• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hamileliğe hazırlık günlüğü 🤗

Uykuluprenses58

kokunu duyduğumda her zorluğu unutacağım .
Kayıtlı Üye
21 Mart 2018
1.051
904
Gerçekten bir şeyi merak ediyorum 4 ay oldu korunmuyoruz daha olmadı allah izin ederse sağlıklı hayırlı bi evlat istiyorum herşeyin başı sağlık doktorumla konuştumuza göre bi sorunda yok ama henüz hamile değilim tiroid bezleri hızlı çalışıyo o yüzden mesela 2 ay yerine 5 ay aüre bilir dedi başa bi sıkıntımız yok şükür istanbuldan iyi bi doktordan görüşme ayarladım bide ona görünmek istedim herşey yolunda demesi için takıntım yüzünden galiba kızlar sizlerin deneyimleri neler kısacası 3 aşşa 5 yuları herkez ilk denemedemi kalıyo ? Bizmi nişeyi yanlış yapıyoruz 😏 sizlerin ortalama hamile kalma süreniz neydi ? ( çevremde öyle insanlar varki birçoğu ilk ayda kalmış )

Semipermeable

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
1.738
1.772
Gerçekten bir şeyi merak ediyorum 4 ay oldu korunmuyoruz daha olmadı allah izin ederse sağlıklı hayırlı bi evlat istiyorum herşeyin başı sağlık doktorumla konuştumuza göre bi sorunda yok ama henüz hamile değilim tiroid bezleri hızlı çalışıyo o yüzden mesela 2 ay yerine 5 ay aüre bilir dedi başa bi sıkıntımız yok şükür istanbuldan iyi bi doktordan görüşme ayarladım bide ona görünmek istedim herşey yolunda demesi için takıntım yüzünden galiba kızlar sizlerin deneyimleri neler kısacası 3 aşşa 5 yuları herkez ilk denemedemi kalıyo ? Bizmi nişeyi yanlış yapıyoruz 😏 sizlerin ortalama hamile kalma süreniz neydi ? ( çevremde öyle insanlar varki birçoğu ilk ayda kalmış )

Ovulasyon gününü takip edersen eğer sağlıksal bir problemin yoksa ilk denemede de hamile kalabilirsin, hamile kalması ayrı dert, kaldın mı kimyasal mı dış gebelik mi tutundu mu ayrı dert, tutunur kalp atışı olacak mı ayrı dert. Allah yardımcımız olsun, yorucu bir sureç.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Uykuluprenses58

Kayıtlı Üye
21 Mart 2018
1.051
904
Ovulasyon gününü takip edersen eğer sağlıksal bir problemin yoksa ilk denemede de hamile kalabilirsin, hamile kalması ayrı dert, kaldın mı kimyasal mı dış gebelik mi tutundu mu ayrı dert, tutunur kalp atışı olacak mı ayrı dert. Allah yardımcımız olsun, yorucu bir sureç.
Geçen ay yaptım ama ya önce çatladı yada test iyi değildi ovulasyon testı asla 2 çizgi net değildi biri hep daha silikti .. ama evet kesinlikle okadar haklısınki çok yıpratıcı ve yorucu bi süreç canım allah bizlere sabr versin sağlık versin en kısa zamanda kucaklarımızı doldursun ♥

Ebrulipapatya

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
1.751
1.871
Ben bayaaaadır uzak kaldım bir sürü koşturmaca vardı mrssoydas mrssoydas canım çok geçmiş olsun umarım çok daha iyisindir💕

Bende 2 kimyasaldan sonra sanırım hamileyim ☺🌸
Canımmm hadi inşallah rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🧿🥰🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-04-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Merakedilen

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2018
138
48
Kızlar iyi geceler.. hamilelere sağlıklı hamilelikler diliyorum. Bizlere de güzel güzel haberler. Bir yıldır deniyoruz artık sanırım aşılama zamanı geldi. Bir de tayin sebebiyle doktor değiştirdim. Yarın yeni doktorumla ilk randevum çok araştırdım iyi bir doktor umarım anlaşabiliriz. Heyecanlıyım çok. Artık güzel haberler almak istiyorum

Uykuluprenses58

Kayıtlı Üye
21 Mart 2018
1.051
904
Kızlar iyi geceler.. hamilelere sağlıklı hamilelikler diliyorum. Bizlere de güzel güzel haberler. Bir yıldır deniyoruz artık sanırım aşılama zamanı geldi. Bir de tayin sebebiyle doktor değiştirdim. Yarın yeni doktorumla ilk randevum çok araştırdım iyi bir doktor umarım anlaşabiliriz. Heyecanlıyım çok. Artık güzel haberler almak istiyorum
allah en kısa zamanda kucağını doldursun inşallah hayırlı haberlerini bekliyoruzz

Yukarı Alt