Hadi artık ! Birikime başlayalım mı?

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Doğru 2 sene önce ben evlendiğimde çeyrek 250 tl di şimdi 405 tl
İyi bir yatırım bence altın. Zamanında bu kadar bilinçli değildim aslında. Elimde hiç türk parası bırakmamaya çalışıyorum. Altın ve dolar hesabı o yüzden işime geliyor. Ne kadar olursa olsun alıyorum.

FusyAsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
556
FusyAsk FusyAsk eşinizin birikim için vermesi de iyi olmuş. Ben eşimden gizli yapıyorum. Kendisi hiç parayı tutamıyor. Bende ne biriktirirsem kar diyorum.
Eşimde aynı öyle hiç tutamaz bende biriktirmeyi çok severim kenarda param olması güven veriyor. Ona kalsa ne gerek var der.
Önce kumbara aldım bebek için biriktirelim dedim bozuklarımızı 2-3 senesi daha var ama olsun şimdiden başlayalım dedim. Kumbara için Her ay 100 tl vermeye başladı ama ben gram altın aldım sadece bozukları kumbaraya attım :) 1000 tl birikti onu kart kapatmak için kullandık (geri verecek)
Sonra 200 tl vermeye başladı. Şuan 4 gr altın oldu. + kumbaradakiler
Geçen akşam 500 vereyim daha güzel birikir dedi ben şok:))
Bu arada Bende çalışıyorum

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Eşimde aynı öyle hiç tutamaz bende biriktirmeyi çok severim kenarda param olması güven veriyor. Ona kalsa ne gerek var der.
Önce kumbara aldım bebek için biriktirelim dedim bozuklarımızı 2-3 senesi daha var ama olsun şimdiden başlayalım dedim. Kumbara için Her ay 100 tl vermeye başladı ama ben gram altın aldım sadece bozukları kumbaraya attım :) 1000 tl birikti onu kart kapatmak için kullandık (geri verecek)
Sonra 200 tl vermeye başladı. Şuan 4 gr altın oldu. + kumbaradakiler
Geçen akşam 500 vereyim daha güzel birikir dedi ben şok:))
Bu arada Bende çalışıyorum
İyi iyi maşallah diyelim o zaman. Benim de hem evde hem de iş yerinde bozuklukları biriktirdiğim bir kumbaram var. Onlarla da çeyrek almaya çalışıyorum aylık. Nedendir bilmem bana da güven veriyor kenarda paramın olması :)
Benim de birikimler bebek için gidecek sanırım, tedavi olmamız gerekiyor.

FusyAsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
556
İyi iyi maşallah diyelim o zaman. Benim de hem evde hem de iş yerinde bozuklukları biriktirdiğim bir kumbaram var. Onlarla da çeyrek almaya çalışıyorum aylık. Nedendir bilmem bana da güven veriyor kenarda paramın olması :)
Benim de birikimler bebek için gidecek sanırım, tedavi olmamız gerekiyor.
Hayırlısı olsun inşallah :)

Alya86

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
161
Selam kızlar aranıza yeni katıldım bizde ev almak istiyoruz ama malum faizler çok yüksek geçen ay 9.5 gram altın 25euro aldım düğünlerde çok 2 çeyrek 1 gramda oraya gitti inşallah bu ayda bişeyler olur okudukça dahada keyif alıyorum kaç aydır kredi kartı ödemeleriyle geçti şükür bitti

FusyAsk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
556
Selam kızlar aranıza yeni katıldım bizde ev almak istiyoruz ama malum faizler çok yüksek geçen ay 9.5 gram altın 25euro aldım düğünlerde çok 2 çeyrek 1 gramda oraya gitti inşallah bu ayda bişeyler olur okudukça dahada keyif alıyorum kaç aydır kredi kartı ödemeleriyle geçti şükür bitti
Hosgeldin, her ay bu şekilde birikim yapabiliyorsan çok iyi

kardelen_08

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.817
Merhabalar.
Şu sıralar krediye hiç bulaşmamak en iyisi aslında. Biriktirip önden peşinatı yüksek verip daha az kredi çekmek lazım.

Alya86

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
161
Yok her ay böyle olamıyor ama kendimizi zorlamız gerekiyor bişeyler yapmak için eşimle ortak bütçe oluşturamıyoruz yoksa ben çok çabuk biriktirebilirim.siz nasıl bütçe oluşturuyorsunuz eşim konuyu açınca bile sinirleniyor

Yukarı Alt