Hamile olduğumu bilmeden cipro antibiyotik ve selectra içtim.

benyeniyimgaliba

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6.846
Büyük ihtimalle bir şey olmaz. İçinizi ferah tutun. Daha çok küçük zaten, başında öğrenmişsiniz az maruz kalmıştır.

mrsClk

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
123
Bende neydi hatırlamıyorum ama bayağı antibiyotik ve ilaç kullanmıştım röntgen çektirmiştim. Gebeliğim beklenmeyen gebelikti hastalanmıştım enfeksiyon çıkıyordu tahlillerde ama nerden kaynaklı olduğu belli olmuyordu Dozu bayağı yüksek bi antibiyotik di ağrı kesici diğer ilaçları hiç saymıyorum bir hafta kullandım bu şikayetlerim gebelikten kaynaklıymış şükür kızım sağlıklı ama ben çok korkmuştum şimdi yüne gebeyim aynı şikayetleri yine yaşadım ama ilaç kullanmadım artık akıllandım☺
Nasıl yani hasta zannederken hamile miymişsiniz 😱 peki nasıl hissediyordunuz. Benimde boğazlarım kötü diye 1000lik antibiyotik kullandım üstüne 3 kere serum takıldı hiç geçmeyen bir ateşim var ama bu ateşe sebep olacak bir durum yok ortada bel ve karın ağrısı var hafif o kadar adetimde gecikti.. ama ben ilaçlardan gecikmiştir diye düşünmüştüm. Sizde ne vardı anlatır mısınız

Axelia

Just Love!
Pro Üye
Emoji Skoru
4.081
Nasıl yani hasta zannederken hamile miymişsiniz 😱 peki nasıl hissediyordunuz. Benimde boğazlarım kötü diye 1000lik antibiyotik kullandım üstüne 3 kere serum takıldı hiç geçmeyen bir ateşim var ama bu ateşe sebep olacak bir durum yok ortada bel ve karın ağrısı var hafif o kadar adetimde gecikti.. ama ben ilaçlardan gecikmiştir diye düşünmüştüm. Sizde ne vardı anlatır mısınız
Onun yerine test yapsaniz kesinlesse.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2019

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Demosan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
69
Kızlar benimde sürekli kullandığım teoid ve şeker hapım var. Bebek planlarken bunları bırakmalı mıyım öğrenene kadar devam mı etmeliyim yaşayan var mı? Doktora elbette gideceğim konuyu görünce sorayım dedim.
Ben de kullanıyordum ikisini Tiroid devam hatta dozajı arttırıldı, şeker hapı bırakıldı. Tabi siz yine de doktorunuza danışın Ancak çabuk olun şeker hapı hemen bırakılmalı demişti kadın doğumcumuz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-02-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 205 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin göz kapakları birleşecek ve geçici bir süre kapalı olarak kalacaktır. Annelerin, sabah bulantısı sonucu atladıkları öğünler, mide bulantısına sebep olacaktır. Öğün atlamak yerine küçük öğünler yiyin. Diğer kültürlerde doğum : İsveçde tüm doğumlar yüksek eğitimli ebeler tarafından yönetilen hastanelerde gerçekleştirilir. Doğum öncesi her türlü bakım, kontrol ve sağlık giderleri her kadın için ücretsizdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mrsClk

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
123
Onun yerine test yapsaniz kesinlesse.
Test yapmıştım zaten ilaç kullanmadan ama şüpheye düştüm okuyunca korktum .. 2 senedir tedavi görüyorken ilk defa bu ay adet olsamda içim rahatlasa diyordum o kadar çok ilaç kullandım ki.. ve bugün ilk kez gelen kırmızılara üzülmedim

Yukarı Alt