz diye hepsini kontrol ediyorlar. :KK66:

İçini ferah tut birşey çıkacağını sanmıyorum. Eşin ne diyor bu duruma?
Oncelikle benim iyilesmemi istiyor o. Destek cikiyor sonucta ondan dolayi da olabilir, niye neden diye arastirmayip destek olma durumundayiz. Buarada son 4 gundur adet gordum biras da ondan iyilesmesi gecikti galiba bugun 10.gundeyim tabletin, doktor 10 gun maksimum al demisti, ama halen hafif sislik var orda. Gecmezse toplam bir aya cikar tablet almayi demisti belki 2 hafta daha icerim boyle... Tabi kremi de aksattim hasta oldugum icin, bilemiyorum halen devam etsem mi 2 kez dedigin gibi. Supresif e gecme hemen dediler bana. Bian evvel istanbula gelicem bir hafta falan icinde, ozaaman doktora soracagim tam olarak napsam diye... Ama neyseki ates ve halsizlik kalmadi pek.. Dun ilkdefa disarida gezebildim oh.....:) saglikli olmak cokkkk onemli!! Degerini bilelim
 


Yukarı Alt