Göğüs ucu yarasına krem önerisi olan var mı

Sanem1kaya

Sevgi şımartıyorsa, dozu fazla gelmiş demektir
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2020
157
411
Uygun fiyatli birsey ariyorsan lansinoh var
 

Kedidilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2015
234
304
29
Yara olmaması için bebeğin doğru kavraması gerekir meme ucunu YouTube ta filan nasil kavraması gerektiğine dair videolar var. İzleyebilirsiniz. Kreme gelince en doğal ve işe yarayanı ayva çekirdeğinden evde yapacağınız jel bir miktar suya koyunca jelleşiyor bir kaç saate ve mucizevi. Çok ciddi yaranız mevcutsa Garnastan pomad bana ebe hemşire önermişti kullanmama gerek kalmamıştı ama kullananlar iyileştiklerini söylediler. Garmastanı emzirmeden önce mutlaka çok iyi şekilde temizlemeniz gerekir. Tabi ayva çekirdeği jelinide. Bir de meme uçları kıyafete filan değdikçe hassaslaşıyor ben aventin gögüs kalkanlarını almıştım ped kullanmamada gerek kalmamıştı akan sütler onun içine akıyodu. Gümüş kapak kullananlarda var yara için deneyimlemediğim için bir şey diyemeyeceğim onun için. Geçmiş olsun.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-02-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

destina_88

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2012
2.352
1.502
Göğüs ucu yarasına krem önerisi olan var mı
Kremle geçer mi bilmiyorum, eğer ilk zamanlarsa gümüş kapak çok iyi geliyor. Bebek alışmış ve daha ilerleyen zamanlarda oluşan yara ise, dişten ısırma gibi, zeytinyağı ile kantaron yağıni cam bir kapta beklettim 1 gece, o da iyi geldi.
 


nanim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
531
901
Ben Doğumdan 1 ay önce lansinoh kullanmaya başladım. Bebek doğru kavrayamadığı için yara oldu tabii yinede. Zeytinyağı denedim daha sonra, kreme bin basar. Zeytinyağı sürüp, makyaj pamuğuna da biraz döküp emzirme atletlini öyle giyiyordum. Çok iyi geldi. Saf zeytinyağını mutlaka deneyin.
 

ftmacr

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
4
0
39
Avent in göğüs Ucu kremi ve avent in göğüs kalkanlarını tavsiye ederim çok kısa bir süre hafif bir çatlağım oldu bunlar sayesinde rahat atlattım bebeğim 7 aylık halen ara ara kullanıyorum