• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Gozlerinle buyule herkesi........

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.343
17
Gözlerinle büyüle herkesi
İnsanları en çok etkileyen yönlerimizden biri gözlerimiz ve bakışlarımızdır. Gözler hep güzelleştirmek istediğimiz yanımızdır. Türk kadınının, hatta tüm Akdenizli kadınların, makyajda odak noktası gözlerdir.

Eyeliner ve rimelle güzel gözler yaratabilmek için:

Eyeliner

İyi uygulanmış bir eyeliner gözleri büyüterek, çok dikkat çekici hale getirebilir. Ancak dikkat! Çok fazla ya da kötü uygulanan eyeliner da sizi bir panda görünümüne sokabilir!

Göz kalemleri kullanması en kolay üründür. Kusursuz bir uygulama için kaleminizin ucunu daima iyi açın. Sıvı eyeliner ise biraz daha maharet ister. Eyeliner kirpiklere yakın uygulanmalıdır ve uygulama için elinizin titrememesi gerekir. Başarılı bir sonuç için, en rahat sürdüğünüz eyeliner'i seçin ve unutmayın, ne kadar sık kullanırsanız o kadar beceri kazanırsınız.

Öneriler:

Titreyen ellerinizden yana bir sorununuz var ise, eyeliner'ı kirpik çizgisi boyunca küçük noktalar halinde uygulayın ve noktaları kademe kademe kuru bir fırça ile birleştirin.

Eger masanın üstüne bir ayna koyabiliyor ve tam aynaya bakabiliyorsanız eyeliner’ı uygulamak daha kolaydır, böylece dirseğinizi masaya dayayarak el titremesini durdurabilirsiniz. Şunu unutmayın, kirpiklerin içine süreceğiniz eyeliner gözlerinizi daha küçük gösterir, kirpiklerin disi boyunca yumuşak bir çizgi çekilmesi çekici geniş gözlü bir görünüm verir.

Hoş bir doku için eyeliner hemen hemen kuru olduğunda temiz bir fırça ile yayabilirsiniz. Göz kaleminizin ucunu daha kolay açabilmek için, açmadan önce sertleşmesi için kaleminizi buzdolabına koyun.

Rimel

Yüzünüzde başka hiçbir makyaj olmasa dahi, rimel tek başına büyük bir fark yaratabilir. Eğer gözünüzde makyaj varsa, rimel kullanmak şarttır.

Öneriler:

Rimelin fırçasını pompalama şeklinde sürekli tüpe sokup çıkarmaya kalkışmayın, çünkü bu içeri hava sokar ve rimeli kurutur. Rimeli alt kirpiklere uygulamak için, fırçayı dikey vaziyette tutun ve daha fazla kontrol için bir yandan diğer yana sürün.

Kullandığınız pudra ya da göz farı topak topak bir görünüm alabileceğinden, rimeli uygulamadan önce kirpikleri fırçalamaya özen gösterin. Sarışınlar kahverengi, daha koyu tipler ise siyah rimelle en iyi görünümlerine kavuşurlar.

Kirpikleriniz gerçekten çok kalın değilse, iyi bir vurgu sağlamak için iki kat rimele ihtiyacınız olacaktır. İlk katı üst kirpiklerin üstüne ve altına uygulayın. Kurumaya bırakın, kirpikleri ayırmak için tarayın ya da fırçalayın ve ikinci bir kat uygulayın. Alt kirpikleri unutmadan, cilde bulaştırmamaya özen göstererek bunlara da bir kat uygulayın (kirpiklerin altına koyduğunuz bir kağıt mendil işe yarar).
 

*thalia*

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
137
1
kalemi alt kirpik diplerine sürerseniz gözleriniz büyük görünür.ama böyle gölge gibi sürün.direk kalem çizmeyin.nokta nokta kalemle dokundurun sonra elinizle dağıtın

bi de tavsiyem alt kirpiklere rimel sürmeyin..üste yeterli.makyaj olduğu çok belli olmasın.gözün ya altını ya üstünü vurgulamanız lazım
 
E

EU3

Ziyaretçi
verdiğin bilgiler için çok teşekkürler canım ellerine sağlık,
 
A

arzucokgor

Ziyaretçi
teşekkür ederim canım şimdi kalkıp öğrendiklerimi deneyecegim...
 

hip0kondriyak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
160
0
valla güzel ilgiler sagol paylaşımın için ama ben hala eyeliner sürmeyi beceremiyorum malesef
 

tubiloshh

Kenan-Yusuf paşalarımmm
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2007
6.304
52
çok güzel bilgilerdi arkadaşım ama birde şu var, eger gözleriniz daha belirgin olsun istiyorsaniz sadece renksiz veya hafif renkli dudak parlaticisi kullanin... gözleriniz tamamen ortaya çikacaktir jeyyar
 

juliettt

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2007
371
1
arkadaslar bırde su konu var genellıkle goz makyajında tek renk degılde ıkı renk far kullanılması daha iyi sonuclar ortaya cıkarıyormus.yanı iki renkten kasıt golgelendırme dedıgımız olay.once surecegımız rengın bır ton acıgını veya daha acık tonunu surup sonra golge vererek daha ii bır gozmakyajı yapabılırmişiz.yorumlayan arkadaslar cok sagolun yorumlar için.işinize yaradıysa ne mutlu bana.:)
 
Yukarı Alt