• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hamileliğe hazırlık günlüğü 🤗

mrssoydas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2013
1.564
1.906
Slm hanımlar bende uzun bir aradan sonra yeniden aranızdayım, mrssoydas mrssoydas nasılsın canım toparladın mı biraz daha?.
Canımm iyiyim çok şükür 🙏🙏 ağrım sızım kalmadı, kürtaj sonrası rahim toparlansın diye Doğum kontrol hapı kullanıyordum bugün bitti. Bir hafta içinde adet olursun dedi doktor..

sen de hoş geldin ☺ Sen nasılsın?
 

1917pinkterest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2019
2.960
4.484
Unutur muyuz hiç ya bu topiği☺ Buradaki herkes teker teker hamile kalacak inşallah dualarımdasınız. Ben bugün yoldayım kızlar ailemin yanına gidiyorum sabah uçak yolculuğum vardı 1 saat şimdi de 9dan beri otobüsteyim. Sorunsuz bir şekilde eve kavuşmayı ümit ediyorum, bana dua edin olur mu?
 

Eceee16

Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
143
106
Canımm iyiyim çok şükür 🙏🙏 ağrım sızım kalmadı, kürtaj sonrası rahim toparlansın diye Doğum kontrol hapı kullanıyordum bugün bitti. Bir hafta içinde adet olursun dedi doktor..

sen de hoş geldin ☺ Sen nasılsın?
sağlıkla sıhhatle inşallah Rabbim bir daha yaşatmasın, sağlıklı bir gebelik nasip etsin. Bende iyiyim cnm regl bitti kist vardı 5 cm kontrol vardı gitmedim ne durumda bilmiyorum. Bu ay ovulasyon testi aldım öyle takip ederim dedim de bişey anlamıyorum. 2 hafta ya kadar uzunca bir tatile çıkacağım için bu ay boş ve stressiz geçecek inş:dondurma:
 

My everything

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
653
793
Merhaba bayanlar yazılarımızın bir kismini okudum çok güzel gerçekten icimizi ferahlatacak yazılar var. :) kizlar birşey soracam size ben 6 aylık evliyim ve hiç korunmyyorum troidim çıktı 5.35 değerinde şuan ilaç kullanıyorum yarın bir tableti bitirmiş olacam ve adetime şuan 3 gün var bugün kahve rengi akintim gelmeye başladı geçtiğimiz iki ay boyunca adetim 4 gün öne atıyordu bu ay öyle olmadı son 6 gündür bende hafif hafif mide bulantıları oluyor ve sağ kasgmda basınç hissedyrm troidim olduğu için cevremdekiler hep çocuğun olmaz der gibi konuşmalar geçiyor lütfen böyle birşey yasayn varsa bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bende yavaş yavaş ümitsizliğe kapilmaya basliyorum :KK43:
Merhabalar canım benimde tiriodim 5.28leri gördü ve düşene kadar hamile kalamadım. Triod gebe kalımını zorlaştırıyor. Gebelik isteyenlerin sınırı 2.50 olması gerekiyor. Triod süt hormonunu da etkiliyor.4 .5 aydır sıkı bir şekilde ilacımı kullanıyorum. Gebe kaldığımı öğrenince ölçtürdüm 3.40 fln dı. Ve dahiliye doktoruna gittiğimde bu değer hala yüksek dedi ve ilaç düzenimi değiştirdi fazladan bir ilaç daha kullanıyorum. Şuan 2.60larda . Daha da Aşşağa inmesi gerekiyor. ilaçı düzenli Kullan ki etkisini göstersin . fazla zaman geçmeden düşecektir. Şifa olur inş .
 

Ebrulipapatya

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
1.754
1.881
Ama tutmuyordu 6 aydır kırmızı kart görüyorum :KK43:((
Benim 1 oğlum var 3 yaşında doğduğundan beri korunmadım benimde tutmuyor canım 😊üstelik şükürler olsun ki problemimizde yok🤲
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-04-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt