Hamile kalmak isteyenler için öneri

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.778
7.988
Ananas , kabak cekirdegi ve havuç suyu. Transfer sonrasi basariyi arttiriyorsa embriyonun rahime tutunmasinda da faydasi vardir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tuba_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
241
162
Ben de nar suyunun faydasını yazacaktım:) teşekkürler. Ayrıca avakado da faydalıymış.

Pink_Butterfly92

🐾🐣
Kayıtlı Üye
23 Mart 2015
7.778
7.988
Ben de nar suyunun faydasını yazacaktım:) teşekkürler. Ayrıca avakado da faydalıymış.
Igne zamanlarinda yani aslinda yumurtlama doneminden once
Nar + portakal +greyfurt isuyu iciyordum ben. Hem rahmi hazirlasin hemde c vitamini hucre yenilemesine yardimci oldugu icin nette okumuştum. Yumurtlamaya kadar ictim sonrasinda da ara ara devam ettim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

su00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2013
1.497
751
Canım ben ilk korunmayi biraktiğim ay hamile kaldım okudugum öğrendiğim ve olduğuna göre tutan şeyleri yazdım. Bi kaç tane salak çıktı Allah ol derse olur ona bakarsan tecavüze ugrayanlarin yumurtlama gününe mi denk geliyomus cart curt sacma sapan yazdılar. Sanki biz Allahtan degil de biz dogru yaptik diye oldu diyoruz. Dikkat et o insanlardan koru kendini😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 153 gün kaldı.

Önümüzdeki ay içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm ağırlığı yaklaşık 730 gr. artacak. Tebrik ederiz artık 4 aylık hamilesiniz. İki hafta içinde hamileliğinizin yarısına ulaşmış olacaksınız. Bebeğinizin boyu 14-15 cm civarında. Ağırlığı ise 250 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

tuba_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
241
162
Igne zamanlarinda yani aslinda yumurtlama doneminden once
Nar + portakal +greyfurt isuyu iciyordum ben. Hem rahmi hazirlasin hemde c vitamini hucre yenilemesine yardimci oldugu icin nette okumuştum. Yumurtlamaya kadar ictim sonrasinda da ara ara devam ettim.
C vitamini progesteron hormonunun çözülüp kana karışmasını sağlıyormuş, greyfurttan tam emin olamadım ama sanki bazı sakıncaları var diye okumuştum..

Mavikelebekk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
416
601
Yani canım tabiki
Canım ben ilk korunmayi biraktiğim ay hamile kaldım okudugum öğrendiğim ve olduğuna göre tutan şeyleri yazdım. Bi kaç tane salak çıktı Allah ol derse olur ona bakarsan tecavüze ugrayanlarin yumurtlama gününe mi denk geliyomus cart curt sacma sapan yazdılar. Sanki biz Allahtan degil de biz dogru yaptik diye oldu diyoruz. Dikkat et o insanlardan koru kendini😂😂
Tabiki ALLAH ol derse olur ama vesile oluyor bazı şeyler birde tam yağlı süt ürünleri yiyin kızlar bol bol asitli içecekler kesinlikle tüketmeyin

MelodiminEsi

<<hiçbir şeyin anası>>
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
2.628
3.143
Benim progesteron hormonum düşük sanırım bol meyve mi yesem ben de kızlar amaaan ne zor durumlar bunlar 😖

tuba_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
241
162
Benim progesteron hormonum düşük sanırım bol meyve mi yesem ben de kızlar amaaan ne zor durumlar bunlar 😖
Progesteron rahmi kalınlaştıran ve gebeliğe hazırlayan hormonmuş..Yani yumurta döllense bile rahim hazır değilse tutunamıyor ve boşa gidiyor bu nedenle çok çok önemli bence beslenmemiz..Bol bol nar suyu iç canım, yani günde 1 bardak, fazla da değil. Ben sıkamıyorum ama ayıklayıp yiyorum. Faydasını görürsem söyleyeceğim.

tuba_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
241
162
Evet canım maalesef. Biz de tabi ki öncelikle Allah’tan diliyoruz her işimiz gibi, sonra da elimizden gelenleri aklımızı kullanarak yapmak için çaba sarf ediyoruz. Mesela bir yolculuğa çıkacaksın hazırlık yapmaz mısın. Bu da öyle bir şey. Burda söz ettiğim bilimsel bir araştırmanın sonucu olduğu için paylaşmak istedim.
Bende senin önerilerine bakayım. Bebeğin doğduysa sağlıkla büyütmeni dilerim.

Yukarı Alt