Hamileliğe hazırlık günlüğü 🤗

Merakedilen

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2018
133
46

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-03-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
310
337
Selam hanımlar nasılsınız?hamisler hamilelik nasıl gidiyor benim 7 haftaya kadar hicbir şeyim yoktu ama 2 haftadır çok bulantim var her seyden midem bulanır oldu.🤢 ki ben yemek yemeyi çok severim yiyemeyince çok üzülüyorum. Bebisi besleyemiyorum ☹ sizlerin nasıl gidiyor? Üç haftadır tatildeydik tatil eziyet oldu resmen eşim de yazık otele kapalı kaldı benim yüzümden. Bir de bazı talihsizlikler yaşadım. Antalya ya ablamın yanına gittik önce oradan dönerken yolda yüzüm ve kolum uyuşmaya başladı. Hissizlik oldu hemen acile gittik. Acil de önce bebek olduğu için kadın doğuma yönlendirdiler. Kadın doğumda vajinal muayene yaptı bir şey çıkmadı tabi çok şükür (ama daha sonra 6 gün kanamam oldu, çok şükür bebiş gayet iyi.)ama acildeki doktorlar bebek değilse yüz felci geçiriyorsun dediler apar topar MR a aldılar. Beyin kanaması gecirdigimden şüphelendiler nörolojiden doktorlar geldi tekrar MR istediler. Tekrar MR çektirdim ertesi gün polikliniğe gitmem gerektiğini söylediler ama ben gitmedim. Şimdi memlekete döndüm MR sonuçlarıyla burada gideceğim haftaya nörolojiye bakalım ne çıkacak. Beyin kanaması geçirsem kaç gündür belli olurdu herhalde değil mi🤔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

tuba_33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
212
140
Selam hanımlar nasılsınız?hamisler hamilelik nasıl gidiyor benim 7 haftaya kadar hicbir şeyim yoktu ama 2 haftadır çok bulantim var her seyden midem bulanır oldu.🤢 ki ben yemek yemeyi çok severim yiyemeyince çok üzülüyorum. Bebisi besleyemiyorum ☹ sizlerin nasıl gidiyor? Üç haftadır tatildeydik tatil eziyet oldu resmen eşim de yazık otele kapalı kaldı benim yüzümden. Bir de bazı talihsizlikler yaşadım. Antalya ya ablamın yanına gittik önce oradan dönerken yolda yüzüm ve kolum uyuşmaya başladı. Hissizlik oldu hemen acile gittik. Acil de önce bebek olduğu için kadın doğuma yönlendirdiler. Kadın doğumda vajinal muayene yaptı bir şey çıkmadı tabi çok şükür (ama daha sonra 6 gün kanamam oldu, çok şükür bebiş gayet iyi.)ama acildeki doktorlar bebek değilse yüz felci geçiriyorsun dediler apar topar MR a aldılar. Beyin kanaması gecirdigimden şüphelendiler nörolojiden doktorlar geldi tekrar MR istediler. Tekrar MR çektirdim ertesi gün polikliniğe gitmem gerektiğini söylediler ama ben gitmedim. Şimdi memlekete döndüm MR sonuçlarıyla burada gideceğim haftaya nörolojiye bakalım ne çıkacak. Beyin kanaması geçirsem kaç gündür belli olurdu herhalde değil mi🤔
Çok geçmiş olsun, yüz felci genelde stresten oluyor canım ve yüz felci ise sakin korkma 1 ay gibi bir sürede geçiyor genelde. Allah korusun niye aklına kötü şeyler getiriyorsun inşallah yoktur öyle bisey, şuan nasılsın sonuçlarını aldın mı? Bebiş nasıl?

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
310
337
Çok geçmiş olsun, yüz felci genelde stresten oluyor canım ve yüz felci ise sakin korkma 1 ay gibi bir sürede geçiyor genelde. Allah korusun niye aklına kötü şeyler getiriyorsun inşallah yoktur öyle bisey, şuan nasılsın sonuçlarını aldın mı? Bebiş nasıl?

Çok teşekkür ediyorum canım benim, uyusuklugum geçti çok şükür bebiste de bir sıkıntı yok çok iyi dedi doktorumuz, çok şükür. Sonuçlarımı alamadım çünkü şu an ailemin yanına geldim başka bir memlekete. Burada gideceğim hafta ici bir doktora bakalım ne diyecekler. Benim aklımda hiç kötü bir şey yoktu da acildeki doktorlar bayağı korkuttu beni sağolsunlar aklıma türlü türlü şeyler soktular yani

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Canparcamm

Elbet Bîrgün👩‍👦‍👦👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
432
467
mrssoydas mrssoydas canım nasılsın uzun zaman oldu gorusemedık yurtdısına gıtmısdım dıger kızlar burdalar mı hâla hamıle olan varmı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-04-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Canparcamm

Elbet Bîrgün👩‍👦‍👦👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
432
467
Benim haftaya bat canımm. Ovulasyon 1 haftadır 2. Kez koyu gidiyor ama 2.ye yumurtluyorum galiba
[/QUOT. Sen değerlendir ozaman canım ben hamileyim yeni öğrendim 1 hafta gecikdi adetim yumurtlma gününü kcırmamısdım takip ettim ve tuttu👍😃

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Canparcamm

Elbet Bîrgün👩‍👦‍👦👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
432
467
Benim haftaya bat canımm. Ovulasyon 1 haftadır 2. Kez koyu gidiyor ama 2.ye yumurtluyorum galiba
Sen değerlendir ozaman canım ben hamileyim yeni öğrendim 1 hafta gecikdi adetim yumurtlma gününü kcırmamısdım takip ettim ve tuttu👍😃

nurguull

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2019
198
327
Merhaba kızlar bende aranıza yeni katıldım ama burdaki konuşmalar insana nasıl pozitif enerji veriyor🤗🤗 bende bebiş istiyorum bakalım bu ayı değerlendirdik ve 4-5 gündür bel ağrısı kasık ağrısı şiş karın gaz problemi🙊 anlam veremiyorum😂 bat aya 8gün varken hastaneye gitmiştim doktor kan tahlili yapalım demişti değer 1.20🤦🏻‍♀️ Dedim daha 8gün var acaba varsa yükselirmi böyle olupta değeri bata yaklaştığında yada gün geçtiğinde yüksek çıkan oldumu ya off umutsuzluğada girmek istemiyorum.değeri düşükken sonradan yükselen varmı böyle belirtiler yaşayıp 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2020

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 248 gün kaldı.

Bebeğin ilk kan hücrelerinin ve damarlarının oluşmasının yanında, hücreler kalp tüpleri denilen kanalları da oluştururlar. Kalp tüpleri kendi aralarında birleşerek, bebeğin kalbinin ilkel bir versiyonunu oluşturmaktaki ilk adımı teşkil ederler. Hafta sonuna kadar bebeğin vücudunda kan hücrelerinin dolaşımı başlayacaktır. Anneler, hamilelik sırasında burun tıkanıklıkları ve burun kanamaları yaşayabilirler.

Yukarı Alt