Göğüs pompası tavsiyeniz nedir?

daphnia45

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2011
3
0
Merhaba Göğüs pompası almak istiyorum.Ancak doğumla göğüslerim çok büyüdü arkadaşlar.ben büyük göğüsler için en iyi lansinoh diye duydum.Bilgisi olan yada kullanan var mı?

okyanus37

kocişim ve kızlarım :)
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2011
23
0
merhaba bende lansinoh kullanıyorum memnunum tek sıkıntı sagarken kollarım kopuyo :KK70: tavsiye ederim

Soru ilgeci

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2010
4.024
67
41
kesinlikle avent. ilk etapta pahalı diye almadım.chicco aldım, berbattı parama yanarım. sonra medela mini elektrikli aldım ilk başta çok memnundum ama 2 ayda çekim gücü çok zayıfladı. avent aldım en son, öncekilerin parası heba oldu yani.elektrikli ama gerektiğinde pille ya da manuel kullanabilmek harika. süt saklama kaplarım da avent. sağdığım sütü oradan oraya aktarırken ziyan etmiyorum artık, direkt sağım yapıyorum, biberon başlığını takınca aynı kaptan süt verebiliyorlar ben işteyken.bir kere para verin, aradaki fiyat farkı inanın boşa değil. sağım yaparken canımı da yakmıyor.

Son düzenleme:

architect_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2011
230
9
Benim de göğüs ölçüm hayli buyuk. Ben Weewell kullanıyorum. Çok memnunum. elektrikli ama istenirse pille de kullanılabiliyor.

cottonheart

Zeynebin annesi
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2009
755
12
35
bende medela kullandım memnundum ilk başta acıtıyor ama zamanla alışıyorsun hem pilli hemde fişe takıp kullanabilirsin

Okaliptusxy

Bebek Kuşummm :*
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
1.087
4
Ben önce avent manuel kullandım. İyiydi ama sadece sütümü sağarak beslediğim için çok zamanımı almaya başladı. 10 gün önce ameda lactaline çiftli aldım. Resmen doğum sonrası depresyonuma çare oldu :KK1: Aventle iki saatte bir, iki göğsü toplam yarım saat sağıyordum. Günde 600 cc. civarı çıkıyordu. Ameda ile 3 saatte bir 12 dakika sağıyorum. İki göğsü aynı anda sağdığı için yarı yarıya zaman tasarufu sağlıyor. Daha uzun zaman aralıklarıyla sağıyorum. Ama işin en güzel tarafı 10 günde süt üretimim günlük 1000-1200 civarına çıktı. 10 günde 200 cc.lik 13 poşet depoladım :nazar: Hem pratik, hem işlevsel. Farklı göğüs boyları için yedek aparatları var. Normalde satılan küçük göğüse uygun ama daha küçük ve daha büyük göğüslüler için de aparatları var. Kesinlikle tavsiye ederim.

sweethand

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
82
0
36
Medela'nın hastane tipi olanını kullanıyorum ve çok memnunum, bunu kiralamıştık ama eşim bugün arkadaşından aventinkini ödünç alacak, onun da çok iyi olduğunu duymuştum kullanıp tecrübelerimi yazarım

sezgim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
864
149
Merhaba Göğüs pompası almak istiyorum.Ancak doğumla göğüslerim çok büyüdü arkadaşlar.ben büyük göğüsler için en iyi lansinoh diye duydum.Bilgisi olan yada kullanan var mı?

bende ilk başta santebebe diye bi markanınkini aldım ucuz diye100 tlydi.tabi hemen bozuldu.sonra medelanınkini aldım çok memnunum.gerçi benim sütüm pek yok olsa süper olacak:KK70:DD

eycik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
317
0
36
ben ameda lactalıne kullandım sadece sağarak veriyordum sütümü bebeğim emmedi.çok memnn kaldım sütüm hiç azalmadı acıtmıyordu kesinlikle tavsiye ederim

.ILGAZ.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2009
518
4
Bende Lansinohun manuel pompası ile Medelanın mini elektrikli pilli pompası var. Ben Lansinohun manuel pompasından daha memnun kaldım. Biraz tabi yorucu oluyor el kuvveti gerektiriyor ama hem sessiz hem daha etkili gibi geldi bana. Kesinlikle de acıtmıyor.