googledan kitap indirebileceksiniz

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
695
Emoji Skoru
14
Yaş
46
Google, Book Search isimli dijital kitap arama hizmetini bir adım ileri taşıdı. Book Search ile dijital kitapların bir kısmını sunucuların bilgisayarları na indirmek mümkün.Google iyice çoştu! Book Search ile artık kitap bile indirilebiliyor. ..
Hizmet dahilinde indirilebilen elektronik kitaplar kopya hakkı sona eren kitaplardan oluşuyor ve sadece kişisel kullanım için kullanılabiliyor.

Hizmet dahilinde indirilebilen elektronik kitaplar kopya hakkı sona eren kitaplardan oluşuyor ve sadece kişisel kullanım için kullanılabiliyor.

Google, Book Search isimli dijital kitap arama hizmetini bir adım ileri taşıdı. Dev İnternet şirketi yeni atılımıyla birlikte kitap arama hizmeti ile sunulan dijital kitapların bir kısmını kullanıcıların bilgisayarları na indirebilmesini sağlıyor. Bu kitaplar zaman ile kopya hakkını kaybeden kitaplardan oluşuyor ve arasında çeşitli klasikler de bulunuyor. Kullanıcılar indirdikleri kitapları daha sonra yazıcıları ile kağıda basarak çoğaltabiliyorlar.

Google, kopya hakkının ülkeden ülkeye değişmesinden dolayı hizmeti dahilinde bazı ‘engellemeler' de yapıyor. Örneğin bir kullanıcı bazı ülkelerde kopya hakkı düşmüş olan fakat bulunduğu ülkede kopya hakkı devam eden kitaplara erişemiyor. Google ayrıca, kullanıcıların kendi ülkelerinde geçerli olan kopya hakkı kanunlarını takip etmekten sorumlu olduklarını da yaptığı açıklamada dile getirdi.

Kullanıcılar indirilebilen kitaplara Google Book Search hizmetinin ana sayfasında yer alan "Full view books" seçeneğini işaretleyerek ulaşabiliyorlar. Bu seçenek işaretlendikten sonra kullanıcılar arama kriterlerini girerek çıkan sonuçlardan aradıkları kitabın indirilebilip indirilemediğ ini anlayabiliyorlar. Arama sonucunda kitap ile beraber görülen "download" düğmesi kitabın indirilebileceğ ine işaret ediyor.

Google'ın djital kitaplık projesine ABD ve İngiltere'den; Kalifornia Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve New York Halk Kütüphanesi destek veriyor.
 
Yukarı Alt