Hacamatın Kadın Hastalıklarındaki İyileştirme Etkisi... Nasıl Yapılır?

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Daha önce hacamat hakkında açtığım bir iki konudan sonra çok farklı bilgiler öğrendim ve uygulamaya başladım. Vakit buldukça yazacağım inşaallah.

Hacamatı hepimiz biliyoruz ancak ya bir iki kere yaptırdık ya da hiç yaptırmadık muhtemelen. Ancak burada bahsedeceğim hacamat bir iki kere yapılan türden değil. Ben hacamatın sadece infertilite ve kadın hastalıkları ile alakalı olan kısmını yazacağım. Günleri noktaları nasıl yapılır nasıl etki eder vs vs...

(Önemli not: Herhangi bir hacamat merkezine gittiğinizde bu noktalardan yaptırmak istediğinizi söylediğinizde muhtemelen hacamat yapan kişi kendi aldığı eğitime göre noktaları belirleyip hacamatı uygulamak isteyecektir. Bu konuda gerçekten çok farklı noktalardan hacamat yapanlar oluyor. Faydası ne olur ne kadar olur bilemeyeceğim. Benim de hacamat eğitimi alma imkanım oldu ve ben de buna göre yazıyorum. İsterseniz burada yazılan bilgilere göre birine hacamat yaptırabilirsiniz. İsterseniz de bir hacamat merkezine gidip onların yöntemine göre yaptırabilirsiniz. Hepsinin elbette faydası vardır.)

Bir sonraki yazı kadın hastalıkları için yapılan hacamat noktaları
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Kadın hastalıkları için yaptıracağımız hacamatta noktaları dört başlıkta toplayacağız.
1. Sünnet olan noktalar (hastalık ile alakalı olanlar)
2. Omurga yanlarında bulunan noktalar
3. Anatomik noktalar
4. Diğer noktalar

1. Sünnet olan noktalardan 3 tanesi kadın hastalıklarına iyi geliyor.
Birincisi C7 noktası. Bu noktayı bulmak çok kolay. Başınızı öne eğin ve elinizi ensenize götürün ve yavaşça düz bir şekilde aşağıya kaydırın. Boyun omurganızdaki en büyük en bariz kemiği olan nokta. Tam bu kemiğin üzerine hacamat yaptırıyoruz çünkü bu nokta her hastalığa fayda sağlayan anahtar mahiyetinde bir nokta. Bütün hacamatlarda bu noktaya mutlaka yaptırılmalı.

Diğer sünnet olan iki nokta ise kronik hastalıkların iyileşmesi için (örneğin polikistik over gibi bir türlü kurtulamadığınız bir hastalık varsa). Bu noktayı bulmak için iki elimizi kulaklarımızın arkasından ensenin başlangıcından birleştiriyoruz. Kafatasının bittiği ve ensenin başladığı yere işaret ve orta parmaklarımızla dokunuyoruz. Şu an parmaklarımız tam ortada. Sağ elimizi daha sağa, sol elimizi daha sola kaydırdığımızda (yaklaşık 2-3 parmak kadar kaydıralım) iki tane beze gibi bir şeye parmaklarımız temas edecek. İşte tam bu iki nokta, kronik hastalıkların iyileşmesine fayda sağlıyor.

2. Omurga yanlarında bulunan noktalar sağlı sollu 4 tane. L2 ve S2 noktaları. Bunları omurgamızda disklerin numaralandırıldığı şekliyle yazdım. Bel omurgamızdaki diskler L1 L2 L3 L4 L5 S1 S2 S3 S4 S5 şeklinde numaralanıyor. l2 ve s2 yi bulmak için öncelikle ayağa kalkın ve ellerinizi belinize koyun. Kemiğinizi hissedin. Baş parmaklarınızı sağlı sollu bel kemiğinize koyun ve orta parmaklarınızı düz bir şekilde arkada bel omurgasında birleştirin. Şu anda orta parmaklarınız bel omurganızdaki L4 ve L5 disklerinin tam arasında duruyor. Yapmanız gereken şey disklerinizi hissederek 3 disk aşağı ve 3 disk yukarı kaymak. Böylece L2 ve S2 noktalarına ulaşıyorsunuz. Bir kupa yaklaşık 2 diski kaplayacak kadar büyük olduğu için diskin biraz yukarısı veya aşağısını tutturmanızda hiç bir sakınca yok. Yalnız kupaları tam disklerin üzerine koymuyoruz. İki parmak sağı ve iki parmak soluna yerleştiriyoruz. Bu şekilde 4 noktaya hacamat yaptırıyoruz.

Bu zamana kadar yazdığım noktalar bulması nispeten daha zor olanlardı. Yine de inşaallah anlaşılır tarif olmuştur ve kolay bulursunuz. Bundan sonrakiler çok daha kolay.

3. Anatomik noktalar. Bunlar da karnımızda yumurtalık ve rahim üzerine yerleştirilen noktalar.

4. Diğer noktalar. Ayak paş parmağı ile işaret parmağı arasında kalan ayak üstündeki bölge. Bu noktaya kadın hastalıkları için akupunktur yapılmakta. Yine bu bölgeyi uyarmak için hacamat yapılabilir. Bu da iki ayakta yapıldığı için iki nokta oluyor.

Toplamda 12 noktaya hacamat yaptırılırsa kadın hastalıklarına olumlu etki edecektir Allah'ın izniyle...
 

sabir23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2016
11
5
30
ben bir sene once yaptirdim uc defa onun belli gunleri vardi kadin yaparken dua falan okuyodu onu yapana kadar adetim duzensizdi 3-4 ayda bir olurdum
hacamat yaptirdim uc kere sonra bir ay gecti ondan sonra tam gunu gunune adet oluyorum cok sukur.
gercekten cok faydali acisiz.
ben inanmayarak yaptim meraktan ama iyiki yapmisim
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Bir sonraki yazı bu hacamatı yaptıracağımız günler, iki hacamat arasında geçen süre, dikkat edilmesi gereken meseleler...
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Bir sonraki yazı bu hacamatı yaptıracağımız günler, iki hacamat arasında geçen süre, dikkat edilmesi gereken meseleler...
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Bu hacamat adetin 7. günü yaptırılmalı. Adetler düzenliyse ayda bir yapılmış olur. Değilse de bir kaç defadan sonra daha da düzelecektir inşaallah. Eğer çok sık adet görüyorsanız çok kan kaybetmemek için dikkat edin. İki hacamat arası 3 hafta olmalı en az. 4-5 haftayı geçmemeli.

Adetiniz geciktiyse adet olmak için evde yapabileceğiniz bir yöntemden bahsedeyim. Kuru kupa işlemi. Göğüs bitimine yani göğsün hemen altına yan yana 5 tane kupa tutturun. Vakumun şiddeti ne çok fazla ne çok az olsun. Bu kupaları 15 dakika bekletin ve çıkarın. Ertesi gün yine tekrar edin. Bir kaç gün bunu uygularsanız adeti tetiklemiş olursunuz. Ya da adet olmanız gereken günden çok önce kanama geldiyse onu durdurmak için de bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Geçen ay buna benzer bir durum yaşadım. Ve 3 gün üst üste uyguladım işe yaradı. Çok erken gelen kanama iyice azaldı ve 12-13 gün sonraya kadar çoğalmadan az az geldi. Gelmesi gereken gün kanama arttı.

Henüz adet olmak için denemedim. Ama bir uzman tavsiyesiydi bu ve bana yaradı, inşaallah herkeste işe yarar.

İki aydır bu yöntemleri uygulamakla meşgulüm. Şu an için iyi gidiyor.
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Hacamattan maksimum fayda sağlamak için dikkat edilmesi gereekenler:

Hacamat yapılan gün ve bir gün öncesi hayvansal gıdalar, hazmı zorlayan yiyecekler yenirse vücut bunlarla çok meşgul oluyor ve hacamattan elde edilen verim azalıyor. Aynı zamanda hacamat sonrası bir veya iki gün boyunca çok yorucu işler yapılırsa (günlük işler dışında ağır temizlik, uzak bir yere yolculuk vb) yine verim düşüyor. Vücudu kendi haline bırakmak, işlerle yiyeceklerle çok yormamak lazım ki beyin hacamatla ve tedaviyle meşgul olsun bütün enerjisini buna versin.

Bir diğer konu bir iki kere hacamatı yapıp işe yaramıyor diye bırakırsak gerçekten yaramaz. Tam bir tedavi için hangi hastalığa hacamat yapıyorsak yapalım 12 seansta tam sonuç elde edilir. Bu zamana kadar yapılan araştırma sonuçları bunu söylüyor. Ayda bir yaparsak bir yıla net sonuç alırız. 3-4 aya zaten kendini belli eder. Biraz sabır gerek sadece.
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
ben bir sene once yaptirdim uc defa onun belli gunleri vardi kadin yaparken dua falan okuyodu onu yapana kadar adetim duzensizdi 3-4 ayda bir olurdum
hacamat yaptirdim uc kere sonra bir ay gecti ondan sonra tam gunu gunune adet oluyorum cok sukur.
gercekten cok faydali acisiz.
ben inanmayarak yaptim meraktan ama iyiki yapmisim
Çok sevindim sizin adınıza... İnşaallah hepimiz için şifa olur..
 

asli-asli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2015
806
514
Merhabalar, ben de biraz araştırdım bu hacamati pco ve yumurtlama bozuklukları için denemek istiyorum. hep inandığım ve yaptırmak istediğim biseydi ama vesilem bu olacak sanırım. sorum su tek seansta bitmeyecek bişey mi bu acaba. bulunduğum yerde hacamat merkezi var yapan kişi dr unvanli ve 100lira ücreti var. birden fazla seanslar maddi bakımdan ağır gelebilir bana o yüzden soruyorum.
 

denizz36

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2016
105
33
merhabalar ;
öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim bende edindiğim bir deneyimden bahsetmek istiyorum eşime hacamat yaptırdım sonuç inanılmaz eşim sedef hastası ve karaciğer değerleri sürekli yükselip sedefi dahada tetikliyor gitmediğimiz doktor profösör kalmadı denemediğimiz şey kalmadı bu arada çocukta istiyoruz olmuyordu eşimin değerleri çok düşüktü hacamatı yapan doktora bundan da bahsettik ve uygulama sırasında sizin de dediğiniz gibi tam kuyruk sokumuna da bir kupa koydu ama en az 4-5 ay düzenli yaptırmamız gerektiğini söyledi bu arada çocuk için tedavide gördüğümden eşimin sperm değerlerini de takip etme şansımız oldu 7 milyon olan sperm 2. hacamatta 12 milyona 3. hacamatta 24,5 milyona 4. hacamatta ise 78 milyona çıktı çok şükür rahatsızlığında da oldukça yol kat ettik ve şuan iyi geçmek bilmeyen sedef yaraları bir anda kayboldu demek istediğim tedavi sürecinde doktorların söylediği tek şey sperm arttırmak için bunun ilacı yok önce hap sonra aşılama sonra tüp bebek diye rutine bağlamış bir tedavi izliyorlar 3 aşılama yaptırdım 2 si tutmadı 3. sü için bekliyorum ama buda olmazsa tüp bebek düşünüyorken doğala bırakmayı seçtim inşallah hayırlı haberleri de paylaşırım sizlerle kesinlikle eşlerinizde sperm azlığı sorunu varsa ve sebebi varikosel gibi bir rahatsızlığa bağlı değilse hacamat yaptırın hem peygamber efendimizin sünneti hemde sizin paylaştığınız gibi daha birçok sebebi bilinen yada bilinmeyen hastalıklara şifa sadece sabırlı olmak gerekiyor en az 4-5 ay düzenli yaptırdıktan sonra sonuç alınabiliyor biz eşimin rahatsızlığına çare ararken çocuk konusunda da yardımı dokundu umarım sizler de yaptırarak güzel sonuçlar alırsınız
 

denizz36

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2016
105
33
Merhabalar, ben de biraz araştırdım bu hacamati pco ve yumurtlama bozuklukları için denemek istiyorum. hep inandığım ve yaptırmak istediğim biseydi ama vesilem bu olacak sanırım. sorum su tek seansta bitmeyecek bişey mi bu acaba. bulunduğum yerde hacamat merkezi var yapan kişi dr unvanli ve 100lira ücreti var. birden fazla seanslar maddi bakımdan ağır gelebilir bana o yüzden soruyorum.
tek seansla sonuç alman mümkün değil ama 5-6 seans sonra kesin olur gözüyle de bakma çünkü veren de alan da Allah o ol derse olur sana tavsiyem işin maddi boyutunu sakın düşünme ve bir an önce yaptır her şeyin başı sağlık bunu çocuk tan önce bile kendin için yapmalısın
 

asli-asli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2015
806
514
tek seansla sonuç alman mümkün değil ama 5-6 seans sonra kesin olur gözüyle de bakma çünkü veren de alan da Allah o ol derse olur sana tavsiyem işin maddi boyutunu sakın düşünme ve bir an önce yaptır her şeyin başı sağlık bunu çocuk tan önce bile kendin için yapmalısın
Haklisiniz. Tabiki herşey Rabbim in emrinde . Bilmiyorum bakalim müsait bir zamanda denemeyi düşünüyorum hayirlisiyla.
 

denizz36

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2016
105
33
Haklisiniz. Tabiki herşey Rabbim in emrinde . Bilmiyorum bakalim müsait bir zamanda denemeyi düşünüyorum hayirlisiyla.
cumartesi eşime hacamat yaptırmak için doktora gittik artık devlet hastahaneleri de yapıyor bağcılar devlet hastahanesi istanbulda başlamış yapmaya eğer istanbuldaysan mutlaka git canım
 

asli-asli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2015
806
514
cumartesi eşime hacamat yaptırmak için doktora gittik artık devlet hastahaneleri de yapıyor bağcılar devlet hastahanesi istanbulda başlamış yapmaya eğer istanbuldaysan mutlaka git canım
Yok malesef istanbul da değilim. Ama çok iyi olmuş devlet hastanelerinde uygulamaya başlamaları
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Merhabalar, ben de biraz araştırdım bu hacamati pco ve yumurtlama bozuklukları için denemek istiyorum. hep inandığım ve yaptırmak istediğim biseydi ama vesilem bu olacak sanırım. sorum su tek seansta bitmeyecek bişey mi bu acaba. bulunduğum yerde hacamat merkezi var yapan kişi dr unvanli ve 100lira ücreti var. birden fazla seanslar maddi bakımdan ağır gelebilir bana o yüzden soruyorum.

Ben de pko hastasıyım. Her ay düzenli kendime yaptım ve 6 ay çok düzenli geldi adet ki ömrümde gormedim böyle bir şey. Sonraki ay yapmadım. Bir kac gün geçti uşendim derken hadi dedim bakalım bu ay kendiliğinden gelecek mi. Ama iki buçuk ay geçti hâlâ yok. Tekrar yapacağım artık demek ki her ay gerekiyor. Zaten hiç bir hastalıkta tek seferde iyileşme olmuyor. Fiyat da normal heryerde öyle. Aslında dezenfekte ve bazı önemli hususlara dikkat edildiğinde herkesin yapabileceği bir şey hacamat. Ama türkiyede sadece saglikcilara eğitim veriyorlar. Ben saglikci değilim. Ama yurt dışında yaşıyorum eğitim imkanı buldum hemen katıldım. Arkadaş çevremde ve kendimde inanılmaz sonuçlar aldık. Zaten eğitim esnasında uzman da her şeyi ayrıntılı anlattı bazı durumlar var ki sadece doktor gözetiminde hacamat yapılmalı. Onlara zaten asla yapmam. Saglikci değilim. Ama ben eğitimi almasaydim her ay gidip yaptirmam zor olurdu. Maddi imkan da dediğiniz gibi bazen zorlayabiliyor. Keşke herkes eğitim alabilse.
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
Sorulariniz olursa alinti yaparak yazarsanız kısa sürede cevap yazarım inş.
 

ayneyn

Nevbahara kaç mevsim var bilemem
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
1.135
1.294
İnşaallah sağlığımız duzelirse bebek de kendiliğinden gelir. Arkadaşlar ben de klomen aşılama tedavilerinden geçtim pko sebebiyle ama maalesef olmadi. Artık bu konuda vucudumu ilaç deposuna çevirmekten vazgeçtim. Tabi ki doktor takibi ilaç kullanımı olmalı çoğu kişi için sonuç olumlu oluyor. Ama eğer sonuç alamadiysak bence çok üzerine düşüp yıllarca ilaç kullanmak yine bizi yipratacaktir. En güzeli vucudumuzu bir bütün olarak görmek ve her açıdan sağlıklı bir insan olmaya çalışmak. Çünkü her organ diğerleriyle uyum içinde çalışıyor. Biri hasta olunca diğer bir organı da etkileyebiliyor. Hacamat ile güzel bir vücut temizliği ve bütüncül bir tedavi metoduna hepimizin ihtiyacı var.