• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Bil Kazan Yarışması 21 Eylüle kadar uzatıldı ve sorumuz yenilendi
    Soruyu bilen şanslı 20 üyemize Sesu Tüy Dökücü Krem hediye ediyoruz.
    Katılmak için TIKLAYIN!...
  • 3. Hafta Pınar Labneli Tarif Yarışması başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Hamile miyim kızlar yardım

Semagndgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
24
5
27
Ben yaklaşık 1.5 ay önce korunmasız ilişkiye girdik ama geri çekmeli olarak. Partnerim kendimden eminim diyor ama ben şüphelendim. O ay adetim 4 gün gecikti. 15 gün da kahverengi akıntı geldi 3 gün sürdü bitti. İçimde hep bi korku vardı acaba mı diye bu ayki reglim yine olmadım 8 gündür olmuyorum. Dün test yaptım erken gebelik testi negatif çıktı. Hani hamilelik olsaydı elbet 2.çizgi görünürdü. Sizce yanlış yaptığım bir şerler mi var ya da hamile değil miyim yardım eder misiniz

brcnyldz13

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
1.218
1.411
Ben yaklaşık 1.5 ay önce korunmasız ilişkiye girdik ama geri çekmeli olarak. Partnerim kendimden eminim diyor ama ben şüphelendim. O ay adetim 4 gün gecikti. 15 gün da kahverengi akıntı geldi 3 gün sürdü bitti. İçimde hep bi korku vardı acaba mı diye bu ayki reglim yine olmadım 8 gündür olmuyorum. Dün test yaptım erken gebelik testi negatif çıktı. Hani hamilelik olsaydı elbet 2.çizgi görünürdü. Sizce yanlış yaptığım bir şerler mi var ya da hamile değil miyim yardım eder misiniz
testte cıkardı bence değilsin ama kan tahlılıyle emın olmak daha onemlı. hamılelıkten olmasa da gecıkme kıstten hormon bozuklugundan baska bısıyden olabılır bence doktora gıdıp muayene olun :S

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :79.3 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Semagndgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
24
5
27
testte cıkardı bence değilsin ama kan tahlılıyle emın olmak daha onemlı. hamılelıkten olmasa da gecıkme kıstten hormon bozuklugundan baska bısıyden olabılır bence doktora gıdıp muayene olun :S
Şunu merak ediyorum adetim gecikti ya ben erken gebelik testi yaptım hani acaba orda mı yanlış yaptım ya da adeti gecikenler testi ne zaman yapmalı

Papatya011

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr🐣
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2019
2.071
2.605
22
Bizde geri çekilme yapıyoruz bazen ama sanmıyorum hamile olduğunuzu baya gün geçmiş üstünden eğer döllenme olsaydı şimdiye idrarda görünürdü

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-09-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.369
16.993
Olsaydı erken gebelikte kesin çıkardı.

brcnyldz13

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
1.218
1.411
Şunu merak ediyorum adetim gecikti ya ben erken gebelik testi yaptım hani acaba orda mı yanlış yaptım ya da adeti gecikenler testi ne zaman yapmalı
normal ılıskı 1.5 ay onceyse bıdaha olmadıysa 6 hafta demek bu. cocuk mınumum 7 hafta olurdu. normal ılıskıden bız erken gebelık testını 12 gun sonra falan kullanıyoruz. cızgı cıkıyo. senınkı t c den koyu cıkardı olsa. teste guvenmıyorsan hıc test tekrarlama sen dırek kan ver asm de . ogleden sonra sonuc elınde olur canım . hıc sıkıntı yapmazsın. gızlı olsun dıyosan da ozelde yaptırıver.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.

Semagndgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
24
5
27
normal ılıskı 1.5 ay onceyse bıdaha olmadıysa 6 hafta demek bu. cocuk mınumum 7 hafta olurdu. normal ılıskıden bız erken gebelık testını 12 gun sonra falan kullanıyoruz. cızgı cıkıyo. senınkı t c den koyu cıkardı olsa. teste guvenmıyorsan hıc test tekrarlama sen dırek kan ver asm de . ogleden sonra sonuc elınde olur canım . hıc sıkıntı yapmazsın. gızlı olsun dıyosan da ozelde yaptırıver.

Eklentiler

Pembis Hayaller

Huzurla gel Kelebeğim ❤
Pro Üye
15 Ocak 2016
5.056
28.833
23
Canım olsa mutlaka çıkardı için rahat olsun

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2020

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

brcnyldz13

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
1.218
1.411
Ya aslında bu kadar şüphe duymamın sebebi kahverengi akıntı geldi hiç yaşamadım bunu 3 gün sürdü böyle okudum nette yerleşme kanaması falan diye okuyunca çok stres yaptım
yok ben bı kac kez gecıkınce nasılseyse kahverengı olduydum . ınanırmısın hıc pembeymıs kırmızıymıs gelmedıydı. o ay test yapmaktan heba oldum . days comfort galıba o test .ç benım sureklı kullandıgımdan. sonradan cızgı cıksa haa derım hatalı olabılır ama . bu kadar zaman sonra cıkmaması gercekten ımkansız . herkes su kendı hamılelıgınden habersız sacma hıkayelerı tlc de gore gore korkar oldu. ıcını ferah tut sen. vajınal akıntı var ya sumuksu bı yapı onun kahve rengı ama bı kac damlasını dusun . heh yerlesme kanaması dedıklerı kanamayla alakası olmayan akıntı bu. kahve yada kısmen pembe olur.

Semagndgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
24
5
27
yok ben bı kac kez gecıkınce nasılseyse kahverengı olduydum . ınanırmısın hıc pembeymıs kırmızıymıs gelmedıydı. o ay test yapmaktan heba oldum . days comfort galıba o test .ç benım sureklı kullandıgımdan. sonradan cızgı cıksa haa derım hatalı olabılır ama . bu kadar zaman sonra cıkmaması gercekten ımkansız . herkes su kendı hamılelıgınden habersız sacma hıkayelerı tlc de gore gore korkar oldu. ıcını ferah tut sen. vajınal akıntı var ya sumuksu bı yapı onun kahve rengı ama bı kac damlasını dusun . heh yerlesme kanaması dedıklerı kanamayla alakası olmayan akıntı bu. kahve yada kısmen pembe olur.
Ayy bi de inat gibi tlc karşıma çıkıyor diyorum ya fark etmezsem psikolojim bozuldu valla