Google'dan Microsoft'a çalım

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.509
Emoji Skoru
20.849
Yaş
55
İnternet'in bir numaralı arama motoru Google; belge yazma, işleme ve saklama hizmeti sunmaya başladı

Rakip firma Microsoft'un kurulum gerektiren özel ve ücretli yazılımı Office'le rekabet amacıyla başlatılan "Docs&Spreadsheets" adlı hizmet için İnternet kullanıcılarından ücret alınmıyor.

Google, bu hizmet için 2006 başında geliştirdiği İnternet üzerinden metin yazma programı "Writely" ile arşivleme ve paylaşma sistemi "Spreadsheets"'i birleştirdi.

İnternet kullanıcılarının, bundan yararlanabilmek için programı bilgisayarlarına yüklemesi gerekmiyor. Kullanıcılar, bu hizmetten yararlanarak yeni belge hazırlayabildikleri gibi Excel, Word...vs programlarla hazırlanmış belgeleri de yeniden işleyip arşivleyebiliyor, diğer insanlarla paylaşabiliyor.

Bu işlemler, İnternet'e bağlı herhangi bir bilgisayardan yapılabiliyor. Bu hamle, yazılım devi Microsoft'un egemenliğindeki İnternet sektöründe ücretsiz yazılımlarla atılan büyük bir rekabet adımı anlamına geliyor.

Çünkü Microsoft, gelirinin büyük kısmını, tanesi yaklaşık 400 dolara sattığı Office programının satışından elde ediyor. Microsoft, Office'nin 2007 sürümünü birkaç haftaya kadar çıkaracak.
 
Yukarı Alt