• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Hamileliğe hazırlık günlüğü 🤗

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
312
338
Selam hanımlar nasılsınız?hamisler hamilelik nasıl gidiyor benim 7 haftaya kadar hicbir şeyim yoktu ama 2 haftadır çok bulantim var her seyden midem bulanır oldu.🤢 ki ben yemek yemeyi çok severim yiyemeyince çok üzülüyorum. Bebisi besleyemiyorum ☹ sizlerin nasıl gidiyor? Üç haftadır tatildeydik tatil eziyet oldu resmen eşim de yazık otele kapalı kaldı benim yüzümden. Bir de bazı talihsizlikler yaşadım. Antalya ya ablamın yanına gittik önce oradan dönerken yolda yüzüm ve kolum uyuşmaya başladı. Hissizlik oldu hemen acile gittik. Acil de önce bebek olduğu için kadın doğuma yönlendirdiler. Kadın doğumda vajinal muayene yaptı bir şey çıkmadı tabi çok şükür (ama daha sonra 6 gün kanamam oldu, çok şükür bebiş gayet iyi.)ama acildeki doktorlar bebek değilse yüz felci geçiriyorsun dediler apar topar MR a aldılar. Beyin kanaması gecirdigimden şüphelendiler nörolojiden doktorlar geldi tekrar MR istediler. Tekrar MR çektirdim ertesi gün polikliniğe gitmem gerektiğini söylediler ama ben gitmedim. Şimdi memlekete döndüm MR sonuçlarıyla burada gideceğim haftaya nörolojiye bakalım ne çıkacak. Beyin kanaması geçirsem kaç gündür belli olurdu herhalde değil mi🤔

tuba_33

seni kucağıma almayı bekliyorum miniğim..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2010
323
273
Selam hanımlar nasılsınız?hamisler hamilelik nasıl gidiyor benim 7 haftaya kadar hicbir şeyim yoktu ama 2 haftadır çok bulantim var her seyden midem bulanır oldu.🤢 ki ben yemek yemeyi çok severim yiyemeyince çok üzülüyorum. Bebisi besleyemiyorum ☹ sizlerin nasıl gidiyor? Üç haftadır tatildeydik tatil eziyet oldu resmen eşim de yazık otele kapalı kaldı benim yüzümden. Bir de bazı talihsizlikler yaşadım. Antalya ya ablamın yanına gittik önce oradan dönerken yolda yüzüm ve kolum uyuşmaya başladı. Hissizlik oldu hemen acile gittik. Acil de önce bebek olduğu için kadın doğuma yönlendirdiler. Kadın doğumda vajinal muayene yaptı bir şey çıkmadı tabi çok şükür (ama daha sonra 6 gün kanamam oldu, çok şükür bebiş gayet iyi.)ama acildeki doktorlar bebek değilse yüz felci geçiriyorsun dediler apar topar MR a aldılar. Beyin kanaması gecirdigimden şüphelendiler nörolojiden doktorlar geldi tekrar MR istediler. Tekrar MR çektirdim ertesi gün polikliniğe gitmem gerektiğini söylediler ama ben gitmedim. Şimdi memlekete döndüm MR sonuçlarıyla burada gideceğim haftaya nörolojiye bakalım ne çıkacak. Beyin kanaması geçirsem kaç gündür belli olurdu herhalde değil mi🤔
Çok geçmiş olsun, yüz felci genelde stresten oluyor canım ve yüz felci ise sakin korkma 1 ay gibi bir sürede geçiyor genelde. Allah korusun niye aklına kötü şeyler getiriyorsun inşallah yoktur öyle bisey, şuan nasılsın sonuçlarını aldın mı? Bebiş nasıl?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-10-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 142 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde Verniks kazeoza bebeğinizin cildi üzerinde iyice belirginleşecektir. 12. haftadan 20. haftaya kadar plasentanın ağırlığı, bebeğin ağırlığı kadardır. (daha fazla değil). Plesanta besinlerin metobolik işlenmeleri için gereklidir zira bebeğinizin organları henüz gıda işleyecek olgunluğa erişmemişlerdir. Anneler dinlenirken veya otururken oluşacak şişliklere karşı ayaklarını ve bacaklarını yüksekte tutmalıdırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Prettygirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
312
338
Çok geçmiş olsun, yüz felci genelde stresten oluyor canım ve yüz felci ise sakin korkma 1 ay gibi bir sürede geçiyor genelde. Allah korusun niye aklına kötü şeyler getiriyorsun inşallah yoktur öyle bisey, şuan nasılsın sonuçlarını aldın mı? Bebiş nasıl?

Çok teşekkür ediyorum canım benim, uyusuklugum geçti çok şükür bebiste de bir sıkıntı yok çok iyi dedi doktorumuz, çok şükür. Sonuçlarımı alamadım çünkü şu an ailemin yanına geldim başka bir memlekete. Burada gideceğim hafta ici bir doktora bakalım ne diyecekler. Benim aklımda hiç kötü bir şey yoktu da acildeki doktorlar bayağı korkuttu beni sağolsunlar aklıma türlü türlü şeyler soktular yani

Canparcamm

Elbet Bîrgün👩‍👦‍👦👩‍👧‍👦
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
442
466
Benim haftaya bat canımm. Ovulasyon 1 haftadır 2. Kez koyu gidiyor ama 2.ye yumurtluyorum galiba
[/QUOT. Sen değerlendir ozaman canım ben hamileyim yeni öğrendim 1 hafta gecikdi adetim yumurtlma gününü kcırmamısdım takip ettim ve tuttu👍😃

Minik mucizee

Rabbimin en güzel hediyesi❤️
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2019
448
634
Merhaba kızlar bende aranıza yeni katıldım ama burdaki konuşmalar insana nasıl pozitif enerji veriyor🤗🤗 bende bebiş istiyorum bakalım bu ayı değerlendirdik ve 4-5 gündür bel ağrısı kasık ağrısı şiş karın gaz problemi🙊 anlam veremiyorum😂 bat aya 8gün varken hastaneye gitmiştim doktor kan tahlili yapalım demişti değer 1.20🤦🏻‍♀️ Dedim daha 8gün var acaba varsa yükselirmi böyle olupta değeri bata yaklaştığında yada gün geçtiğinde yüksek çıkan oldumu ya off umutsuzluğada girmek istemiyorum.değeri düşükken sonradan yükselen varmı böyle belirtiler yaşayıp 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-06-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 22 gün kaldı.

Bebeğinizin bulunduğu yer şu anda çok sıkışık olduğundan dolayı, hareket ettiğinde kol ve bacak kıvrımları göbeğiniz üzerinde şişkinlikler meydana getirir. Bebeğinizin kol ve bacaklarını tesppit etmek çok kolaydır. Ama kafası ve kalçalarını ayırt etmek o kadar kolay değildir. Artan mukus vajinal akıntı, gebeliğin son birkaç haftası içinde sık görülür.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt