Güzel bir ten için 8 altın kural

gxoxnxuxlxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Mayıs 2007
Mesajlar
6
Emoji Skoru
0
Yaş
46

Güzel ve pürüzsüz bir tene sahip olmak istiyorsunuz. Bu hiç zor değil. İşte kolayca uygulayabileceğiniz 8 altın kural.
Derinlemesine Temizlenin :
İnsan yorgun olduğu zaman makyajı temizlemek istemez. "Yarın bakarım" der. Bu büyük bir hatadır! Büyük bir gün boyunca yüzünüzde duran bir makyaj, gözenekleri tıkar ve belli bir süre sonra deri inceliğini yitirir. Makyaj temizleme sağlıklı bir güzelliğin temelidir. Temizleyicileri ve losyonları, pamuk ve makyaj temizleyici kağıtlar tümüyle temiz çıkana kadar kullanın. Her zaman yüzünüze dokunmadan önce ellerinizin temiz olmasına özen gösterin.

Hafif Bir Fondöten Kullanın :
Kalın bir tabaka fondöten "tabaka" yapar, çirkin durur. Kırışıklıları özellikle belirtir. Onları burun çevresinde, alında, çenede, dudakların üzerinde daha belirgin yapar. Genişlemiş olan gözenekleri de ortaya çıkarır.

Yüzünüzü Hırpalamayın :
Fondöteninizi yalnızca hafif darbelerle, aşağıdan yukarıya doğru ve önceki tavsiyelerimizi hatırlayarak sürün.

Yüzünüzü Koruyun :
Düzenli olarak nemlendirici, bir cilt üstü kremi veya bir besleyici kullanın. Açık havada yaşayanlar bir güneş kremi kullanmayı unutmayın!

Mümkün Olduğunca Fazla Oksijen Alın :
Her defasında soluyabildiğiniz kadar soluyun. Güzel havalarda pencereniz açık uyuyun. Unutmayın ki, deri, vücudun genel oksijen alımında önemli rol oynar ve iyi oksijen almış deri sağlıklı bir deridir. Hafta sonu tatillerinizi açık havada, ormanlık sayfiyelerde geçirmeye çalışın.

Uyku Saatleriniz Düzenli Olmalı :
Uyku güzellik için çok önemli bir etkendir. Eğer düzensiz bir uyku saatiniz varsa, sigara ve içki de içiyorsanız bütün bunlar teniniz ve sağlığınız için oldukça kötüdür.
Sağlıklı Bir Beslenme Diyeti Uygulayın :
Beslenmenin cildiniz üzerinde oldukça büyük bir etkisinin olduğu hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Düzensiz ve sağlıksız beslenmenin cildinizi ve sağlığınızı bozacağını aklınızdan hiçbir zaman çıkarmayın.

Fazla İlaç Kullanmayın :
Biliyorsunuz ki, deri, organizmanın özümlediklerini dışarı atar. Böylelikle de bu atıklar cildinizi bozar.
 

MBLUE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Mart 2010
Mesajlar
3.719
Emoji Skoru
0
Bende güzel bir cilt istiyorum ama tonıklerimi kullanmayınca gene siyah noktalar beliriyo sanırım yağlı bir cilde sahibim:çok üzgünüm:
 

isorgi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Ekim 2010
Mesajlar
53
Emoji Skoru
0
Çok doğru ama hep bi hevesle başlanıp herşeyi doğru düzgün yapıp sonra koy vermemek lazım ben veriyorum da:KK66:
 

burcu135

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Mayıs 2010
Mesajlar
478
Emoji Skoru
0
18 yaşındayım.ama gözeneklerim açık.Yüzümde delikler var napıcamı neyi kullanıcamı bilmiyorum:KK43: bi öneriniz varmı?Teşekkrler..:18::18:
 
Yukarı Alt