• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Giyinmiyorsun

cactuslove_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2019
1.338
1.148
Aslında güzel bir şey anlatmak istediği eşinizin, belki üslup yanlış hepsi bu.
Kendinizi iyi hissetmek sizinde hakkınız ve bu hakkı kendinizden çalan sizsiniz. Ne gerek var ? :)

Sindyrella

🌼🐞Huzur💕🦋Sağlık🎈🎡Mutluluk☘️🧸
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2017
282
1.413
Benim kendi eşimde bişey beğendinmi al der.. Ama ben çok kararsız olduğum için aynı şeylerle yetiniyorum kendime kızıyorum sonra.. Karakterim böyle hep kararsızım..

Çantamın zinciri bozuk mesela geçen dışardaydık eşim çanta bak dedi.. Çantacıya İçeri girdim bakındım dışarı çıktım sonra eşime yok be beğenmedim ve pahalı dedim..

Alsam eşim de bişey demez sevinir aksine ama ne biliyim kararsızlık zor ya :KK70:

Sade frappe

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
688
644
Kızlar eşimle bir tartışma yaşadık. Gerçi bu aralar çok tartışır olduk ama neyse. Bana" giyinmiyorsun, kendine yeni hiçbir şey almıyorsun, bir çantayı 5 yıldır kullanıyorsun, tarz hoş şeyler almıyorsun üzülüyorum" dedi. Bense olaya fazla maddi bakıyorum. Birde tercihleri çok belli olmayan birisiyim. Ne alsam karar veremiyorum çok alamıyorum da belkide alışamadım almaya bir şeyler ihtiyaç olarak görmüyorum. Mesela o para bana göre kenarda dursun kötü gün için vs hep. Eşimse buna kızıyor." Boşuna o çalışıyoruz kendine en son ne zaman bir şey aldın ya" dedi kızdı saçma sapan. Bense ona biraz kırıldım he birde bunun içinde giyinmeyi bilmiyorsun ifadesi vardı evet cidden bilmiyorum çok kararsız kalıyorum ama bu hep maddi düşündüğüm için. Benim için para biriktirmiş bugün için bir şeyler almaya gideceğiz diye emrivaki yaptı. Gitmek istemiyorum eşime kırıldım ben sanki. Şunu sormak istiyorum giyinme konusunda ne yapıyorsunuz. Nasıl ve nereden giysi alıyorsunuz ben bu hep para dursun kısmını nasıl aşarım. Birde siz bu durumda eşinize kırılır mıydınız?
Sizinki tutumluluğun bir kaç tık ötesine geçmiş; siz artık cimri olmuşsunuz 💸💸💸 Eşiniz çok haklı. Kendinize bakabilmeniz (bakımlı olabilmeniz) için aşırı bonkör olmanıza gerek yok. Madem cebinizi bu kadar cok dusunuyorsunuz hesaplı yerlerden alışverin yapın. Pazar, lcw, defacto, koton vb gibi yerlerden ya da bu markalarin outlet magazalarindan giyinin. Hatta esinize de jest yapın; bir iki parca da ona bir seyler alın. Misal ben de giyim konusunda minimalist bir yaklasim benimsedim. Kiyafete gereksiz para harcamıyorum ama dolabım icin illa ki her sene yeni ve hoş bir kaç parça bir şeyler alıyorum. Giymedigim kıyafetlerim varsa fotograflarini cekip d...p, moda...c..z, gard..ps gibi sitelerden satarak ordan gelen parayla yenilerini alıyorum. Bu şekilde hem tutumlu hem de bakımlı olabiliyorum. Esinizden size karsı böyle bir elestiri geldiyse bunu muhakkak ciddiye alın. Bu devirde kendine bakmayan kadın çok az gerçekten. Günümüzde fiziksel olarak bir cekicilege sahip olmayan bir kadın kendisine yaptigi yatirimlar sayesinde oldugundan cok daha havali ve guzel gorunebiliyor. Esiniz de dısarda bu tarz dolaşan hoş kadınları gördükçe sizinle onları kıyaslıyor olabilir. Bu ay kendinize bir jest yapın ve biraz dolabiniza yatirim yapin bence.

Berrak201406

En Berrak Yanımsın.
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2017
80
64
şanslısıız diyelimm :) ama siz abartıyorsunuz sankiii ,
giyinme konsunda kg fazla değilmiş 4 kg fazla dedin bence yok gibi birşey .. bu arada bebeğini güle güle büyüt :) veee en öenmlisi vücud tipin göre araştır vitrinlere bak dergiler gündem bunları takip et.. araştır oku yani :) eminimki zamanla bu fikrin değişecek .. ve kendni daha iyi hissedeceğini düşünüyorum :) ben son 2 senede 20 kg yakın verdim ve 6 yaşında kızım var 4 sene hiçbirşey almadım kenime bulamadığım için kilodan dolayı kendime yakıştırmıyordum vs vs .. şimdi beni durdurabilenen aşk olsun :) eşin kötü birşey dememiş alınganlık yapma veee bi kadın olarak kendini toplaa :) herşeyden önce kendin için evladın ve eşin için .. eşine tatlı dille açıklama yap .. :) onunda gönlünü al konuyu tatlıya bağlayın vee alışverişini yap güzelce :)

Ehveniser

Hrsyckgzllck :)
Pro Üye
22 Ocak 2010
6.119
13.086
Açıkçası ben de kendine bakmayan sürekli aynı eski püskü şeyleri giyen biriyle olsam ben de aynı şekilde davranırdım. Anlamıyorum nasıl 5 sene aynı sey giyilir. Ben gayet kaliteli yerlerden almama rağmen 1 sene sonunda gözüme eski püskü çöp geliyor atıyorum. Adamcagız da sizi kırmamıs ki yani bence biraz abartmıssınız. Hazır para da biriktirmis cıkın alın. Ennn kötü 7 kombin alın her hafta başa dönersiniz
Öyle demeyin 38 yaşımdayım 41 yıllık hırkam var. :))

Dionee

Sev kendini ;)
Pro Üye
12 Şubat 2015
6.367
15.750
Öneriler için teşekkür ederim dikkate alacağım dün akşamdan beri düşünüyorum bunları yazdım bir kenara. Yoğun olduğum için akşam düşünemedim pek iyiki yazmışım buraya. İki bebekle biraz zor oluyor bazen yüzümü yıkayamadığımo bile görüyorum ama biraz gayret işi çözer sanrım
Hayat kısa kendin için yaşa birazcık ev dağınık kalsın yemek o gün olmayıversin önce kendimiz mutlu anne mutlu çocuklar zaten:)

zamansiz_

hayata gülümse :)
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
4.607
1.466
Bende aksine alışveriş yapmayı çok severim. Belki benimki abartı ama sizinki de çok normal gelmedi bana.

Artık eşinizin bile gözüne batmış. Yanında güzel görmek istiyor sizi.
Benim annemde sizin gibi hiç bir şey almak istemez , alışverişe çıkarız beğenmez falan. Babamda dert yanar hep.
Yapmayın bunu lütfen.

Eşiniz sizin gözünüze bakımsız görünseydi hoş olur muydu. Adam kötü bir şey dememiş ki bakımlı olmanızı istemiş.
Bunu açıkca ifade etmesi çabaladığını gösterir bana göre.

Eğer eşinizle rahat etmiyorsanız alışverişte . İnternetten sipariş verebilirsiniz. Bir çok arkadaş önermiş zaten. Kombinlenmiş şekilde alabilirsiniz. Tabi vucüt yapınıza uygun olması önemli.

Renk uyumunu bile tuttursanız kötü görünmezsiniz emin olun.

Love_your_life

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2017
4.398
2.902
Hayat kısa kendin için yaşa birazcık ev dağınık kalsın yemek o gün olmayıversin önce kendimiz mutlu anne mutlu çocuklar zaten:)
Aslında hep o fikirdeyim öncelik çocuklar ve kendim ama eşim bu corona belası yüzünden çok titiz oldu evi sürekli süpürüp siliyorum. Telefonu elime şimdi aldım mesela o derece biraz geçse belki o da rahatlar bu konu da rahatlar almaya kendime bakmaya alışıyordım halbuki ☺

Yukarı Alt