• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  • Gün aydınlanmadı başın sağ olsun Türkiyem 😔

Güneş lekesi

Amemonya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
315
276
Kızlar selam 👋... her yaz denize, havuza falan gitmeyi seven biriyim.. yüzmeyi falan çok seviyorum ama geçip de öyle güneşin altında saatlerce asla güneşlenmem.yüksek korumalı güneş kremi kesin sürerim.... buna rağmen karnımda beyaz beyaz alanı küçük küçük çokça güneş lekesi oluştu.. ve karnım her güneş gördüğünde bu beyaz lekeler belirginleşiyor ☹☹ Bu yaşıma kadar hiç böyle olmamıştı.. ilk defa bu yaz karnımın lekeneceği tuttu.. napnam lazım ? Var mı bi fikriniz. Sizde de oldu mu böyle ani güneş lekesi..?? Tavsiye bekliyorum.. geçer mi ?!?
Kızımda oldu aynısı yazın tatılde havuza girdikten sonra cıktı kolunda ve cogaldı,ben basta mikrop kaptı diye düşündüm hatta mantar mı dedim sonra vitiligodan korktum cildiyeye götürdüm karanlık bir odada mavi ışıkla baktılar vitiligo değilmiş cilt kuru kalmıs dedi, güneşte de yanınca o yerler daha belirgin kalmıs dedi bol bol nemli tutun bioderma hatta saf zeytinyagı kullanın ama geçmesi bir seneyi bulur dedi.kışın azalıyor yazın bronzlasıncs belırgınlesıyor hala.
 

aren__

Mavi gözlü bir devin kızıyım' 🇹🇷✌
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2018
674
227
Kızımda oldu aynısı yazın cıktı kolunda ve cogaldı,vitiligodan korktum cildiyeye götürdüm karanlık bir odada mavi ışıkla baktılar vitiligo değilmiş cilt kuru kalmıs dedi, güneşte de yanınca o yerler daha belirgin kalmıs dedi bol bol nemli tutun bioderma hatta saf zeytinyagı kullanın ama geçmesi bir seneyi bulur dedi.kışın azalıyor yazın bronzlasıncs belırgınlesıyor hala.
Bana 1 yasinda mavi isikla bakmislar vitiligo demisler
 

nesrinerturk

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2018
313
47
merhabalar. herşeyden önce benim öyle bir sorunum yok ama bir arkadaşım güneş lekeleri için lazer yaptırdı sonuç berbattı. daha çok yayıldılar. bundan kurtukmanın en iyi yolu ne pahasına olursa olsun olmadan önce önlem almak
 
Yukarı Alt