İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Genital Herpes Hakkında Sizin için hazırladığım detaylı bilgiler!

fcannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2013
145
2
ortalama 1.5 yıldır çıkmayan uçuk dün tekrar çıktı moralim bozuldu ama daha hafif seyrediyor. hafif bi halsizliğim var onun dışında bişey yok. ilaçlarını ve vitaminlerimi kullanıyorum umarım en kısa zamanda iyileşecek
Merhabalar, ben yaklaşık 7 yıl önce genital herpes çıkarmıştım ilk çıktığında araştırmam sonucu hemen herpes olduğunu anladım ama bir kaç doktora gittim ve doktorlar da herpes tanısı koymuştu, o yılllarda bu hastalıkla çok mücadele ettim, çok sık çıkıyordu, hemen hemen her regl bitiminde tekrar ediyordu, çok acı verici idi ama giderek tekrarlamalar azalmaya başladı ve senelerdir hiç tekrar etmemişti, en son ne zaman tekrarladığını hatırlamıyordum bile...3-4 ay önce çıkar gibi olmuştu ama hemen geçmişti... Bugün tekrar çıktı, hiç bir problemim yokken, durup dururken neden çıktı anlamıyorum, üstelik 6 aydır hiç ilişkim bile söz konusu değil :KK43: acayip canım yanıyor, çok şiddetli bu sefer, o yıllardan beri hep valtrex yanımda taşıdığım bir ilaçtı ama kullanmıyordum, atak çıkarsa diye, bugün çıktığını farkettiğim an bir tane valtrex içtim, yara acayip acı veriyor. bunca yıl sonra tekrar etmesi beni acayip bunalıma soktu, hatta hastalık hastası modundayım, bunun tekrar etmesine sebep birşey mi var diye, hatta yarın gidip tüm hastalıklar için test yaptırcam...benim anlamadığım bu uçuğun bir milim bile oynamadan hep aynı noktada çıkmasının sebebi nedir?

Son düzenleme:

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
1
Merhabalar, ben yaklaşık 7 yıl önce genital herpes çıkarmıştım ilk çıktığında araştırmam sonucu hemen herpes olduğunu anladım ama bir kaç doktora gittim ve doktorlar da herpes tanısı koymuştu, o yılllarda bu hastalıkla çok mücadele ettim, çok sık çıkıyordu, hemen hemen her regl bitiminde tekrar ediyordu, çok acı verici idi ama giderek tekrarlamalar azalmaya başladı ve senelerdir hiç tekrar etmemişti, en son ne zaman tekrarladığını hatırlamıyordum bile...3-4 ay önce çıkar gibi olmuştu ama hemen geçmişti... Bugün tekrar çıktı, hiç bir problemim yokken, durup dururken neden çıktı anlamıyorum, üstelik 6 aydır hiç ilişkim bile söz konusu değil :KK43: acayip canım yanıyor, çok şiddetli bu sefer, o yıllardan beri hep valtrex yanımda taşıdığım bir ilaçtı ama kullanmıyordum, atak çıkarsa diye, bugün çıktığını farkettiğim an bir tane valtrex içtim, yara acayip acı veriyor. bunca yıl sonra tekrar etmesi beni acayip bunalıma soktu, hatta hastalık hastası modundayım, bunun tekrar etmesine sebep birşey mi var diye, hatta yarın gidip tüm hastalıklar için test yaptırcam...benim anlamadığım bu uçuğun bir milim bile oynamadan hep aynı noktada çıkmasının sebebi nedir?
bu hastalık sinirlere yerleşiyor ve sinir uclarındaki aynı yolu takip ediyor ve aynı yerde gelip cıkıyor. arasıra yolunu sasırıp farklı yerlerde cıksada genellikle aynı yerde cıkıyor. canım kaç yaşındasın? bazen hormonlar tetikliyebiliyor, stresli bir dönemdemisin buda tetikleyebilir? yada hastalık vs atlattınmı? Haber bekliyorum senden belki yardımcı olurum.

fcannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2013
145
2
bu hastalık sinirlere yerleşiyor ve sinir uclarındaki aynı yolu takip ediyor ve aynı yerde gelip cıkıyor. arasıra yolunu sasırıp farklı yerlerde cıksada genellikle aynı yerde cıkıyor. canım kaç yaşındasın? bazen hormonlar tetikliyebiliyor, stresli bir dönemdemisin buda tetikleyebilir? yada hastalık vs atlattınmı? Haber bekliyorum senden belki yardımcı olurum.
32 yaşındayım, evet biraz sıkıntılı bir akşam geçirmiştim, sabahında çıktı. Düşünüyorum da daha sıkıntılı dönemlerim oldu, hiç çıkmamıştı. Ama valtrex almamın çok ciiddi faydası oldu, ertesi gün acısı geçti, hatta bugün normale dönme aşamasındayım :) acı falan kalmadı, o kızarık, kabaran, acıyan yer sanki yara olmadan normale dönecek...7 yıldır öğrendim bununla mücadele etmeyi sanırım :)) 2 günde normale dönme aşamasına geçtiğim için, bugün moralim çok iyi :)

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
1
32 yaşındayım, evet biraz sıkıntılı bir akşam geçirmiştim, sabahında çıktı. Düşünüyorum da daha sıkıntılı dönemlerim oldu, hiç çıkmamıştı. Ama valtrex almamın çok ciiddi faydası oldu, ertesi gün acısı geçti, hatta bugün normale dönme aşamasındayım :) acı falan kalmadı, o kızarık, kabaran, acıyan yer sanki yara olmadan normale dönecek...7 yıldır öğrendim bununla mücadele etmeyi sanırım :)) 2 günde normale dönme aşamasına geçtiğim için, bugün moralim çok iyi :)
canım bu 7 senede hiç birine bulaştırdınmı? Bulaştırmamak için neler yaptın ben 2 senedir uğrasıyorum ve nekadar bilgi edinsemde içimde hep bir korku var :KK43:

fcannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2013
145
2
canım bu 7 senede hiç birine bulaştırdınmı? Bulaştırmamak için neler yaptın ben 2 senedir uğrasıyorum ve nekadar bilgi edinsemde içimde hep bir korku var :KK43:
Ben bunun varlığını bile unutmuştum :) sonra ilişkimde hiç bulaşmaya dair bir durum ortaya çıkmadı. Ne ben böyle birşeyden bahsettim ne onda böyle birşey çıktı. Ama demek ki her daim varmış. Yani pek partner değiştiren birisi değilim ama bu konuda erkekte pek birşey çıkmıyor sanırım, ben hiç görmedim, bulaşması noktasında da yapabileceğim birşey olmadığını düşündüğüm için hiçbirşey yapmadım. Belki de bu konuyu rafa kaldırıp, vücut direncini yüksek tuttup, her türlü önlem almana rağmen çıkma belirtisi vermişse hemen valtrex içip 2-3 günde durumu atlatmaktan başka yapacak birşey yok ne yazık..ben sürekli ilacı da kullanmıyorum, doktora da sormuştum, sadece çıkma belirtisinde hemen içsem diye, doktor da bu şekilde bir yol izlememin uygun olacağını söyledi. Düşünsene 7 yıldır bu ilacı sürekli içtiğimi, böbrek ve karaciğere vereceği zarar muhakkak olurdu. O sebeple tavsiyem, bu ilaçları sürekli, birşey yokken bile içmemeniz.

sarihanim

Popüler Üye
Pro Üye
12 Temmuz 2013
116
16
6 yıldır bende de var. Ilk ataklar korkunçta tabi. Esimle 5 yıldır birlikteyiz ve esim bilmiyor onada bulaştırmadım zaten. Aktif degıilken bulaşmıyor. Aktifkende ilişki yaşamamak için bir bahanem olmuştur. Gecen yıl doğum yaptım sorunsuzdu ve normal doğumdu. Yine hamileyim ve su anda yoğun yasıyorum acım fazla:KK43: yani ilk 1-2 yıl kötü sonra azalıyor ataklar. Takmayın kafanıza demek için yazdım kızlar.

Cnglpre

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
21
0
Tekrar merhaba,yaralar iyileseli bir hafta olmustuki bacagimda cok tuhaf bir yara cikti, genital bolgemde cikanlarla yakindan uzaktan benzerligi yok, romatoloji bolumu ardindan dermatoloji herpes dedi henuz ortada sonuclanan bir tahlil yok- genitalimde cikan yara bundan degildi desemde pek orali olmadilar, su anda anusun ust kisminda birseyler cikiyor, valtrexi sadece bir haftadir kullanmiyordum ama iste nasil olduysa. Bu arada boynumdada kabarciklar bas gosterdi. Vucuda bu kadar yayilir mi sizce bu yaralar?Cildirmak uzereyim, uzuntuden uyuyamiyorum, doktorlarin tavri cok sinir bozucu, erkek arkadasimin yaptirdigi hicbir testte bisey cikmadi. Bugun tesadufen gumus suyu diye bir takviyeye denk geldim. Herpes simplexte dahil yuzlerce hastaligi tedavi ettigi soyleniyor, kullanip hastsligindan kurtulan insanlarin yorumlarini okudum. Aranizda hic kullanan oldu mu?

Cnglpre

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
21
0
Birde sadece aktifken bulasiyorsa benim erkek arkadasimda hicbisey yokken ben nasil kapmis olabilirim bu virusu? İlk yara ciktiktan sonra 7 gun boyunca ateslendim. Sizde boyle brlirtiler olmusmuydu ilk atakta, birde benim yaralarimin izleri kaldi, normalmi sizce

SonSavasci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2012
139
1
Birde sadece aktifken bulasiyorsa benim erkek arkadasimda hicbisey yokken ben nasil kapmis olabilirim bu virusu? İlk yara ciktiktan sonra 7 gun boyunca ateslendim. Sizde boyle brlirtiler olmusmuydu ilk atakta, birde benim yaralarimin izleri kaldi, normalmi sizce
canım çok üzgünüm fakat bu virüs sadece aktifken bulaşmıyor! tıpta asomptamik shedding diye bir olay var virüs aktif değilken bile derinin altında hareket edebiliyor ( buda kendisini kaşıntı, karıncalanma, yanma vb gösteriyor) erkek arkadasından önce ilişkin olduysa bu virüsü öncedende kapmış olabilirsin. Virüs vucuda girer girmez kendisini göstermiyor bazen 10 sene sonra bile çıkabiliyor oyüzden şuan erkek arkadaşında olmayabilir! bunun dışında boyuna vs. sıçramasııı çooooooooooook zor bir ihtimal stresten egzama falan çıkartıyor olabilirsin! benim önerim ilk sayfadaki bilgileri dikkatlice okuman çünkü o bilgiler dünya herpes örgütünde yazan bilgilerdir! en azından kulaktan dolma şeyler değil :KK66: haa buarada aktifken bulaştırmayan arkadaşlar cidden çok şanslılar mış :)

Cnglpre

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
21
0
Okudum aciklamalari zaten burda sizin paylastiklariniz sayesinde yaralarim iyilesiyor, doktorlar ilav yazip gonderiyor, ne bir aciklama, ne bir uyari, verdikleri tedavi yuzunden yaralarim o kadar gec iyilestiki. Burasi moral oluyor bana bir nebzede olsa. İmmuneks verdi doktor, ikinci kutuyu kullaniyorum fazla kullanilmasi zararliymis diye duydum. Neden bu kadar sik atak geciriyorum bilmiyorum cok moralim bozuk, Anusumde ne buyuyen ne kuculen bir yara olustu, kalcalarimdada cikmaya basladi.

Yukarı Alt