• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Guatr ameliyatı oldum

damllaa

mutlu...
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
426
0
Ben de 20 gün evvel ameliyat oldum,ilk 10 gün sesim kısıktı,şimdi düzeldi,ama hala boynum ensem ağrıyor...

ortac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2009
1
0
ben ameliyat olalı 15 gün oldu sesimde hiç problem olmadı ama ses kısıklığı 6 ay bile yaşayan arkadaşım var sonra düzeldi bence sıkıntıya girme düzlir ben 4 gündür tefor kullanmaya başladım bende kilo alacakmıyım onu merak ediyorum ve kendimi şişmiş gibi hissediyorum kilomu ödemmi bir türlü anlayamadım

karasultan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
2
0
sgursoy senden bir ricam var tarık beyin adresini ve tlfnunu verebilirmisin.bende de iki taraftada hipertioit var.nekadar yemek yesemde kilo alamıyorum 45 kiloyum ve boynumda geçmeyen morluklar çıktı.doktora gittiğimde sınırda zehirliye geçme aşamasında dedi 3 ay ilaç kullandım ve sonrada biyopsiyle parça alındı temiz çıktı ama sınırda hala.2 tane cerraha gittim ameliyat olmam gerektiğini sölediler ve ben ameliyattan çok korkuyorum,ya ters giden bişeyler olursa diye.neyapmam lazım bu şekilde yaşamak çok zor ama ameliyat olmaktanda çok fazla korkuyorum.

6642

fatsaya döndüm
Kayıtlı Üye
23 Mart 2009
30
0
selam kara sultan benimde hipo tiroitden hiper tiroide geçmiş aynen dediğin gibi bendede morluklar oluyodu bacaklarım sanki biryere vurdurmuşum gibi tabi ozaman bilmiyordum guatır hastası olduğumu doktora gittim ciddi kan hastalığından şüpelendi tahlil yaptılar bir hafta sonra sonuçları çıktı akla karayı seçtim beklerken neyse korkulan olmadı kansızlık dedi hap fala demdi bana guatır olabilir diye halsizim diyom hap veriyo eve git senelerce çektim kansızlık olyını kalbim teklemeye başladı ozaman çıktı zehirli guatıra çevirmiş nodül çoktu bende biri bana bir doktor tavsiye etti bursada endokrin profosörü uludağfakültesinin endokrin bölümünün kurucusu bölüm başkanı imiş emekli olmuş özel çalışıyor çok iyi bir doktor konusunda tecrübeli istanbuldan bile hastaları var ben çok mem nun kaldım eşimin bir arkadaşı tavsiye etti ondada zehirli guatır varmış tedavi oluyo istersen sana adını tlfonuu verebilirim

6642

fatsaya döndüm
Kayıtlı Üye
23 Mart 2009
30
0
karasultan benim dediğim doktor cerrah değil endokrin prfu otedavi ile ilgileniyo ameleyetlık durum varsa uzuntedaviden sonra ameliyat diyo bütün tedavi sençeneklerini deniyor bazıları ilaçla iyi oluyor bende nodül vardı hemen ameliyat demedi 1yıl tedavi etti hormonlarımı normal seviyeye indirdi öyle ameliyat oldum senin nodülün yok ilaç tedaavisini denerler olmazssa ameliyat olursun

sgursoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
44
0
sgursoy senden bir ricam var tarık beyin adresini ve tlfnunu verebilirmisin.bende de iki taraftada hipertioit var.nekadar yemek yesemde kilo alamıyorum 45 kiloyum ve boynumda geçmeyen morluklar çıktı.doktora gittiğimde sınırda zehirliye geçme aşamasında dedi 3 ay ilaç kullandım ve sonrada biyopsiyle parça alındı temiz çıktı ama sınırda hala.2 tane cerraha gittim ameliyat olmam gerektiğini sölediler ve ben ameliyattan çok korkuyorum,ya ters giden bişeyler olursa diye.neyapmam lazım bu şekilde yaşamak çok zor ama ameliyat olmaktanda çok fazla korkuyorum.

Karasultan çok geçmiş olsun .. Bende o kadar korkuyordum ki inannamazsın ağlama nöbeletleri geçirdim ameliyat olucam diye ama korkacak hiçbirşey yokmuş sakın ameliyatını erteleme mutlaka görün . Zaten narkozu aldıktan sonra bir uyandığını biliyorsun o kadar direkt konuştum sesimde falan hiçbirşey yoktu. Oysaki konuşmamaya şartlandırmıştım kendimi ama narkozdan uyandırırken konuşturuyorlar sende o yarı uyanık halle hemen cevap veriyorsun. Ben onca ağladığıma yanarım hiçbirşey yok korkulacak içini ferah tut bu çok küçük bir operasyon allah beterinden korusun.. Bende ameliyatı olduktan sonra tedavinin geri kalan sürecini Dr. Dehan Yazıcı ile sürdüyorum o da alanında sayılı insanlardan biri nükler tıp uzmanı.. Ameliyat öncesinde onunla görüştüğümde çoğu hastasının boş yere ameliyat ediliğini söylüyordu bu sebebten iyi bir dr gerçekten önemli..

Son düzenleme:

karasultan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
2
0
ben 18 haziran perşembe günü ameliyat olucam,ailemde sizler gibi korkucak bişey yok diyo ama elimde değil.sigara içiyordum son 2 gündür bıraktım narkozla nikotin olunca uyanmak çok zor oluyomuş yabide uyanamazsam diyorum.dua edin inş.çok teşekkür ederim sizlere.bu gutar insanı alt üst ediyo heran sinirlilik,uykusuzluk ve benim için en önemlisi kilo ki ben 46 kiloyum :KK70: artık kilo almak istiyorum.inş tekrar görüşürüz şimdilik ALLAHa emanet olun.

damllaa

mutlu...
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
426
0
Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.Ben ameliyat olalı 3 ay oldu.5 kg falan aldım:KK43:Diyet yapmama ragmen kilo veremiyorum,ilacımı da düzenli alıyorum,hipotiroid olmasına ragmen ameliyat öncesi daha kolay kilo veriyordum,var mı böyle bir problemi olan?

Bu arada yara izim de kalınlaştı,çok çirkin oldu,yara izini kapatmak için kolye takıyorum:KK43:

tunusia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
9
0
ameliyat olan arkadaşlar hangi hastanede, hangi doktora ameliyat olduklarını yazarlarsa çok sevinirim. çok yakın zaman da ameliyat olmam gerekiyor :uhm: . lütfen yardım şimdiden teşekkürler

Yukarı Alt