Göz Kayması

kayra alin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Göz kayması bebeklerde çok sık rastlanan bi durummuş. Oğlumda böyle bi'şeyle karşılaşmadım; ama zaman zaman kızımın sol gözünde ufak bi kayma seziyorum ( bu arada sırada oluyor) ve bu da endişelendiriyor ister istemez. Çok takmamaya çalışsam da eşim bunu engelliyor. Bebeği alıp dakikalarca gözlerine bakıyor. Geçen gün "kızmın yüzünün nasıl olduğunu gözlerine bakmaktan farkedememişim" deyince onun da ne kadar acı çektiğini anladım. Doktora sorduk 8 aydan önce bakamıyacağını söyledi. Şimdi C.tesi dünya göz hast. gidicez. Bana kalırsa düzelicek.
Aranızda aynı sıkıntıyı yaşayanlar varsa lütfen paylaşsınlar..
Nette 3 ayı doldurduktan sonra kayma varsa muhakkak kontrol edilmesi gerektiği yazıyor; çevremde çok kişiden 1 yaşına kadar bu durumun düzeldiğini duyuyorum ; doğrusu artık kime inanıcağımı şaşırdım!!
Kızlar paylaşın olur mu?

yaseemin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
göz kayması hakkında açıkcası pek bir fikrim yok ama göz tembelliği için bende oğlumu kontrol ettircem dr gitmişken göz temebbeliği içinde muayene ettir kayra alin

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
Acacba u göz kaymasi genetikmi kizlar benim eşiminde çok az kayiyor ama çok nadir geriye doğru bakmaya çalişirken sanki biraz oluyo ayrica kayin pederimin gözlerindede şaşilik var.ama tedaviside var saniyorum .ama aslinda eli ayağıi düzgün olsunda böyle ufak tefek şeylere çok takmamak lazim sanirim.

murgiz

kuşum ardam
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
canım öncelikle geçmiş olsun inş siz yanlış anlamışınızdır bir sorun yoktur da içiniz rahat eder
ben hiç dikkat etmedim açıkçası bende bir dikkat edim ya

Ansaneri

мιηιк кє&#8
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim kızım ilk doğduğunda her zaman değil arada fark ediyorduk ama şimdi yok. ayrıca 3 aya kadar normalmiş göz kasları tam gelişmediğinden olurmuş ama yinede içinin rahat olması için doktora göstermekte fayda var

kayra alin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
canım ben 26 yaşındayım annem beni hastaneye geç götürebildiği için düzelmedi benimki şimdi 3 ayda bir gözüme botox yaptırıyorum düzeliyo ama bu geçici bir çözüm...
senin bebişin daha çok küçük sakın peşini bırakma benim doktorum anneme çok kızmış bir yaşına kadar getirmediği için...iyi doktorlara götür parana kıy yani...boşlamaya gelmez bu iş...
beni küçükken psikolojim çok bozuluyodu onun yüzünden.
yeni doğan bebekerde normal karşılıyorlar ama uzun zaman geçmezse ciddiye alıyorlar.korkma sakın çözümü oluyor yani kalıcı bir şey değil.eğer kayma varsa diğer gözünü kapattırıp bir süre gözü çalıştırmak için antremanlar yaptırıyorlar.geçmiş olsun.bi sorun olursa özelden ulaşabilirsin canım...
Dilara' cım, yazdıklarını okurken eşimin fazla büyüttüğünü düşünmez oldum. Kısmetse C.tesi doktora gidicez. Orda bu işin uzmanları varmış, inşallah umduğum haberle evime dönerim.
Ayrıca bildiklerini paylaştığın için bu sayfadan sana teşekkürlerimi yolluyorum...

kayra alin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
canım öncelikle geçmiş olsun inş siz yanlış anlamışınızdır bir sorun yoktur da içiniz rahat eder
ben hiç dikkat etmedim açıkçası bende bir dikkat edim ya
Murgiz sağol canım yaa,
Aslında herzaman olmuyor, arada kaydırıyor ama çok hafif. Hep 3 ayını doldurmasını bekledik; görenler farkedemedik diyorlar hep; ama eşim kendini yedi-bitirdi!!
Albüme koyduğum resmine vaktin olduğunda bi bakarsan, fikrini paylaşırsan sevinirim...

kayra alin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
benim kızım ilk doğduğunda her zaman değil arada fark ediyorduk ama şimdi yok. ayrıca 3 aya kadar normalmiş göz kasları tam gelişmediğinden olurmuş ama yinede içinin rahat olması için doktora göstermekte fayda var
Sana katılıyorum..
Kısmetse C.tesi gidicez. İnşallah endişelerim yersiz çıkar canım, sağol..

hersey_eskir

Dengesiz..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Öncelikle geçmiş olsun merhaba..ben doğdugumdan beri sezilen ufak tefek kaymaları gözardı etmişler.. bebeklerde olur felan diye...Sonra 1,5 yaşımda teşhisim kondu..Şaşılık ve göz kaslarımın kopması ve ben 4 ameliyat geçirdim..İhmal etmeden göster arkadaşım Umarım ciddi birşey yoktur..sevgiler..

kayra alin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Öncelikle geçmiş olsun merhaba..ben doğdugumdan beri sezilen ufak tefek kaymaları gözardı etmişler.. bebeklerde olur felan diye...Sonra 1,5 yaşımda teşhisim kondu..Şaşılık ve göz kaslarımın kopması ve ben 4 ameliyat geçirdim..İhmal etmeden göster arkadaşım Umarım ciddi birşey yoktur..sevgiler..
Sağol canım, umarım dediğin gibi önemli bi' şiy yoktur. Konuştuğum kişiler gözde hep aynı görüntü varsa endişe edilmeli diyorlar. Kızımın gözü zaman zaman kayıyor gibi genelde bakışları düzgün. Ama evet, ihmal etmeden ve gecikmeden bu işi çözüm yoluna gitmeli.

Yukarı Alt