Hamileliğe hazırlık günlüğü 🤗

Hicranklh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2019
31
12
Merhabalar canım benimde tiriodim 5.28leri gördü ve düşene kadar hamile kalamadım. Triod gebe kalımını zorlaştırıyor. Gebelik isteyenlerin sınırı 2.50 olması gerekiyor. Triod süt hormonunu da etkiliyor.4 .5 aydır sıkı bir şekilde ilacımı kullanıyorum. Gebe kaldığımı öğrenince ölçtürdüm 3.40 fln dı. Ve dahiliye doktoruna gittiğimde bu değer hala yüksek dedi ve ilaç düzenimi değiştirdi fazladan bir ilaç daha kullanıyorum. Şuan 2.60larda . Daha da Aşşağa inmesi gerekiyor. ilaçı düzenli Kullan ki etkisini göstersin . fazla zaman geçmeden düşecektir. Şifa olur inş .
Kullanıyorum canım bir tabelerti bitirdim ikinciye başlayacam ama ne bilim içimde bu yönde hep olumsuz dusunceler donuyo😭

Ballkaymak

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2018
235
110
Merhabalar canım benimde tiriodim 5.28leri gördü ve düşene kadar hamile kalamadım. Triod gebe kalımını zorlaştırıyor. Gebelik isteyenlerin sınırı 2.50 olması gerekiyor. Triod süt hormonunu da etkiliyor.4 .5 aydır sıkı bir şekilde ilacımı kullanıyorum. Gebe kaldığımı öğrenince ölçtürdüm 3.40 fln dı. Ve dahiliye doktoruna gittiğimde bu değer hala yüksek dedi ve ilaç düzenimi değiştirdi fazladan bir ilaç daha kullanıyorum. Şuan 2.60larda . Daha da Aşşağa inmesi gerekiyor. ilaçı düzenli Kullan ki etkisini göstersin . fazla zaman geçmeden düşecektir. Şifa olur inş .
Bu troid illetine benim kadın doğumcumda baktı normalde dahiliye 2/3 arası iyidi diyo ama kesinlikle hayır 1/2 arası olması çok kolaylaştırır dedi ama bendeki sıkıntıda 00.09 çıktı ne demek oluyo dediğimde aslında hamile kalmanı zorlaştıran bi durum yok bana göre ilaçta almana gerek yok ama ileride kronik hastalıklar patlak vermesin bi ona baktır dedi zaten biliyodum kilo alamama sorunumdan bakalım bide istanbulda ölçtüreceğim benim gibi hızlı olan varsa biraz bilgi verseler bide son olarak gebelikte en büyük etken stress olucak olmuycak baskısı atman lazım kafandan dedi bunuda ekleyim 😂 ben başaramıyorum belki başaran olur kafasından çıkarmayı

arzerik

çok şükür Rabbime
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2015
1.352
1.915
Yaaaaa 😍😍😍 maşallahhh canım benim çok güzel, en kısa zamanda değerinle, kesenle, Bebişinle, kalp atışıyla da müjdeler ver bize ❤❤❤
Hem bak dediğimiz gibi o düşüş yerleşme düşüşüymüş demek ki ❤🧿
Sagol canım benim insallah evime döner dönmez kan tahlili yaptıracagim. Aynen canım demistiniz cok sagolun Rabbim en kısa zamanda sizlerede nasip etsin😍😍😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

My everything

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
595
621
Kullanıyorum canım bir tabelerti bitirdim ikinciye başlayacam ama ne bilim içimde bu yönde hep olumsuz dusunceler donuyo😭
Beni gör işte canım bak ben canlı örneğiyim. ❤ Allah başka dertler vermesin bunlar geçici şeyler. Düştüğünde illa ki olacaktır 😘

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-01-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

My everything

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
595
621
Bu troid illetine benim kadın doğumcumda baktı normalde dahiliye 2/3 arası iyidi diyo ama kesinlikle hayır 1/2 arası olması çok kolaylaştırır dedi ama bendeki sıkıntıda 00.09 çıktı ne demek oluyo dediğimde aslında hamile kalmanı zorlaştıran bi durum yok bana göre ilaçta almana gerek yok ama ileride kronik hastalıklar patlak vermesin bi ona baktır dedi zaten biliyodum kilo alamama sorunumdan bakalım bide istanbulda ölçtüreceğim benim gibi hızlı olan varsa biraz bilgi verseler bide son olarak gebelikte en büyük etken stress olucak olmuycak baskısı atman lazım kafandan dedi bunuda ekleyim 😂 ben başaramıyorum belki başaran olur kafasından çıkarmayı
Evet canım stres hormonları etkilediği için bu hallere girmeyin diyorlar ama. Nerdeee çevre baskısı zamanın gelişi ve sanki olmayacakmış hissi stresten öldürüyor insanı. Ben hep stresliydim. Gebeliğimi öğrenincede stresliydim ama ben hormonlarımı ilaçla kontrol ettiğim için demek sorun olmadı bende 😂 Bende 2 sene bekledim beklemeyi iyi bilirim Allah tez zamanda sizlerede nasip etsin. Şimdi ise Doğuma kadar acaba bir sorunla karşılaşırmıyım tedirginliği stresi yaşıyorsun. Olmasa bir stres oluncaya bir stres. Allah hepimizin yardımcısı olsun.🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-01-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Semipermeable

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
1.297
1.399
mrssoydas ben bu ayı ve ağustos u pass geçiyorum, malum tatil zamanları. bir de hamileliği düşünmek istemiyorum. geçen ayki kimyasalda çektiğim acıyı yeniden yaşamak istemiyorum o yüzden ben 2 ay ovulasyon takibi yapmayacağım :) bilgilerine

Yukarı Alt