hamile kaldığınızı nasıl anladiniz

bm0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2020
10
7
25
adetim gecikti ama adet agrısı oluyor 2 gündür hamile kalıp ilk adet döneminde ağrı ceken oldumu?

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
477
459
Test yaptnz mı, bende bugun yaptm çift cizgi gordum ama hala adet olcakmışım gibi his var 🤷🏻‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-06-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Muallimemuallim

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2020
477
560
29
Kan testi vermenizi öneririm . Aksi halde suphede kalırsınız .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-04-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 141 gün kaldı.

Bebeğinizin saçları artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bir ay içinde belki bebeğinizin saçları 1 cm den uzun olacaktır. Uyurken solunuza doğru yatarken bacaklarınızın arasına bir yastık almanız bacaklarınızı paralel tutmanıza ve böylece daha rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Eğer annede hemoroid görülürse buz torbaları veya ilgili merhemler yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

benibekleyin

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
3.354
5.487
hiç anlamadım testte pozitif görünce bile inanmamıştım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-01-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
477
459
adetten 5 gün önce test yaptım negatif cıktı bugun gecikmemim 2 günü bekliyimmi ara ara adet sancısı gibi oluyor
Yumurtlamaya gore cıkıyo canım bence kanda cıkar varsa da ovulasyon kullandın mı ona gore hesaplayabılırsn

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

bm0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2020
10
7
25
test yaptım böyle cıktı 🤪

20201026_123027.jpg

SeseSesilia

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2020
480
313
23
Hayırlı olsun canım tebrik ederiim. Benim de adet oldum olucam diye bekliyordum ped takıp yatıyordum meğer hamileymişim 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-05-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
477
459

Cgdemm aslannnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
11
2
24
Merhaba kizlar bana yardımcı olun ben 9 ekiimde adetoldum 17 den itibaren korunmasız beraberlik yaşıyoruz yumurtalama döneminde özellikle dikkat ettik olmasin için ve bugün adet oldum ayda iki kez adet olmak çok canımı sıktı yerlesme kanı olabilir mi bu şuan herşeyi düşünüyorum 😔😔

mrveyldzpndk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
38
5
30
Test yaptnz mı, bende bugun yaptm çift cizgi gordum ama hala adet olcakmışım gibi his var 🤷🏻‍♀️
Merhaba, bende yeni hamile olduğumu öğrendim. 4 gündür adet olacakmış gibi ağrım oluyordu ama ara ara. Kesin olucam derlen bi baktım 3 gün gecikmiş sonra gittim test yaptım, çift çizgiyi gördüm 🙈

benibekleyin

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
3.354
5.487
Aynen bende, 🤭
Dr a gittigimde hamilemisiniz diye sordugunda sanmiyorum aslinda ama pozitif cikti dedim bi bakti kese var hamilesiniz deyince inandim😂
hahahah yıllarca silik çizgi aramaktan şaşı olan gözlerim bariz ikinci çizgiye inanmamıştı 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-01-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
477
459
Merhaba, bende yeni hamile olduğumu öğrendim. 4 gündür adet olacakmış gibi ağrım oluyordu ama ara ara. Kesin olucam derlen bi baktım 3 gün gecikmiş sonra gittim test yaptım, çift çizgiyi gördüm 🙈
Hayırlı olsn 😊

cicek96

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2020
74
44
Merhaba bende bugün öğrendim silik çıktı testim kan verdim 33 çıktı değerim insh yükselir gebeliğim devam eder

İlginizi Çekebilir