• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Günümüz yeni nesil zayıflama trendi Mide Botoksu

_sevinc_

Yaşam ve Diyet Koçu
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2013
28
0
Arkadaşlar günümüzde kilo ve iştah başa çıkılamaz hale gelmiştir. Yapılan diyetler bazen yetersiz kalmış ve bazende verilen kilolar tekrar geri alınmıştır. Şu anda günümüzde birçok bayanın ve benimde tercih ettiğim yeni bir yöntem uygulanmaktadır - Mide Botoksu. Diğer bir adıyla tok hissederek zayıflama. Peki Mide Botoksu nedir mi? Sizin için cevaplandırmak isterim.

Mide Botoksu - midenin belirli noktalarına endoskopi yöntemiyle 15-25 dakika içerisinde botoks maddesi (botolinum toxin) enjekte edilerek mide kaslarının kasılmalarının sınırlandırılması ile hastada tokluk hissi elde edilen bir yöntemdir. Vücut kitle endeksi 40’ın altında olan ve 3-6 aylık sürede 10-20 kg kaybetmeyi amaçlayan bütün hastalarda uygulanabilir. En güzel tarafı da Mide botoksu bir ameliyat değildir. Tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir.Hastaneye sadece 1,5 saat ayırmanız yeterli olacaktır.

Bir başkasına önermeden önce, yakın çevreme tavsiye edip ikna ederek - buna kendi annemde dahil olmak üzere - işlem yaptırmalarını sağladım. Tabi öncesinde araştırmalarda yaptım. Hem genel cerrah olmanın verdiği mesleki sebepler hemde sevdiğim insanlara uygulama yapılacağı için. Sonuçlara tabi kide inanamadık. Ortalama 2 ay kadar kısa bir sürede 9-12 kg arası bir kilo kaybı oldu.

Peki ben kim miyim güzel bayanlar :) Uzmanlığını Genel Cerrahi üzerine yaptıktan sonra, Profesyonel olarak Yaşam ve Diyet (Beslenme) Koçluğu yapmaya karar vermiş bir anneyim.

Konu ile ilgili olarak ve aklınıza takılabilecek herhangi bir soru için özelden veya buradan seve seve yardımcı olabilirim :)
 

Yukarı Alt