1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
    Notu Gizle
  3. Notu Gizle

Günlük bakım

Konusu 'Beni Baştan Yaratın' forumundadır ve olalaya tarafından 18 Mart 2016 başlatılmıştır.

19 Nisan 2017
    Konu Sahibi : olalaya
  1. olalaya

olalaya Ben herşeyi ba şa rı rımmm Üye

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    ev temizliğiyle ilgili de size ardında iş bırakma kuralını tavsiye ediyorum
    peki bunu nasıl yapıyorum
    boşanmadan önce yani evliyken bunu internette okumuştum ve uygulamaya başlamıştım şimdi annemlerle yaşıyorum ve işsiz kaldığım için evdeyim burda da anneme yardım için işin ucundan tutmaya çalışıyorum ben de dedim ki bari düzeni biraz kendime uydurayım
    bu kural şöyle ki
    sabah uyandıktan sonra hemen yatağımı topluyorum çevrede kıyafet eşya vs bi dağınıklık varsa hemen yerlerine yerleştiriyorum velhasıl odayı topluyorum odadan çıktığımda ardımda iş kalmıyo
    sonra banyoya geçiyorum elimi yüzümü yıkadıktan sonra lavabo tuvaleti yıkıyorum yerleri temizliyorum banyodan çıkınca da iş kalmıyo
    sonra mutfağa geçiyorum kahvaltımı ettikten sonra mutfağı topluyorum bulaşık temizleri yerleştir tezgahı temizle mutfaktan çıktıktan sonra ardımda iş kalmıyo

bu kuralı kendinize göre geliştirebilirsiniz tabi mutfaktan çıktıktan sonra bi süpürge bi toz al tamamdır :))

böylelikle hergün bu işler yapıldığında büyük temizlik yaparken kolaylık oluyo

2. 19 Nisan 2017
  3. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    eklemeyi unutmuşum bu aralar deotak krem deodorant kullanmaya başladım daha önce de kullanıyodum şimdi yine hatırladım aldım ve kullanmaya başladım bendeki kırmızı rengi

4. 20 Nisan 2017
  5. birdenem

birdenem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkür ederim :)
    aslında özel olarak yaptığım pek bişey yok. Malum çocuk, iş , ev hepsi bir arada olunca vakit kalmıyor.
    Cilt beyazlatma sabununu ve kremini 1 aydır filan kullanıyorum. Leke giderici olarak memnunum. Onun dışında özel olarak yaptığım pek bişey yok zaten. 2 güne bir sabahları kaş ve bıyık kontrol ederim. Çıkmışsa onları temizlerim.
    Makyaj olarak sadece rimel ve dudak balmı kullanıyorum. Sadece özel günlerde kullanırsam bb krem kullanıyorum. Oda farmasinin çay ağacı bb kremi . Çok güzel tavsiye ederim :super:
    Yanlış anlamazsan yazdıkların içinde bişey dikkatimi çekti. Manikür tamam eyvallah. Temizlik cidden. ama oje olayını ben kapalı tesettürlü kadınlara yakıştıramıyorum. Çünkü gün içinde abdest alınacak filan oje malum su geçirmiyor. Bildiğin sıkıntı :110:Tabi bu benim görüşüm :KK200:

6. 20 Nisan 2017
  7. birdenem

birdenem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    113
    Bu arada deodorant kesinlikle tavsiye etmiyorum. Malum alüminyum var içinde ve çok zararlı. Özellik meme kanseri riski için. Alüminyumsuzlarda teri önlemiyor ve dolayısıyla kullanmanın anlamı kalmıyor. O yüzden en güzeli hergün duş almak :KK76:

8. 20 Nisan 2017
  9. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    ojelerimi her zaman kullanmam zaten şeffaf kullanıyorum renkli kullanmıyorum abdest olayına gelince ojelerinin olmaması sadece gusulde geçerli normal abdesti engellemiyo

ben de maybelline bb krem kullanıyorum farmasinin bb kremini de incelicem bitkiselmiş demek ki

birdenem bunu beğendi.
  10. 20 Nisan 2017
  11. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    ben de kanser yaptığını öğrenince uzak durmaya çalıştım deodranttan bebek pudrası kullanıyorum genelde deodrant yerine ama bu deotak ın deo kremi bitkisel diye bildiğim için kullanıyorum spreyli deolar kanser yapıyomuş aslında bi doktor tanıdığım kokulu herşeyden uzak durulması gerektiğini söyledi

birdenem bunu beğendi.
  12. 21 Nisan 2017
  13. birdenem

birdenem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    113
    Günaydın ve hayırlı cumalar canım :) Akşam feci migrenim tuttu ve işten eve döner dönmez ilaç alıp yattım. Sabah gözümü zor açtım. dolayısıyla akşamdan yapılmış bir bakım yok :)
    "abdest olayına gelince ojelerinin olmaması sadece gusulde geçerli normal abdesti engellemiyo" bu cümleyi hangi kaynaktan öğrendiğini yazabilir misin? Kesinlikle bir yargı olarak düşünme sadece savunduğumuz şeylerin kaynaklarını merak ederim ben :)
    Ben uzun süredir dikkat etmeye çalışıyorum bitkisel olmasına ve hayvanlar üzerinde test edilmemesine. Araştırıyorum özellikle. Bu yüzden farmasinin ürünlerini tercih ediyorum bir süredir. Memnun kaldığımda var kalmadığımda. Ama çay ağacı serisinden çok memnun kaldım. Hatta komşumada tavsiye etmiştim. O da memnun kaldı.
    Deotak ın içeriğini bilmiyorum. Alüminyum var mı bir bakar mısın içindekilere benim için :)
    Doktorun güzel söylemiş. Nerde etkileyici bir koku var ordan uzak durmak lazım :)
    Güzel bir gün olsun İnşallah hepimiz için :)

14. 23 Nisan 2017
  15. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    abdestte eller yıkanması sünnet olan azadır nasıl ki kulakları yıkamak sünnetse eller de öyledir yani sünnet olan kısımlar yıkanmadan namaz için olan abdest olur ama tabi ki gusülde tüm beden yıkandığı için gusüle manidir yani gusulde mutlaka çıkarılmalıdır

deotak a da baktım alimünyum varmış ya ben de soğudum şimdi

16. 2 Mayıs 2017
  17. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    selam arkadaşlar yazmayalı uzun zaman oldu biliyorum ama rutin bakımım hep aynı aynı şeyleri yazarak da sayfayı kaplamak istemedim zaten değişiklik yaptığımda hemen size bildiriyorum

18. 2 Mayıs 2017
  19. olalaya

Beğenildi:
    1.292
    Ödül Puanları:
    63
    yarın 3 mayıs ve detoks zamanı başladı ben bu sene ilk defa yapıcam internetten araştırdım özellikle de ahmet marankiyi takip ediyorum farklı farklı tarifler var ben arındırıcı olanlardan yapıcam genelde salatalık limon toz kırmzı biber tarçın bal kullanırım havuç ıspanak lahana turp suları da çok etkiliymiş siz de yapmak isterseniz araştırın ve size en uygun olanını bulursunuz

sporuma devam ediyodum bu aralar çok yoğun olduğum için aksattım ama şu detoks haftası olan 3-10 mayısta daha çok dikkat edicem hem sporuma hem yediklerime size de gün gün bildirmeye çalışıcam

sevgiyle kalın:KK36:

yasemin8085 ve birdenem bunu beğendi.