Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

gürültüden bıktım.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve 3 tam 1 robot tarafından 12 Ocak 2019 19:09 başlatılmıştır.

12 Ocak 2019 21:25
    Konu Sahibi : 3 tam 1 robot
  1. kebabsever

kebabsever Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    93
    Ben yeni binaya gectim . Duvarlar o kadar ince ki yan taraftaki cocugun telefonda konusma sesinden uyuyamiyoruz . Gece 2 lerde.. Ben de duvara vuruyorum susuyor o zaman. Sanki eski binalar daha kalindi

2. 12 Ocak 2019 21:35
  3. Saret

Saret Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    48
    Merhaba.Gürültü gerçekten de üst katınızdan gelmeyebilir.Ben 6. Katta oturuyorum.En son kat.Yeni taşındığımızda kızım bebekti.İnanılmaz gürültü geliyordu alt kattan.Ama öyle böyle değil.Çocuk bağrışmaları,konuşmaları,koşmaları herşey. Bir gün asansörde bir teyzeyle karşılaştık.Kızımı sevdi falan.Allah bağışlasın senin oğlanlar da pek hareketli dedi.Alt katta oturuyorum ben dedi.Dedim teyze benim bir kızım var oda bebek.Aaa dedi o sesler senden gelmiyor mu.Dedim ben de senden geliyor sanıyorum.Kadının 2 oğlu var biri ünv. de evde yok.Diğeri 30 yaşında.Sonra anladıkki taaaaaa 3. Kattaki komşudan geliyor sesler.

4. 12 Ocak 2019 21:44
  5. Less-is-More

Less-is-More Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    48
    Ben eski evimde cok cektim o gurultuden. Yan komsum yasli bir ciftti. Yatak odamla onlarin mutfagi birlesikti. Bazi geceler sabaha kadar oklava sesi gelirdi. Her gun sabah namazindan sonra asla yatmazlardi ve hep mutfakta olurlardi. Neyse ki tasindim ve cok sukur bu evde oyle gurultu problemi yasamiyorum. Tek cozum tasinmak. Konusmakla bir yere varilmiyor malesef

6. 12 Ocak 2019 21:52
  7. gurtmingotam

gurtmingotam Guru Pro Üye

Ödül Puanları:
    268
    Ses yalıtımı yaptırılabilir ama kiraysa taşınmak son çare bizimde yeni bina ve çok ses geçiriyor müstakil evler dışında sessiz olacağını sanmıyorum yalıtım zayıf çünki

8. 12 Ocak 2019 22:03
  9. KudrAlobar

KudrAlobar Ayak feministi Üye

Ödül Puanları:
    28
    Başka dairelerden geliyordur sesler muhtemelen.
    Taşınsanız da başka yerde gürültü olmayacağı meçhul. Kulak tıkacı öneriyorum, kullanıyorum gayet memnunum.

10. 12 Ocak 2019 22:32
  11. calisanbayan

calisanbayan Üye Üye

Ödül Puanları:
    23
    Evet bizim üst komşumuz şehir dışındaydı. Birşeyler çekme.itme ve ayak sesi gelince hırsız sanıp apartmandaki akrabasına.haber verdik. Ama baktık ki evde kimse yok. Yani yine bizim.asagi katımızdaki gorgusuzlerdenmis.

whiteroses09 bunu beğendi.
  12. 12 Ocak 2019 22:46
  13. Os_gul

Os_gul Guru Üye

Ödül Puanları:
    303
    İlk evimde üsttekiler 24 saat yürüyordu biz eşimle sinirle sabaha kadar ayak sesi dinlerdik . Hatta evde köpek yada iri başka canlı var o yürüyor sabaha kadar derdik .çünkü insan olan azcık uyur dinlenir diye düşünüyordum . Konuştuk kabul etmediler . Sonra kavga kıyamet taşındık ordan başka eve o evde de üstümüzde genç bir çift minik kızları vardı , kızları sabah akşam koşardı . Kay kay mı ne sürerdü evde sanki tepemizden kamyon geçiyor gibi sabah akşam . Konuştuk kabul etmediler bizde sürülmüyor dediler . Yan komşudur dediler . Kimse kabul etmiyor arkadaş . Şimdi töbe ettim en üst kat tuttum . İnanmazsınız komedi ama en üst katta da sabah 4’ten akşam 12 ye kadar yürüme sesi geliyor resmen sanki tepemizde bir ayı yürüyor . Alt katta 3 erkek çocuk anne baba varmış meğer . Resmen güm güm yürüyorlar ben kendi ayak sesimi duymazken onların ayak seslerinden cinnetin eşiğine geldim . Eşya çekme sesleri bile geliyor hemde nasıl ...Kulak tıkacı olmadan uyuyamıyorum.Böyle kader olmaz diyorum ya kurtulamadım 3. Evim . Hatta gece gündüz evin içinde piyano sesi nasıl ama anlatamam.sanki yan odamda çalıyorlar . Güvenliği aradım alt kattan geliyor uyarın diye meğer alt kattakinin yanında ki daireden geliyormuş biz şok olduk . Nasıl altın yanından bu kadar ses gelebilir inanamıyorum . Eski evlerde de belki gerçekten üst kattan değil başka yerlerden geliyordu ses biz anlayamadık . Emin olun üst kata taşınınca da kurtulamıyorsunuz.

14. 12 Ocak 2019 23:16
  15. feridexo

feridexo Üye Üye

Ödül Puanları:
    18
    Benim de eski evimde üst kat komşumuzun 20li yaşlarda bir oğlu vardı. Yürüdükçe pat pat pat pat ilk başlarda aşırı korkuyordum noluyor diye. Söylemeye de çekinmiştik o zamanlar. Kadıncağıza laf arasında söyledik bir şekilde ama kadın diyor ki kızım napayım dozer gibi yürüyor :halay:
    Bazı insanlar çok sağlam basıyor yaa

16. 12 Ocak 2019 23:40
  17. Scener

Scener Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    48
    Ayak sesini nasil duyabiliyorsunuz. Topuklu terlik falan mi giyiyorlar

18. 13 Ocak 2019 00:04
  19. kanaryamm

kanaryamm Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    188
    Çok iyi anlıyorum sizi bizde aynı dertten muzdaribiz. Apartmanda asansör olmasına rağmen dairenin birindeki insanlar merdiveni kullanıyor gelen gidenleri hiç bitmiyor patırtı gürültü gece 2-3ü buluyor. Whatsapp grubundan yazdım lütfen merdivenlerden yavaş inin ses yapmayın sohbet etmeyin. Bi dönem düzeldi ama baba evi kızları torunları geliyor kocaman çocuklar 15 yaşlarında 20 li yaşlarda kızlar patır kütür iniyorlar kahkaha bağırarak konuşma Allah akıl fikir versin. Eşim kulak tıkaçlarında buldu çareyi deneyin isterseniz.