• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Genital yanma, koku

Seftalireceli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2019
520
426
Çocukluğumdan beri bitmek bilmeyen idrar yolu enfeksiyonu var. Mide bulantısı, yanma koku hiç bitmiyor. Eşim şimdi uzakta ama ben geleceği güne odaklanıp diken üzerinde bekliyorum.Gidiyorum devlet hastanesine idrar yolu enfeksiyonu için hep aynı ilacı verip gönderiyor. Diyorum bu ilaçtan kullandım ama şikayetim devam ediyor.Hala aynı ilacı yazıp yanına da başka bir ilaç yazıp gönderiyor. Çok ağır değil ama yinede koku oluyor.Özellikle burnum o kadar iyi koku alıyor ki.Kendim olsun başkası olsun hemen farkediyorum. Hijyenime de dikkat ediyorum ama gelen bir akıntı ile yine koku devam ediyor. Sirke, karbonat gibi şeyleri deneyip genital florayı da bozmak istemiyorum. Ph bozulunca zararlı bakteriler çoğalıyormuş diye okumuştum. Şimdi N.vea genital bölge yıkama jelini kullanmak istiyorum. Kullananlar var mı?
Ya da bu kokudan tamamen kurtulan var mı?

Basakcikk

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
185
87
Bende de çok sık oluyordu sizin kadar olmasa da eritmeli bı ilaç verdiler akşam içtim sabaha kadar idrarımı tutup sabah yaptım o fayda etmişti birde sirkeli ılık su yapıp o bölgeyi yikiyordum hergun o da çok fayda etmişti iki üç günde fayda etti isterseniz sirkeyi bir deneyin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 153 gün kaldı.

Önümüzdeki ay içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm ağırlığı yaklaşık 730 gr. artacak. Tebrik ederiz artık 4 aylık hamilesiniz. İki hafta içinde hamileliğinizin yarısına ulaşmış olacaksınız. Bebeğinizin boyu 14-15 cm civarında. Ağırlığı ise 250 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Bahtsizguzel

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
333
214
Jel kullandım sadece bastiriyor kokuyu fayda etmiyor sirke ve karbonat işine hiç girmeyin aynı durumu yıllardır yasiyorum aynı şekilde aynı ilaçları yazip gonderiyorlar

Mis_lina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
11
4
kurtulman icin basit bi recete var aslinda bende yurtta klozetten mikrop kapmistimm surekli kasintimm sari akintimm yanmalarim vardi oturamiyodum bide doktorda antibiyotik falan krem veriyodu evliysen fitil ama ben dogal yollarla cozdumm.
ilk olarak gittimm 10 pamuklu ic camasiri aldimm o naylon gibi olanlari hic kullanma boyle sikayetin varsa onlari yikayip guzelce utuledimm aksam yatmadan once bir tane temiz giyodum bise sabah kalkimca hemen degistiriyodumm gun ortasindada bi tane degiatiriyodum
sonra ekmegi azalttimm ozellikle beyaz ekmek
gunluk sabah bir kase yogurt yedim
gece yatmadam bir bardak suya bir yemek kasigi elma sirkesi koyup iciyodum
gece yatarken bacaklarimi genital bolgemi yikiyodum ilik suylaa guzelce kurulayip camasirimi giyodum isterdeb giymesende olur hava almasi onemli guzel incede bi pijama giyodum
asla bu sure zarfinda dar kiyafetler giymedim dar kotlar rahatsiz edecek kumaslari tenimden uzak tuttum
bol bol c vitamini en cokta limon tukettimm bir bardak su iceceksem icine hemen limon damlatiyodum cok faydasi var
bunlari sadece 1 hafta yaptimm ama duzenli hic aksatmadan ve kokten bitti

Mis_lina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
11
4
Ve lutfen o jellerden kullanmayin oranin dengesini bozmayin basta iyi gelir temizler guzek kokar ama icerinin dengesinide bozabilir tuvaletten sonra bol su ile yika guzelce kurulaa

Bestanne

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2013
2.680
1.644
Yikamayacaksin arkadasim bir kere yikaman yeterli o da saf suyla zaten cok titizlendigimiz icin ph dusuyor ve bakteri mantar olusuyor mumkunse hep kuru kalicak fitiller oteler sadece dr lar verir sık kullanimda zararli cozumu kurutup mantari sonra fitil kullanmak ardindanda esinizde varsa eger o da ilac kullanicak yoksa oyle surer gider mantar

mamamio

İnsanlar doğar, büyür ve fatura öder. 😕 Puffs..
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2015
1.542
1.712
Çocukluğumdan beri bitmek bilmeyen idrar yolu enfeksiyonu var. Mide bulantısı, yanma koku hiç bitmiyor. Eşim şimdi uzakta ama ben geleceği güne odaklanıp diken üzerinde bekliyorum.Gidiyorum devlet hastanesine idrar yolu enfeksiyonu için hep aynı ilacı verip gönderiyor. Diyorum bu ilaçtan kullandım ama şikayetim devam ediyor.Hala aynı ilacı yazıp yanına da başka bir ilaç yazıp gönderiyor. Çok ağır değil ama yinede koku oluyor.Özellikle burnum o kadar iyi koku alıyor ki.Kendim olsun başkası olsun hemen farkediyorum. Hijyenime de dikkat ediyorum ama gelen bir akıntı ile yine koku devam ediyor. Sirke, karbonat gibi şeyleri deneyip genital florayı da bozmak istemiyorum. Ph bozulunca zararlı bakteriler çoğalıyormuş diye okumuştum. Şimdi N.vea genital bölge yıkama jelini kullanmak istiyorum. Kullananlar var mı?
Ya da bu kokudan tamamen kurtulan var mı?
Normal değil bence sürekli devam eden bir şikayet. Önce araştırıp güvenilir bir özel hastaneye jinekoloji bölümüne git. Sebamed Feminine Intime Wash kullanıyorum her duşta. Mantar tedavimden sonra arkadaşım onermisti. Çokta memnunum. Ama önce tedavi olman şart. Bide ara ara az bisey sirkeyle suyu karistirip yarim caybardagi içiyorum haftada bi kac kere. Icerden onlem almaya calisiyorim :) . Ayrıca günlük ped ve kokulu tuvalet kağıdı almıyorum artık.

Yukarı Alt