hadi kızlar o mutlu günü tekrar yaşayalım....

__zeynep__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Temmuz 2008
Mesajlar
202
Emoji Skoru
1
Yaş
33
aklıma birden hamile olduğumu öğrendiğim gün geldi ve sizlerle paylaşmak geldi içimden... ve tabii sizinkileride duymak istiyorum...
bir yıl olmuştu evleneli ve biz artık bebek istiyorduk..hapla korunduğum için adetim düzensiz olmuştu.. hapı bırakınca düzensizlik bir süre devam etti.. 29Ağustos 2007 hiç unutamıyorum o günü... yakın bir akrabamızın bir düğünü vardı kayınvalidemlerde hazırlanıyorduk... ben eşim ve dayısının kızları... adetim 9 gün gecikmişti... eczaneden test almıştım o telaşın arasında hemen testi yaptım ve aynanın önüne bıraktım bir süre sonra bakmaya gittim tabii içimden kesin bu seferde tek çizgi diye geçiyordu... ama gördüğüm şey iki çizgiydi inanamıyordum hamileydim.. çığlık atmaya başladım evin içinde kızlarla sarıldık.. eşim hala şoktaydı inanamamıştı.. gidip gidip teste bakıyordu... ya yanlışsa diye bana soruyordu... o gece aslında düğün benim düğünümdü.. bütün gece hiç oturmadım diye bilirim bir oynadım bir oynadımki sormayın:teytey:
eşim hala şaşkındı... jeton düşmemişti yani taki akşam eve gidip yatağa uzanana kadar.. yanıma geldi ve karnımı elledi " şimdi burda bizim bebeğimiz mi var" dedi ve ben başladım ağlamaya... Yarabbim ne güzel bir duyguymuş..Rabbim bütün isteyenlere bu güzelliği tattırsın inşallah...:1rolleyes::1rolleyes:
 

hepyek-34

Hayatta her sey kısmet...
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Temmuz 2007
Mesajlar
1.034
Emoji Skoru
1.189
bizde 8 yıllık evlilikten sonra çocuk yapmaya karar verdik. (tembel çıktık biz) kimyevi yollarla korunmadığım için ben hemen hamile kaldım. doğum günümden bi gün önce yani 20 ağustosta öğrendim. Adetimde bi gecikme yoktu aksine erken olmustum üstüne görme diyorlar her neyse o. ama cok hissediyordum yavrumun içimde olduğunu hatta daha test yaptırmadan önce konusmaya başladım ve ilginçtir hep kızım diye hitap ettim. sonrasında test aldım akşam iş çıkışı eve gelirken eşim çok kaptırma kendini yoksa hayal kırıklığı yaşarsın kötü oluır diyordu hep bense inatla hayır var diyordum. Neyse testi yaptım duşun kenarına bıraktım 5 dakika sonra bakığımda maalesef tek çizgiydi:KK43:(((( çok yıkılmıştım demoralize olmuştum resmen:KK43:(((( eşim haklı çıkmıştı. testi ölecene duşun kenarına koyup içeri geçtim gene. neden sonra tekrar lavobaya gittim testi atmak için aldığımda en son çığlığımın tüm binada inlediğini hatırlıyorum. evet beklenen misafir kızım yoldaydı. direk eşime gidip testi gösterdim kelimeler düğümlenmişti adeta boğazımda, sesim kısıldı sanki vs. eşim bunlara güven olmaz gel emin olmak için kan testi yaptıralım dedi çıktık akşam vakti hastaneye kan testi yaptırmya hatta gitmişken ultrasona gireyim dedim ve toplu iğne başı büyüklüğündeki kızımı ilk o zaman görmüştüm.vay be tam bir yıl olcak nerdeyse. darısı 2. çocuğum başına inşallah :)))
 
Son düzenleyen: Moderatör:

sevhan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ekim 2007
Mesajlar
1.456
Emoji Skoru
6
Bende altı yıl çocuk sahibi olmayı düşünmemiştim zaman zaman aklıma gelmişti ama çok rahat olan hayatımdan bir türlü taviz veremiyordum.Eşim artık olması gerekir dedi bunun üzerine ciddi ciddi korktum hiç almasa almazmı demiştim oda bir tane olsun hiç olmasa olmaz demişti.Sonra nette falan baktım bebek sahibi olmak isteyen insanların yazılarını okudum ve etkilenmeye başladım ama yine vazgeçmekten korktuğum için hemen bebeğim olsun istiyordum ve hemende oldu beklemedim.Hatta bir ayrıntı geçen yıl bu zamanlar dondurma yemeye gittiğimiz bir yer burada biz otururken masada garsonlar küçük bir kızı seviyorlardı kızın annesine kızın kaç doğumlu olduğunu sordular oda 2003 demişti bende bizimkide 2008 demiştim.Birkaç gün sonra içimde hissetmiştim hamile olduğumdam emindim ama hiiç kimseye söylemiyordum daha reglimde geçmemişti bir iki gün sonra midemde ekşimeler oluyordu ve kendi kendime gülüyordum yine bir iki gün sonra test alıp yaptım hamile olduğumu öğrendim ama hala reglime bir kaç gün vardı reglide olmayınca artık emin oldum ama yine kısa bir süre bunu kimseye söylemedim biraz yanlız keyfini çıkarmak istedim.Bir kaç gün sonra eşimede söyledim tabi onada tembih ettim bak şimdilik kimseye söyleme diye ama ne fayda ertesi gün artık herkes biliyordu.Çok güzel keyifli zamanlardı.:))))
 

zeliscik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Aralık 2007
Mesajlar
479
Emoji Skoru
1
benim kızım aşılam yoluyla oldu.tabi öncesinde kanallraım kapalı denildiği için laparoskopi oldum.teki açıktı şükürki.ve aşılama yapıldı.ben biliyordum olduğunu eşim hep kaptırma kendini diyordu.adetime daha 1 hafta vardı aşılama yapılalı 10 gün olmuştu.ben tabi sabırsızlanıyordum.dayanamayıp evde test yaptım.ikinci çizginin yarısına kadar açık pembe oldu.varmı yokmu diye sorup duruyordum kendime.eşim yok işte boşa heveslendin dedi.ben var ben hamileyim diyordum.13 ağustos 2007 pazartesi günü doğru hastaneye gitttik kan tahlili yaptırdık.ben işe gitmiştim.eşim telefon açıp hamilesin dediğinde iş yerinde çığlık atmıştım gözyaşlarımı tutamadım:)allahım isteyen herkese versin.hiç olmayacak belki diye düşünürken allahım dünyalar tatlısı bir kız verdi bana.sana şükürler olsun yarabbim
 
Yukarı Alt