1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

hafif derecede otizm

Konusu 'Konuşma Problemleri' forumundadır ve laurax tarafından 17 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2017
    Konu Sahibi : laurax
  1. laurax

laurax Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, 2012 mayıs sonu doğumlu bir oğlum var.Doktor iki yıldan sonra geçen ay hafif derecede otizm yani belli belirsiz otizm diyerek özel eğitim alması gerektiğini söyledi.Yaklaşık bir yıldır konuşuyor tabi daha söyleyemediği ve anlayamadığı sözcükler var.Çok inatçı ve dediğim dedik bir çocuk.Kreşe gidiyor orada çok uyumlu ve başarılı olduğunu söylüyor öğretmeni.Doktor oğluma iyi bir ram merkezi bulmamızı söyledi çünkü eğitimle yaşıtlarının seviyesine ulaşma olasılığı yüksekmiş.Sizden ricam eyüp,gaziosmanpaşa,şişli bu taraflarda bildiğiniz ram merkezi var mı?Çevrenizde çocuğu giden memnun kalanlar belki vardır.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. 17 Temmuz 2017
  3. Meryemaria

Meryemaria Üye Üye

Beğenildi:
    156
    Ödül Puanları:
    23
    Merhaba, Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) bildiğim kadarıyla her semtte bulunuyor.Burada öğrenciye bazı testler yapılıyor ve değerlendirilerek teşhis koyuluyor. Daha sonra bir özel eğitim kurumundan eğitim almaya başlayabilir. Yani Ram okul değil, sadece değerlendirmenin yapıldığı bir yer ve devlete bağlı. Bu değerlendirme yapılmadan özel eğitim alınmıyor.

4. 18 Temmuz 2017
  5. laurax

laurax Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    cevabınız için tşk ederim. ben de iyi eğitim alabileceği rehabilitasyon merkezi arıyorum.çok fazla merkez var birkaç yerle görüştüm hepsi ideal gibi duruyor.Doktora söylediğimde giden çocukların aile görüşünü almamızı söyledi.Belki burada çevresinde giden vardır diye soruyorum.

6. 18 Temmuz 2017
  7. Pembikhayallerim

Pembikhayallerim Üye Üye

Beğenildi:
    185
    Ödül Puanları:
    18
    Facebookta ogretmen sayfalari var oraya yazin isterseniz oralarda calisan yada bilgisi olan birilerini bulursunuz mutlaka