Göğüs ucu yarasi

Celebii seldaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
8
2
Merhaba kizlar aranıza yeni katıldım ve acil çözülmesi gereken bir sorunum var. 24 gunluk bebegim var ve göğüs ucum olmadigi icin simdi yarıklar yara oldu sertleşti emzirirken canim cok acıyor emzirirken gozlerim doluyor o derece sizce ne yapmaliyim en tez ne geçirir?

2014prenseslerim2015

Ölüpte hiç görmemek var...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2017
737
2.313
Ayva çekirdeğini kaynatınca jel gıbı oluyor onu surebılırsın.ben bir de poşet cay varya onu kullandıktan sonra göğüs ucuna koyup bekletiyordım.bende cok işe yaramıştı Insallah sende de yarar.Allah Analı babalı büyütsün🌸🌸

Celebii seldaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
8
2
Ayva çekirdeğini kaynatınca jel gıbı oluyor onu surebılırsın.ben bir de poşet cay varya onu kullandıktan sonra göğüs ucuna koyup bekletiyordım.bende cok işe yaramıştı Insallah sende de yarar.Allah Analı babalı büyütsün🌸🌸
Amin çok teşekkür ederim ayvayi bende duydum ama bulamadim bizim burdaki manavda poşet çayı denicem saol 😊

Blue_Black

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
138
116
Babaannemin tarifi herkese yapardı zeytin yağı bal mumu eritip ılık olunca temiz bir bezle göğüs ucunuza koyun emzirince yine koyun dursun zaten göğüs ucunuzun şeklini alicak bebisinizede zararı yok deneyin lütfen bal mumu bulamazsanız beyaz mum olur güle güle büyüt bebisini 😃

Celebii seldaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
8
2
Babaannemin tarifi herkese yapardı zeytin yağı bal mumu eritip ılık olunca temiz bir bezle göğüs ucunuza koyun emzirince yine koyun dursun zaten göğüs ucunuzun şeklini alicak bebisinizede zararı yok deneyin lütfen bal mumu bulamazsanız beyaz mum olur güle güle büyüt bebisini 😃
Çok teşekkür ederim inşallah bu zorlu günleri de atlaticaz 😊

Hadi yaaa

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
159
128
Tamda simdi başka bi sayfada buna yorum yapıyodum . benimde göğüs ucum küçük olduğu için açık yara oldu . herşeyi denedim 4 ay çektim en son nisavit diye krem sürdüm her emzirmeden sonra yıkamadan emzirdim , günde iki kere bebanthol bakım onarım kremi sürdüm yıkayıp emzirdim 15 günde iyileşti şükür . göğüs ucumda emdikçe çıktı şimdi tutmada sorun yaşamıyo kuzum şükür :)

windy_sunny

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
60
33
Lansinoh krem kullandım, hiç yara olmadı. Doğumdan 2 ay önce kullanmaya başlamıştım (biraz abartmışım, 10 gün önce başlasam yeterdi belki) bebeğim 2 aylık olduktan sonra ihtiyaç duymadım. Kremi yıkamak gerekmiyor.

Defnosun Annesi

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2019
101
30
Merhaba kizlar aranıza yeni katıldım ve acil çözülmesi gereken bir sorunum var. 24 gunluk bebegim var ve göğüs ucum olmadigi icin simdi yarıklar yara oldu sertleşti emzirirken canim cok acıyor emzirirken gozlerim doluyor o derece sizce ne yapmaliyim en tez ne geçirir?
Benim ilk haftadan çatladı göğüs uçlarım. Ve her gün ağlayarak emziriyordum bir yandan da çocuğu 6 ay bile emziremeyeceğimi düşünüp strese giriyordum. Kullanmadığım krem, yapmadığım işlem kalmadı ama hiç etki etmedi sadece ağlamalarım azalmıştı ama yaralar aynen duruyordu. Şuanda kızım 81 günlük ve kendi sütüm ile göğsümü ovup evin içinde açık bekletmekten başka birşey yapmamaya başladım. Yaralarım nasıl oldu bilmiyorum biranda kendiliğinden geçti. Sen de kullan krem vs ama hiç canını sıkma elbet geçecek. Umarım kısa sürede geçer de bebeğini güzel ve uzun zaman emzirebilirsin 😊🙏

windy_sunny

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
60
33
Unutmadan, yara konusunda en önemli şey aslında doğru emzirme şekli. Bebeğinin yalnızca uç kısmı emmediğinden emin ol. Geçmiş olsun.

Celebii seldaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2019
8
2
Benim ilk haftadan çatladı göğüs uçlarım. Ve her gün ağlayarak emziriyordum bir yandan da çocuğu 6 ay bile emziremeyeceğimi düşünüp strese giriyordum. Kullanmadığım krem, yapmadığım işlem kalmadı ama hiç etki etmedi sadece ağlamalarım azalmıştı ama yaralar aynen duruyordu. Şuanda kızım 81 günlük ve kendi sütüm ile göğsümü ovup evin içinde açık bekletmekten başka birşey yapmamaya başladım. Yaralarım nasıl oldu bilmiyorum biranda kendiliğinden geçti. Sen de kullan krem vs ama hiç canını sıkma elbet geçecek. Umarım kısa sürede geçer de bebeğini güzel ve uzun zaman emzirebilirsin 😊🙏
Aynen dedigin gibi yaralarim hala gecmedi nasil yarildiysa göğüs ucum altindaki kirmizi et cikti ortaya bazi gunler kendimi sıkmaktan migrenim coşuyor hala acısı geçmedi dort gozle 6 ayin dolmasını bekliyorum

Yukarı Alt