Gizemli erkek beynine yolculuk

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
6.268
Emoji Skoru
85
Yaş
32
Gizemli erkek beynine yolculuk


Bazen sevgilinizin tipik erkek davranışları göstermesi (duygularını asla açıklamaması, çoraplarıyla futbol oynaması, seni hemen ararım deyip, iki saat sonra araması), sizi o kadar deli eder ki, boğazına sarılıp boğmak istersiniz, öyle değil mi?

Onu öldürmeye teşebbüs etmeden önce şunu anlamalısınız: "Erkeklerin ilişki davranışları onların beyin bağlantılarına bağlı" diyor aile terapisti Pat Allen. Yani erkek erkektir diye kabul etmeli, sizinkinin diğerlerinden farklı davranmasını beklememelisiniz. Ancak yine de, düşünce mekanizmasını çözerek ilişkinizin daha uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. İşte erkek beyninin sırları.

Konuşma engeli

Erkeklerin neden kendilerini kadınlardan daha zor ifade ettiklerini düşündünüz mü? Çünkü erkek beyninde dille ilgili kısımda yüzde 12 daha az nöron olduğu var.

Farklılıklarımız
Pat Allen'a göre, erkek ve kadın beyin yapısında son derece önemli yapısal faktörler var. Bu faktörler yüzünden erkekler kadınlardan farklı hisseder, düşünür ve davranırlar. İşte başlıca farklar:

* İlk önemli fark, "corpus callosum"un büyüklüğüdür. Beynin bu kısmı,
beynin sağ tarafı (duygu ve düşüncelerden sorumlu olan) ile beynin sol tarafı (dil ve mantıktan sorumlu olan) arasında bir köprü görevini üstlenir. Bazı uzmanlar, erkeklerin "corpus callosum"unun kadınlarınkinden daha ufak olduğunu iddia ediyorlar. Kadınlarda duygusal düşünceler, beynin sağ ve sol tarafı arasında erkeklere oranla çok daha hızlı bir şekilde iletilir. Erkeklerde ise bu hız daha düşüktür. İşte o yüzden erkekler duygularını dile getirmekte zorlanırlar.

* Erkekler bilgi, uyarı ve heyecanları kadınlara göre daha iyi gruplandırırlar. Onların bakış açısına göre bir partide güzel bir kadınla sohbet etmelerinin size olan duygularıyla hiç alakası yoktur. Hatta sizin bu tür "anlamsız kaprisler" yapmanızın sebebini bir türlü anlamazlar.

* Erkekler başarıya önem verirler, kadınlar ilişki kurmaya. İşyerinde erkek için iyi bir maaş, küçük bir odada oturmaktan daha önemlidir. Kadınlar içinse işyerindeki arkadaşlıklar da çok önemlidir.

* Erkeklerin beyni daha az detay fark eder, o yüzden saç kesiminizi fark etmediğinde ona boşuna kızmayın.
 

bebikyUzlU

Evli-Mutlu-Çocuklu
Kayıtlı Üye
Katılım
3 Eylül 2007
Mesajlar
548
Emoji Skoru
5
Bu cümlelerden anlıyoruzki erkeklerden fazla bişey beklemeyin.
Hatta mümkünse hiç bişey.
Hepsi boş zatenn:sm_cool:
 

çaçaron

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Eylül 2007
Mesajlar
263
Emoji Skoru
0
ayy doğru walla...saçlarımı kestirmiştim babam hiç farketmedi taki 1 hafta sonra ben söyleyene kadar:KK70:

* Erkeklerin beyni daha az detay fark eder, o yüzden saç kesiminizi fark etmediğinde ona boşuna kızmayın.
 

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
16 Haziran 2007
Mesajlar
6.862
Emoji Skoru
3
Erkekler bilgi, uyarı ve heyecanları kadınlara göre daha iyi gruplandırırlar. Onların bakış açısına göre bir partide güzel bir kadınla sohbet etmelerinin size olan duygularıyla hiç alakası yoktur. Hatta sizin bu tür "anlamsız kaprisler" yapmanızın sebebini bir türlü anlamazlar.

buraya pek katılmıyorum,özellikle seciyorlar ve büyükde zevk alıyorlar.
gecicide olsa bilerek isteyerek yapıyorlar.sonrada tartışınca,kadınlar suclu.
yok öyle anlamamazlıktan gelmek.
 
Yukarı Alt