Hadi artık ! Birikime başlayalım mı?

Sen hep gul

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
223
Mersin’in popüler bir yaylasından. Dönümü normalde 30 bin civarı ama nakit verince 5 dönümü 100 bine alıyoruz. Satıcının acil ihtiyacı vardı ev alacakmış. Zaten el sıkıştıktan 2 gün sonra bize satın diye telefonlar geldi. Hayırlısı bakalım..
Hayırlı olsun, bayağı uyguna almış oluyorsunuz , şu an gayrimenkul almanın tam zamanı aslında çünkü alım satım ciddi mânâda durmuş durumda

black cat

Kilo:79.2(17 mayıs) Boy:169 Güncel: 77.6 Hedef:65
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
622
Mersin’in popüler bir yaylasından. Dönümü normalde 30 bin civarı ama nakit verince 5 dönümü 100 bine alıyoruz. Satıcının acil ihtiyacı vardı ev alacakmış. Zaten el sıkıştıktan 2 gün sonra bize satın diye telefonlar geldi. Hayırlısı bakalım..
Hayırlı uğurlu olsun canım. Nakit varsa yapilacak en guzel şey.Darısı başımıza.😊

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Herkese merhaba
Geçmiş bayramınız mübarek olsun.
9 gün tatil baya yordu beni. Hala kendime gelebilmiş değilim. Bir de tatil dönüşü yoğun bir iş temposuna başladık.
Bayram da çok fazla harcamam olmadı, tam tersine kara bile geçtim :) Altın alımına devam etmeyi düşünüyorum bakalım.
Mayıs ayında bütçemi aşmıştım, bu ay onu da dengelerim.

FusyAsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
556
Günaydın hanımlar
Eşim artık birikim için 500 tl vereceğini söyledi.
2 gr altın mı alsam yoksa 1 gr altın kalanıyla dolar mı alsam sizce ne yapayım?

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Günaydınlar

Günaydın hanımlar
Eşim artık birikim için 500 tl vereceğini söyledi.
2 gr altın mı alsam yoksa 1 gr altın kalanıyla dolar mı alsam sizce ne yapayım?
Eğer uzun vadeli bir birikim düşünüyorsan 2 gr altın almak mantıklı bana göre. Şu sıralar inecek mi çıkacak mı belli değil ama ben uzun vadeli bir birikim yaptığım için altın almaktan yanayım. Hem altın hesabım var, hem de ayda 1 tane çeyrek almaya çalışıyorum.

FusyAsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
556
Günaydınlar

Eğer uzun vadeli bir birikim düşünüyorsan 2 gr altın almak mantıklı bana göre. Şu sıralar inecek mi çıkacak mı belli değil ama ben uzun vadeli bir birikim yaptığım için altın almaktan yanayım. Hem altın hesabım var, hem de ayda 1 tane çeyrek almaya çalışıyorum.
Uzun vadeli düşünüyorum yani 2-3 Sene gibi.
Altın hesabım var her ay 1 gr alıyorum ama evet inecek mi çıkacakmı belli değil güvenemiyorum kumbaram için ufak ufak dolarda alıyorum aynı sistem devam edeyim o halde

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Uzun vadeli düşünüyorum yani 2-3 Sene gibi.
Altın hesabım var her ay 1 gr alıyorum ama evet inecek mi çıkacakmı belli değil güvenemiyorum kumbaram için ufak ufak dolarda alıyorum aynı sistem devam edeyim o halde
Bundan 3 yıl evvel düğünümüzde gelen çeyrekleri 200 liradan bozdurmuştuk. O yüzden ben uzun vadeli altın birikiminde zarar edeceğini sanmıyorum.

Yukarı Alt